Son Yorumlar
Geyve Kapalı Spor Salonu'nun içler acısı hali
...Pamukova'nın kapalı spor salonu ne
...Geyve kapalı spor salonunun çatısı akıyormuş...Halbuki Pamukova kap...
Yorumu Oku

Az zaman çok Edirne
Teşekkür
Değerli meslektaşlarıma çok teşekkür ediyor hocamın ellerinden öpüyoru...
Yorumu Oku

Geyve'de Ermeni köyüne Ait 101 Yıllık Fotoğraf
AKILLI OLUN
Ermeniler yıllarca bu milletin ekmeğini yedi ve himayesinde yaşadı. Bi...
Yorumu Oku

Az zaman çok Edirne
Süreyya Beyzadeoğlu
Muharrem Hocam elinize yüreğinize sağlık.Sureyya Hoca \'nın talebesi o...
Yorumu Oku

Az zaman çok Edirne
Süreyya Hoca'ya ve Edirne'ye dair
:) Yazdıklarınıza katılmamak Edirne'de içtiğimiz suya, soluduğumuz hav...
Yorumu Oku

 
Murat Kaya'dan festival teşekkürü
Pazartesi, 02 Ekim 2017

Murat Kaya'dan Ayva Festivali için teşekkür mesajı.. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Ayva Festivali'nin ardından organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Geyve'nin tanıtımı ve çiftçinin ürününü değerli kılmak için düzenlenen Geyve Ayva Festivali'ne binlerce misafirin katıldığını ifade eden Başkan Murat Kaya, "İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkısının tartışılamayacağına inandığımız uygulamanın ilk olmasına rağmen yanımızda yer alan üreticilerimize bereketli günler dilerim. Ülke ve il ekonomisine destek olan firmalarımız festivalimize katılarak güç kattılar. İlçemiz ve ilçe dışından gelerek stant açan iş yeri sahiplerine ne kadar teşekkür etsek az" dedi

İlçe ekonomisinin bel kemiği olan ayvayı tanıtmak adına yapılan çalışmalara bir yenisini eklediklerini söyleyen Kaya, "Konuklarımız ile ayva bahçesinde ayva topladık. Mutlu olduk. Sakaryalı bisiklet kulübü yanımızda yer aldı. Şiirlere konu olmuş zarif hanımefendi ile tarihin tanığı köprü üzerinde ve yağmur eşliğinde adına yazılan Mona Roza'yı güçlü bir yorumla dinledik. Yöre mutfaklarımızın vazgeçilmezleri adına düzenlenen, en güzel ayvanın seçildiği yarışmalardan keyif aldık.

Mehteran konserleri ile milli duygularımız okşandı, tarihi şahsiyetlerimizi andık. Geçmişin mirasını geleceğe taşıyan folklor ekipleri duygularımızı okşadı. Müzik dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alan, gençliğin gözdesi Ferhat Göçer konseri ile kıpır kıpır olduk, coştuk, yorgunluğumuzu unuttuk"
dedi.

Kaya mesajını şöyle tamamladı; "İlçemizin ağabeyi Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı vekilimiz Sayın Şaban Dişli beye, Cumhurbaşkanı danışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'na, konuklarımız kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, STK temsilcilerimize, basın mensuplarımıza, firmalarımıza, iş yeri sahiplerine, folklor ekiplerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.Festivalimizin gerçekleşmesinde emekleri tartışmaz olan Belediye çalışanlarımıza, huzurlu ortamlar sağlayan emniyet güçlerimize müteşekkirim"

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 187 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.