Son Yorumlar
Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
gündeme dair
geyve belediyesi işletme hakkı kendinde kalmak şartıyla aytemizle olan...
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
satılık değil, kiralık
Emin bey, satılık değil, kiraya veriliyor :)
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
gündeme dair
yıllık getirisi 320.000 bin tl den fazla olan yer neden satılmak isten...
Yorumu Oku

Ak Parti Geyve adayı Murat Kaya
geyve 1312 yılından beri işgal görmeyen
geyvemize daha iyi hizmet nasıl verilir onun çarelerini aramamız gerek...
Yorumu Oku

Ak Parti Geyve adayı Murat Kaya
BİHABER
ŞİMDİ MURAT KAYA VE ÇIKARCI ETRAFI ÇOK MUTLU GÖRÜNÜYOR FAKAT ŞİMDİDEN ...
Yorumu Oku

 
İsmail Bulur, 4. kez SESOB yönetiminde
Çarşamba, 02 Mayıs 2018

SESOB 39. Olağan Genel Kurulu Yapıldı. Geyve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Bulur, 4. kez SESOB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin 39. Olağan Genel Kurulu yoğun bir katılımla gerçekleşti. Hasan Alişan’ın güven tazelediği kongreye il dışından çok sayıda birlik ve oda başkanı katıldı.

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği 39. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Şehr-i Mahal’de gerçekleşen Genel Kurul’a Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen, MHP Milletvekili Zihni Açba, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Anayasa Mahkemesi Başkan Yardımcısı Engin Yıldırım, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, oda başkanları ve birlik üyeleri yer aldı.

KAPIDA KARŞILADI


Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkârları Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan’ın divan başkanlığı yaptığı kongrede Hasan Alişan adeta gövde gösterisi yaptı. Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Hasan Alişan il dışından ve şehirden kongreye gelenlerle yakından ilgilendi. Serdivan’da gerçekleşen kongrede açılış konuşmasını SESOB Başkanı Alişan yaptı. Alişan yaptıklarını ve yapacaklarını anlattığı konuşma esnaf ve sanatkarların temsilcileri tarafından büyük beğeni topladı.

ESNAF VE SANATKÂRLAR EKONOMİNİN LOKOMOTİFİDİR


SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Esnaf ve sanatkârlarımızın emeğinin ve dayanışmasının ne demek olduğunu bilen toplumuz. Mütevazı sermayesi ile esnaf ve sanatkârlarımızın şehir ve ülke ekonomisine sağladığı katkılar göz ardı edilemez. Üzerimize düşen en büyük görev 34 bin 812 esnaf, 62 meslek odası başkanı ile sorunları çözmektir. Meslek kuruluşların temel görevi sorunların çözümünde kurumlararası köprü görevi kurmaktır. Esnaf ve sanatkârlar ülke ekonomisinin lokomotifidir. Bu lokomotifi doğru ilerletmek için esnaf ve sanatların kendilerini yenilemesi gerekmektedir. Temsil ettiğim topluluğu sürekli geliştirmek, değiştirmek ve ileriye taşımak önceliğimizdir. Bu vizyon politikası doğrultusunda çalışmalarımızı 4 yıl boyunca gerçekleştirdik. Odalarımızın sorunlarına çözüm üretirken desteğini esirgemeyen Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum” diye belirtti.

TİCARETİN MERKEZİ SAKARYA

Hasan Alişan’ın ardından kürsüye Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ çıktı. SATSO Başkanı Altuğ, “Bu şehrin özünde zanaatkârlık var. Esnaflık, üretmek ve ticaret var. Bu ülkede en iyi ticareti yapan şehir Kayseri diyenleri şehrimizin adı Adapazarı diyerek en iyi ticaret Sakarya’da dır. 99 depreminde ciddi nüfus kaybeden şehrimiz ekonomik ve nüfus olarak büyüyor. Görüyoruz ki bu süreç önümüzdeki yıllarda devam edecek. Sakarya ülkenin parlayan yıldızı olmaya devam edecek. Peşinden gideceğimiz şey birlik, beraberlik ve ortak akıldır. Biz SATSO olarak bu birlikten ve ortak akıldan vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz. Bu vesileyle genel kurul hayırlı olsun.” dedi.

