Son Yorumlar
Geyve Kapalı Spor Salonu'nun içler acısı hali
...Pamukova'nın kapalı spor salonu ne
...Geyve kapalı spor salonunun çatısı akıyormuş...Halbuki Pamukova kap...
Yorumu Oku

Az zaman çok Edirne
Teşekkür
Değerli meslektaşlarıma çok teşekkür ediyor hocamın ellerinden öpüyoru...
Yorumu Oku

Geyve'de Ermeni köyüne Ait 101 Yıllık Fotoğraf
AKILLI OLUN
Ermeniler yıllarca bu milletin ekmeğini yedi ve himayesinde yaşadı. Bi...
Yorumu Oku

Az zaman çok Edirne
Süreyya Beyzadeoğlu
Muharrem Hocam elinize yüreğinize sağlık.Sureyya Hoca \'nın talebesi o...
Yorumu Oku

Az zaman çok Edirne
Süreyya Beyzadeoğlu
Muharrem Hocam elinize yüreğinize sağlık.Sureyya Hoca \'nın talebesi o...
Yorumu Oku

 
Bıçkıdere ve Geyve'ye dikkat çektiler
Pazartesi, 24 Temmuz 2017

Sakarya Barosu, Bıçkıdere ve Geyve'ye dikkat çekti.. Sakarya Barosu Bıçkıdere’de orman ve su katliamı ile Geyve’deki taş ocağı tahribatına dikkat çekmek için Bıçkıdere Köyü Mesire alanında düzenlemiş olduğu etkinlikte “Doğayı katletmeyin” mesajı verdi.

GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ
Bıçkıdere’de bakır madeni sondajı, su fabrikası ve termal otelin inşaatı için ormanların katledilmesine ve Geyve’deki taş ocağının doğaya verdiği tahribata dikkat çekmek isteyen Sakarya Barosu Çevre Komisyonu düzenlediği etkinlik ile “Doğa gelecektir, geleceğimize sahip çıkıyoruz” dedi.
Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Çevre Komisyonu Başkanı Av. Elif Yar, Komisyon üyeleri Av. Elif Aslı Yılmaz ve Av. Serkan Kılıç’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP İl Başkanı Ayça Taşkent de destek verdi.
İstanbul’dan gelen sanatçılar ile birlikte tiyatro, müzik, pandomim ve yoga aktivitelerine çocukları ile birlikte katılan Bıçkıdereliler hem keyifli bir gün geçirdiler hem de verdikleri mesajla “Bıçkıdere’ye, ormanımıza ve akarsuyumuza sahip çıkıyoruz” dediler.

AĞAÇLARIMI KESME ORMANIMI BOZKIR ETME
Eyleme destek veren müzisyenlerin “Ağaçlarımı kesme, ormanımı bozkır etme, karına kar katmak için tepemize otel dikme. Bıçkıdere bırak aksın yerinde, eskisi gibi azade, bakır dursun derinde gerekirse biz çıkartırız ilerde” sözleri ile Bıçkıdere için besteledikleri şarkıya, çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı hep bir ağızdan eşlik ettiler.

“GELECEK KUŞAKLAR BİZİ AFFETMEYECEK"

İstanbul’dan gelerek Bıçkıdere’nin, Geyve’nin sesi olan sanatçılara teşekkür eden Başkan Kazan günün sonunda yaptığı kısa konuşmasında:
“Bugün çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için buradayız. Doğa hayattır biz bunun bilincindeyiz ve diyoruz ki her türlü menfaatin üzerinde, her türlü rantın üzerinde, çok doğal bir talep ile, yaşama talebi için buradayız. Bu sebeple diyoruz ki "Efendiler; son pişmanlık fayda etmeyecek, gelecek kuşaklar, çocuklar, hayvanlar, bizi affetmeyecek, Bıçkıdere'ye bu güzelim doğaya kıymayın" sözleri ile yetkililere seslenen Başkan Kazan, Komisyon Başkanı Av. Elif Yar ile birlikte sanatçılara teşekkür plaketi takdim etti.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 617 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.