Son Yorumlar
Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
gündeme dair
geyve belediyesi işletme hakkı kendinde kalmak şartıyla aytemizle olan...
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
satılık değil, kiralık
Emin bey, satılık değil, kiraya veriliyor :)
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
gündeme dair
yıllık getirisi 320.000 bin tl den fazla olan yer neden satılmak isten...
Yorumu Oku

Ak Parti Geyve adayı Murat Kaya
geyve 1312 yılından beri işgal görmeyen
geyvemize daha iyi hizmet nasıl verilir onun çarelerini aramamız gerek...
Yorumu Oku

Ak Parti Geyve adayı Murat Kaya
BİHABER
ŞİMDİ MURAT KAYA VE ÇIKARCI ETRAFI ÇOK MUTLU GÖRÜNÜYOR FAKAT ŞİMDİDEN ...
Yorumu Oku

 
Geyveli Şehit Teğmen Şenol Kamış Anıldı
Cuma, 26 Ocak 2018

Geyveli Şehit Teğmen Şenol Kamış Mezarı Başında Anıldı.. Geyveli Şehit Teğmen Şenol Kamış şehit edilişinin 28. yıl dönümünde Mezarı başında Anıldı

25 yaşında hayatının baharında vatan uğruna toprağa düşen Geyveli Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış 1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden devre arkadaşlarının öncülüğünde Şerefiye Camiinde Mevlüt okutulduktan sonra Şerefiye Mahallesi içinde Sakarya-Eskişehir Karayolu Kenarında bulunan Mezarı başında Anma Programı Gerçekleşti. Anma Programında Kamış’ın kişiliği, edebi yönüyle ilgili konuşmalar yapıldı, ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Kara Harp Okulu 1987 Mezunları Derneği Üyesi ( E) AlbayFaik Derya ECEVİT törende yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
“Şenol Kamış Kardeşimizin Muhterem ailesi, Hemşehrileri, değerli misafirler ve kıymetli silah arkadaşlarım;
Bugün burada Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü için,vatan için,Bayrak için,çocuklarımız ve geleceğimiz için 28 yıl önce (25 Ocak 1990 tarihinde) şehadet’e erişen Aziz şehidimiz Şenol Kamış kardeşimizi anmak , ruhuna bir Fatiha bağışlamak için toplanmış bulunuyoruz”
Bugün burada bir araya gelebiliyorsak,vatanımız bölünmemiş, Al bayrağımız göklerde nazlı nazlı dalgalanıyor ise O ve onun gibi kahramanlarımız sayesindedir.
Şenol’u tanıyan herkes; onun sakin görünümünün altında tam bir kurşun asker oluşunu, duygusal yanının çok güçlü olduğunu, Adalet ve Dürüstlüğe verdiği önemi bir de Futbol ile sanata olan düşkünlüğünü hatırlar.
Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış (1987-185),Kara Harp Okulu’nun ardından Piyade Okulu ve Eğirdir Dağ Komando Okulundaki eğitimlerini tamamlamayı mütakip İstanbul 23.üncü Mot.Piyade Tümeninde göreve başlamış, kısa bir süre sonra da geçici görevle Şırnak’a gitmiştir.25 Ocak 1990 tarihinde (28 yıl önce bugün) Silopi’de şehit edilmiştir.
Çıktığı sayısız operasyonlardan hep başarı ile dönmüş Askerlerine her zaman örnek olmuş, hem abi hem arkadaş olmuştur.Bölük içersinde kısa zamanda sevilmiş, Komutanlarının takdirini , Arkadaşlarının beğenisini ve Askerlerinin sevgisini kazanmıştır.
Ne mutlu bu Aileye ki böyle güzel bir evlat yetiştirmişler, Vatana millete hizmet için yollamışlar.
İçinde bütünlüğümüz şu günlerde de ne yazık ki, ülkemiz BTÖ ile mücadeleyi sürdürmekte, şanlı ordumuz kararlılıkla mücadele etmekte ve bu uğurda şehitler vermekteyiz. Bu acıların bir an önce son bulması hepimizin ortak temennisidir. Daima gönlümüze ve anılarımızda yer alan Şenol Kamış kardeşimizi,1987 mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin tertip ettiği bu buluşma sayesinde bir kez daha anma ona ve ailesine vefa, minnet ve şükran duygularımızı ifade etme imkanını elde ettik.
Biz silah arkadaşları olarak bu kahraman kardeşimize “Hakkımızı bir kez daha HELAL ediyoruz. Dileriz ki Şenol Kardeşimiz de bizlere hakkını helal etmiştir.
1987 mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak başta Ablası ve Abisi olmak üzere geride kalan tüm yakınlarının acısını paylaşıyoruz. Dernek olarak şehitlerimizin yakınlarına ulaşmayı, onlarla tanışmayı ve varsa taleplerini imkanlar dahilin de karşılamayı borç bildiğimizi ifade etmek istiyoruz.

Bu anma töreni münasebetiyle başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile kahraman silah arkadaşlarını Vatan , Millet ve Bayrak sevgisi uğruna hayatlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyoruz.
1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak başta ablası ve abisi olmak üzere, geride kalan tüm yakınlarının acısını paylaştığımız bu günde Vatan ve Millet için, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için başta Güneydoğu’da devleşen, tarih yazan, gönüllerimizde ebedileşen yüce kahramanlar, ruhlarınız şad olsun sizleri unutmadık, unutturmayacağız.” Dedi.

Anma Programına katılanlar Ne dedi
MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin Kaya “Rahmetli Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin istiklali ve istikbali için canla başla, cansiperane bir şekilde çalışarak etkin verimli ve mümtaz hizmetlerde bulunmuştur. Şairin dediği gibi, ‘Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.’ Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış vatanına sahip çıkmıştır”
CHP Geyve İlçe Başkanı Recep GÜNER”Ne mutlu bu Aileye ki böyle güzel bir evlat yetiştirmişler, Vatana millete hizmet için yollamışlar Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış Şehidimiz bizim emanetimizdir. Mekani cennet olsun”dedi.
Sakarya Medya Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN
”Geyve Boğazının Tam ortasında Şehidimiz bizim emanetimizdir. Mekani cennet olsun”
Saim BAĞCI “Daha 25’indeydi…
Yaşayacak, paylaşacak hayalleri ümitleri vardı.
Hainler alıp kopardı bizden, sevenlerinden…
Bizler unutmadık ve seni hep özlüyoruz…
Rahat uyu…. dualarımız seninle kardeşim..
Anma Proğramına Katılanlar 1’inci Mot.P.Tug.K. P.Alb. Mustafa Cüneyt ARIKAN ile Kardeşleri Sabiha IŞIK, Ayşe HATİPOĞLU,Ali KAMIŞ,Erol Kamış,yengesi Ayşe KAMIŞ, Gülşen Kamış,yeğeni Oğuzkaan IŞIK,Şenol KAMIŞ, Emircan Ertan,Abisi İbrahim Ertan, eniştesi Nazmi IŞIK , arkadaşları Recep ÇINAL, Geyveli Ortaokuldan beri arkadaşı olan (E) Kur.Alb. Saim BAĞCI, arkadaşının eşi Ayşe Bağcı, ve akrabaları ile Işıklar Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu devre arkadaşları ,CHP Geyve İlçe Başkanı Recep GÜNER,MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin Kaya, Sakarya Medya Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN,Dernekturk Genel Yayın Yönetmeni Necla BAKAN,CHP Geyve Kadın Kolları Başkanı Ebru BOĞAZ ,Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan Katıldılar. (Sakarya54.net)


Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1366 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.