KATKILARIMIZ DEVAM EDECEK

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu kürsüye gelerek haziruna hitap etti. Başkan Toçoğlu “Esnaf ve Sanatkârlarımızla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak meslek gruplarımıza katkılar sunmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde,  ülkemize örnek bir uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hamdolsun bugüne kadar önemli hizmetlere imza attık. Odamız; mesleki akreditasyon anlamında önemli adımlar attı. Mesleklerinde gelişmiş, işini en iyi şekilde yapan çalışanlara ihtiyacımız var. Mesleki eğitim ve formasyon hepimizin önemsemesi gereken bir konu. İşini en iyi şekilde yapacak insanlar yetiştirmemiz gerekiyor. Ben her zaman esnaflarımızın yanında olacağımı bir kez daha ifade etmek istiyorum..” diye konuştu.

İSTİKRAR VE GÜVEN ORTAMI

Başkan Toçoğlu: “Önümüzde çok ciddi bir süreç var. Bu şehirde, bu ülkede beraberce yaşıyoruz. Bir ülkede istikrar ve güven varsa herşey yolunda gider. Bugün buralara kadar geldiysek ülkemizdeki istikrar ve güven ortamından kaynaklanmaktadır. Atacağımız adımları bu düşüncelere göre belirleyelim. Hem şehrimiz hem de ülkemiz için hayırlı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bu vesileyle SESOB’un 39. Olağan Kongresi’nin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

ESNAF ŞEHRİN ORTA DİREĞİDİR


AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen: “1 Mayıs gününde bir şölen havası içinde gerçekleştirilen kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Doğu Marmara’nın Anadolu’ya açılan kapısıyız. Bu yüzden ulaşım imkanları bakımından Türkiye’nin en şanslı şehriyiz. Yol neredeyse sanayi, eğitim, kültür ve gelişmişlik oradadır. Büyüyen ve gelişen şehrimizde imkanları olan bir şehiriz. Bu şehir beşeri sermaye bakımından da dikkat çekiyor. Bunun en önemli ayağı sizlersiniz. Bu kitle şehrin orta direğidir. Sizlere müteşekkiriz. Her daim sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Örnek bir birlik yapısı sergilediğiniz içn sizleri tebrik ediyoruz.” dedi.

ESNAFLARIMIZLA BİR ARADAYIZ

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün: “Esnaflarımızın 39. kongresini yapıyoruz. 140 yıllık bir gelenekten bahsediyoruz. İşçilerimiz ve emekçilerimiz için kanunlarla dolu bir hafta olarak geçti. Hükümetimiz, esnafımıza ve işçimize değer veriyor. İşçimize ve emeklimize, esnafımıza hizmet edecek binalar kazandırıyoruz. Milletvekilleri olarak her fırsatta esnafımızın içinde olmaya çalışıyoruz. Biz sizlerle et ve tırnak gibiyiz. İç içe olduk. İnşallah bundan sonra da iç içe olmaya devam edeceğiz.” şeklinde diye konuştu.

AHDE VEFA ÖRNEĞİ

Konuşmaların ardından esnaf ve sanatkârların temsil eden ancak oda başkanlığını bırakan isimlere plaketleri verildi. Ahilik Kültürünün en önemli özelliklerinden olan ah-de vefa SESOB kongresinde bir kez yaşatıldı. Plaket töreninin ardından delegeler yeni dönem Birlik Başkanı ve Yönetimi için oylarını kullandı. Hasan Alişan Başkanlığı’nda ki yönetim şu isimlerden oluştu;

Başkan: Hasan Alişan

Yönetim Kurulu Asil;
Muhittin Kılıç, İlyas Balcı,Mehmet Yaşar Demirel, İsmail Bulur, Ali Bektaş, İsmet Öztürk, Fazlı Demirci, Muzaffer Kabacan.

Yönetim Kurulu Yedek;
Kadir Yazgan, Cemil Varlıca, İsmail Tanta, İsmet Yıldız, Hasan Cengiz, Mehmet Altay, Suat Demirel, Emre Muti, Cevat Demir.

Denetim Kurulu Asil;
Ahmet Cemal Var, Osman Kubilay, Hüseyin Kaliç, Tuncay Göktaş, Ali Ak.

Denetim Kurulu Yedek;

Serdar Gök, Rıdvan Şahin, Cevdet Karaca, Özcan Berber, Nevzat Akay.

Disiplin Kurulu Asil;
Şerafettin Gülerce, Yekta Tepe, Ahmet Hamdi Ürküt, Hasan Pınarcı, Sabri Günay.

Disiplin Kurulu Yedek;

Bahattin Paşalı, İsmet Karapınar, Emin Üstün, Halit Karaduman, Osman Özer.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 717 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.