Son Yorumlar
Geyve'de örnek davranış
Haber konusu köpek Geyve ve Büyükşehir Belediyesi tarafından tedavi ed...
Yorumu Oku

Geyve'de örnek davranış
örnek
İşte geyvemin insanı
Yorumu Oku

Geyve'de örnek davranış
teşekkürler
Hem hayvansever vatandaşa hem geyve belediyesine teşekkürler.imsanlık ...
Yorumu Oku

Geyve'de 230 kök kenevir ele geçirildi
Oturup kalktığımız insanların kim olduğunu bilmek istiyoruz. Gençlerim...
Yorumu Oku

Tren-Kapı-Melek
Tren
Ne güzel anlatmışsınız; şiir gibi. Severek okudum ve trende adeta yolc...
Yorumu Oku

 
Biosun'dan isyan ettiren koku
Cuma, 04 Ağustos 2017

Yine o tesis yine isyan ettiren koku..! Geyve'nin batı mahallelerinden bile hissediliyor.. Pamukova da hizmet veren Biosun Katı Atık İşleme ve Enerji Tesisinden gecenin belirli belirsiz saatleri ile akşam saatlerinde yayılan koku İlçe sakinlerini canından bezdirdi.. Yetkililer ise sessiz..

Pamukova'da kurulma aşamasında ve kurulduktan sonra çok konuşulan Katı Atık İşleme ve Enerji Tesisinde son günlerde akşam saatlerinde ve gecenin belirli belirsiz saatlerinde yayılan Geyve'nin köylerinden bile hissedilen pis koku vatandaşları canından bezdirdi.

Kokudan cam kapı açılmıyor, balkona çıkılamıyor..

Sıcak yaz yaz günlerinde tesisten yayılan koku nedeni ile kapılarını ve pencerelerini açamadıklarını ifade eden vatandaşlar haber sitemizi arayıp tesise olan tepkilerini dile getirdiler.  Pamukovalılar tesis den yayılan keskin ve pis koku sayesinde balkonda oturmadıklarını, cam, kapı açamadıklarını ifade ederek, yayılan kokuya yetkililerin sessiz kalmasından şikayetçi oldular.

"Bizi yönetenlerin koku alma duyuları yokmu?"

Son günlerde Biosun Katı Atık İşleme ve Enerji Tesisinden İlçe’ye kadar yayılan kokunun kendilerini canından bezdirdiğini ifade eden vatandaşlar “ Yeter artık bu kokuyu çekmek zorunda değiliz. Güzelim ilçemiz bir tesis yüzünden pis kokudan geçilmiyor. Bizi yönetenlerin koku alma duyguları yok mu? Pamukova bunu hak edecek ne yaptı? Kokuya çözüm bulunsun “ diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

"Kızım anne bu koku ne diye soruyor "
Bir anne ise çocuğunun “ Anne ne kokuyor böyle ? “ sorusuna cevap vermekte güçlük çektiğini ifade ederek, “ Çocuğuma demek isterdim ki? Kızım insanlar hak ettiği şekilde yönetilir. Biz bunu hak ettik şimdi onun cezasını çekiyoruz demek isterdim. Bize reva görülen bu çocuğum demek isterdim. Sebze ve meyve diyarına hoş geldiniz tabelasının asıldığı bölgeden yayılan kokuyu yoldan geçenlere birilerinin açıklamasını isterdim “ diyerek sert tepki gösterdi.

Şimdi ova halkı umutsuzca o tesisten yayılan kokuya çare bulunmasını bekliyor. (Pamukovahalk.com)


Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 770 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.