Son Yorumlar
Cemil Saraç vefat etti
Üzücü bir kayıp mekanı cennet olsun.
Yorumu Oku

Şehidimiz var!
fdygd
:sigh :cry :? :(
Yorumu Oku

Fenerbahçe'den taziye mesajı
babadostu
Merhum Mehmet Kaya'ya Allah'tan rahmet, değerli baba dostum Tahsin Kay...
Yorumu Oku

Geyve'de motosiklet kazası: 2 yaralı
ailelerin dikkatine
Bu çocukların ailelerinin elbette yüreği yanıyordur şimdi.... Bu kaçın...
Yorumu Oku

Kayalar (Kaya) ailesinin acı günü
KARDEŞİM BENİM,ÇOK ACI KAYIP.MEKANI CENNET OLSUN.AİLEYE ALLAH SABIR VE...
Yorumu Oku

 
Mustafa Yavuz'dan duygulandıran paylaşım
Salı, 28 Kasım 2017

Mustafa Yavuz'dan duygulandıran paylaşım... Geyve Lisesi'nin unutulmaz öğretmenlerinden Mustafa Yavuz'un sosyal medyada paylaştığı 40 yıllık fotoğraf, görenleri duygulandırdı.

Mustafa Yavuz'un Öğretmenler Günü münasebetiyle paylaştığı; 1978 yılı Geyve Lisesi öğretmenlerine ait toplu fotoğraf, öğretmen arkadaşlarını ve eski öğrencilerini duygulandırdı.

Yavuz'un "1970'Lİ YILLARIN SONLARI. GEYVE LİSESİ ÖĞRETMENLERİ.ZOR GÜNLERDİ AMA MUTLU GÜNLERİMİZDİ.ARAMIZDAN AYRILAN SEDAT YILMAZ VE MURTAZA ÇAKIROĞLU ARKADAŞLARIMIZ IŞIKLAR İÇİNDE UYUSUNLAR." diyerek paylaştığı fotoğraf pekçok beğeni ve duygulandıran yorumlar aldı.

İşte paylaşımdan satırbaşı yorumlar..

Mustafa Ecevit:
Fotograftan yillar sonra aralarına katılarak birlikte çalışma şansım olmuştu. Sevgili Murteza'yı ve Sedat Yilmaz' sevgiyle anıyorum.

Reyhan Karagöz Çetin: Hepiniz ne kadar da gençmişsiniz hocam. Hepiniz birer delikanlı. Oysa gözümüze ne kadar da büyük görünüyordunuz. Güzel yıllardı. Lise hayatım bitince yaşayamam sanıyordum, hayatımın bütün anlamıydı sanki.
Sahir Selek ve Fazlı Öztürk bana çok kıymet verirdi, başka türlü severdim onları.
O yıllarda matematikçi yönüm bir kaç adım öndeymiş demek.
Sevgiyle anıyorum o günleri.

Gökhan Günaydın: Bu fotoğrafı paylaştığınız için çok teşekkürler sevgili hocam. 40 yıla yakın süre geçmiş aradan. Reyhan Karagöz Çetin söylemiş, bizim gözümüzde yaşça çok büyüktünüz, oysa ne kadar da gençmişsiniz. Çabalarınızı, kaygılarınızı ve yaşama, bize verdiğiniz önemi dün gibi anımsıyorum. Bugün gözümüzde yine çok büyüksünüz. Türkiye'nin çöken eğitim sistemi ve kararmaya yüz tutmuş geleceği, öğretmenin ve sorgulayıcı eğitim modelinin önemini her geçen gün daha da fazla ortaya koyuyor. Kucak dolusu sevgiler, saygılar. Bin teşekkür, bin selam, bin şükran..

Şaban Çakıroğlu: Mustafa öğretmenim beni hayatımın derinliklerine götürdün.Çocukluğumdan gençliğime canım abimle yaşadıklarım hepsi canlandı beynimde. Bir fotoğraf ki ne fotoğraf. Teşekkür ederim Mustafa bey. Sevgili abim ışıklar içinde yat. Senin sevgin hiç bitmedi bitmeyecek.Tüm öğretmen arkadaşlarımın, öğretmenlerimin Öğretmenler gününü kutlarım.

TC Nevzat Karagöz: Murtaza dost benim hem ortaokul hem de öğretmen okulu arkadaşımdır. Esprileri, bilgisi, kültürü , görgüsüyle çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir arkadaşımdı. Yanılmıyorsam 9 yıl oldu O'nu yitireli ve sık sık anıyoruz kendisini..
Işıklar içinde uyusun güzel insan.
Sizlere de selam ve sevgiler.

İbrahim Günaylı: Hepiniz yüreğimizin en güzel yerinde yaşıyorsunuz. İyiki vardınız. Sonsuz saygılar.

Mustafa Yavuz: Hakkımızdaki tüm duygu ve düşünceleriniz için sağ olun.Gerçekten ülkenin en zor dönemden geçtiği o yıllarda birbirimize kenetlenmiş verebileceğimizin en iyisini vermeye çalışıyorduk.Sanki en nitelikli öğretmenler bizde toplanmıştı.Bir Sahir , bir Fazlı Beyin matematikçiliğineYÜkrük arkadaşımın Fenciliğine,Nesrin,Murteza arkadaşların edebiyatciligina değme öğretmenler su dökemezdi.Sonuc da mukemmel oldu.Universite sınavlarında Geyve adını duyurdu tüm Sakarya'ya.Emeklerimiz boşa gitmemişti.Yetişen arkadaşlarla ne denli ovünsek azdır.Ne şairler,ne siyasiler.ne gazeteciler,ne eğitimciler...yetişmişti o yıllarda. Emeklerimize sağlık.
AYAKTAKİLER SOLDAN SAĞA: Mehmet Memet Yükrük, Hasan Sakarya, Sedat Yılmaz (merhum), Fahri Özer, Ali Balbaş, ( ? ), Nesrin Kandemir, Mine Erkayalı, Fitnat Çenkçiler, Mehmet Çakır, Hikmet Akıtürk, Mehmet Terzi, Selahattin Koca

OTURANLAR SOLDAN SAĞA: Mustafa Yavuz, Ahmet Çekiç, Sahir Selek, Fazlı Öztürk, Rukiye YIlmaz, Melehat Çoğal, Sevgi Çorumlu, Murteza Çakıroğlu (merhum)

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1091 | E-posta

Yorumlar (2)
RSS Yorumlar
1. 29-11-2017 16:28
Öğretmenlerim
Evet benim de öğrencilik yıllarımın öğretmenleri idi o çınarlar. Bir çoğu dersime girdi. Mesleğimi seçmemde etkileri çok. Bir kısmı ile beraber çalışma onuruna da erdim.Aynı okulda görev yaparken onları hep yine öğretmenim olarak gördüm. Gerçekten öğrenciyken onları ne kadar olgun,yaşca büyük görürdüm meğer ne kadar gençlermiş.Mustafa öğretmenimin sayesinde o günleri tekrar hatırladım.Teşekkürler öğretmenim. Resimde olan ve olmayan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlar,ellerinden öperim .Ayşe Atik (Süzey)
Yazar Ayşe (Misafir)
2. 30-11-2017 23:10
Öğretmenlerime Saygıyla
Bu güzel İnsanlar benim Öğretmenlerim. Hakkı rahmete kavuşanlara Allah rahmet eylesin, hayatta olanlara'da Allah sağlık, sıhhat ve hayırlı ömürler versin. Allah hepinizden razı olsun. Mustafa Yavuz hocama çok teşekkür ederim.
Yazar İsmet Ç. (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.