Son Yorumlar
Fahri Ersavaş'tan 'Çanakkale Destanı'
.ilkngcfvcz
ruhlarına [URL=http://çşlkmhbjgh]Page Title[/URL]
Yorumu Oku

Geyvespor 90+7'de Vurdu: 0-1
Yan hakem harikaydı
Yan hakem harikaydı gördüklerini kaldırdı
Yorumu Oku

Hatice'nin dramı
İbretlik
İlgiyle korkuyla endiseyle okudum.yurt disinda yasayan ailelerin cocuk...
Yorumu Oku

60 yıl öncesinin Geyve'si
Hoş Görüntüler.
İnsanların yaşadıkları yerlerin geçmişini görmesi hoş bir duygu olsa g...
Yorumu Oku

Fikret Özer, Geyve'nin sorunlarını ele aldı
geyveli
Ağzınıza sağlık Başkan. Gölgesinde serinleyip huzur bulduğumuz güzelim...
Yorumu Oku

 
Geyve Orman İşletmesi'ne teşekkür
Cuma, 29 Eylül 2017

Bölge Müdürü Okan Kurşun'dan Geyve Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu ve ekibine teşekkür. Bölge Müdürü Okan Kurşun Geyve'de çıkan orman yangınlarının söndürülmesi esnasında gayretli çalışmalarından dolayı Geyve Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu ve ekibine teşekkür etti.

Katılım

Orman Bölge Müdürlüğü bu yıl ki tüm ormancılık çalışmalarında program, gerçekleşme ve yılsonu hedeflerinin görüşüldüğü “Genel Değerlendirme Toplantısı” Bölge Müdürü Okan Kurşun’un Başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları Halis Belen, Halil Karademir, Adil Şencan, Şube Müdürleri, Orman İşletme Müdürleri ve Fidanlık Müdürünün katılımıyla 25 Eylül  tarihinde Bölge Müdürlüğünde yapıldı.

Değerlendirme

Yılsonuna yaklaşırken hedeflerin değerlendirildiği toplantıda Bölge Müdürü Okan Kurşun “21 Kasım tarihine kadar yatırım programlarda eksik kalan kısımları yılsonu hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştirelim. Kalan 40 günü optimum seviyede geçirerek 2017 çalışma programımızı verimli bir şekilde tamamlayalım. Kış mevsiminin yaklaşması ile tüm İşletme Müdürlüklerimiz kışlık yakacak odununu biran önce karşılayarak dağıtımını yapalım. Yine sanayinin lif-yonga talebini karşılayalım. Müdürlerimiz kesilen emval üzerinde ormancıyla beraber tekrar boylama yaparsa ormancılar boylama işini daha iyi öğrenir ve alışkanlık edinirler” şeklinde konuştu.

Çalışmalar

Müdür Okan Kurşun, “Bölge Müdürlüğümüzdeki bozuk ormanlık alanlarının %10’un altına indirilmesi hedeflenmiş olup rehabilitasyon çalışmalarına önem verelim. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan 13 bal ormanının bulunduğu köylere fenni arıcılık kredisi verelim. Orman zararlılarına karşı korumada biyolojik mücadeleye ve karınca nakli çalışmalarımıza devam edelim. Ayrıca Bölge Müdürlüğümüzde rotasyonla gelen ve giden personel işlemleri tamamlanmış olup tayinlerin memleketimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yangın eğitimi


Geyve’de çıkan yanığına değinin Kurşun, “Geyve yangınının söndürülmesinde yapmış olduğu gayretli çalışmalardan yine 22 Eylül’de Geyve’de çıkan yangına hızla müdahale ederek yayılmasını önleyen başta Geyve Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu ve ekibine ayrıca yangında çalışan tüm ekiplere teşekkür ederim. Yangınla ilgili köylere programlar yaparak eğitim verelim. Hangi köyün ne zaman yardıma geleceğini planlayalım. Ülkemizin orman yangınsız bir dönem geçirmesini diliyorum” diye belirtti. (Sakarya Yenigün)


Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 434 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.