Son Yorumlar
Geyve'de 19 Mayıs kutlandı
Salonlara saklanan bayramlar
Neden utanıyorsunuz da salonlara saklıyorsunuz milli bayramlarımızı şi...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor,fakat
Sondan ikinci fotoğraf İstiklal marşı okunuyor polis selama durmuş bay...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor
Cumhuriyetimizin Temelleri olan 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramında...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
sn Ali Kaya
1973-1977 yıllarında geyve lisesinde okurken eczanene gelir çayını içe...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
Ağabeyim benim,dostluğun gurur veriyor.Rab sana sağlık ve mutluluk ver...
Yorumu Oku

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'da konuştu
Salı, 05 Haziran 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'da konuştu.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi Meydanını dolduran binlerce vatandaşa hitap etti. Erdoğan ülke gündemi ve Sakarya ile ilgili şu sözleri kullandı.

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN MANİPÜLASYONLARDIR

"Aylık ortalama yüz Euro kazanan Avrupa Birliği vatandaşına karşılık bizim ki ne oldu, Elhamdülillah bizde 63 Euro gelir elde eder hale geldik. Bire bir katladık. Türkiye geçtiğimiz 10 yılda neredeyse 8 milyon ilave istihdamla Avrupa ülkelerinin tamamı kadar yeni iş imkanı sağladı. Ekonomi diyorlar ya siz bakmayın kur üzerinden oynan oyunlara, bunlar Türkiye üzerinde oynanan manipülasyonlardır. İnşallah 24 Haziran'dan sonra bunlarla hesaplaşacağız. Yine yapsınlar manipülasyonlarını. Göreceğiz. İnşallah bunlara çok ciddi bir manifestoyu 24 Haziran'dan sonra biz çekeceğiz".

DÜNYADA BİR NUMARA

"Türkiye ekonomisi bütçe açığından borçlanma oranına kadar tüm başlıklarda gelişmiş ülkelerden dahi çok ileri seviyededir. Dünya da bir numara. Bütçe açığında, kamu borç stokunda, Avrupa birliği standartlarının yarısı kadar bir düzeydeyiz. Yani çok iyi durumdayız. İhracatımız derseniz göreve geldiğimizde neydi biliyor musunuz? 2002de 36 milyar dolar ihracatımız vardı. Şimdi ne oldu? Şimdi 162 miyar dolar oldu.36 miyar dolay nire 162 miyar dolar nire(cumhurbaşkanı esprili bir dille söyledi) bay Muharrem anladın mı? Bay Kemal anladın mı? Siz buraları takip etmiyorsunuz ki. Hayat dahi edemezsiniz zaten. Biz çalışıyoruz, üretiyoruz. Bütün bunlarla birlikte değerli kardeşlerim merkez bankasının döviz rezervi 27,5 milyar dolardı. Şimdi 110 milyar dolar. Ama ben bunu yeterli görmüyorum. Çünkü biz 136 milyar dolara çıktık. Bu ara bir düşüşümüz var, yeniden bunu çok daha ileriye taşımamız lazım".

REFAH SEVİYESİ VAR


"Sakarya tarım ve sanayi şehri. Tarım sektöründe ki gayri safi milli hasılatımız 37 milyar liradan nereye çıktı biliyor musunuz, 180milyar liraya yükseldi. 2002 yılında, bakın bunlar çok önemli, konuşuyorlar işte ekonomide şöyle oldu böyle oldu, dinleyin dinleyin bay Kemal burayı da iyi dinle, sizin otomobile motobomile kafanız basmaz. 2002 yılında 91 bin adet otomobil satılan Türkiye'de geçtiğimiz yıl 723 bin otomobil satıldı. Buzdolabı satışı neydi biliyor musunuz? Bir milyon 88 bin. Nereye çıktı biliyor muşunuz 3 milyon 107 bine yükseldi. Demek ki fakir fukara değil. Yani her eve buzdolabı giriyorsa demek ki bir refah seviyesi var. Eğer otomobiller giriyorsa refah seviyesi var. Çamaşır makinası 824 binden 2 buçuk milyona yükseldi. Bulaşık makinası satışı 283 binden bir milyon 804 bine, fırın satışı 339 binden bir milyon 122 bine çıktı. Bunlar neyi gösteriyor bay Kemal, Muharrem efendi bunlar neyi gösteriyor. Anlamıyor bunlar ya. İşte bula bula birbirlerini buldurlar. Al birini vur öbürüne".

Sakaryalılara 24 Haziran'da mecliste desteklemeye hazır mıyız diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sorusuna vatandaşlar yüksek bir sesle 'evet' diye cevap verdiler. Sandıkların ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi.

TÜM SORUMLULUĞU CUMHURBAŞKANI ÜSTLENİYOR

"Bu seçimde Türkiye sadece cumhurbaşkanı ve sadece 600 milletvekili seçmeyecek. Aynı zamanda bu seçimde Türkiye yeni bir yönetim sistemine de bismillah diyecek. Sakarya'nın da yüzde 68 "evet" oyu ile kabul ettiği anaysa değişikliği ile getirdiğimiz yeni sistem seçimden sonra hayata geçiyor. Yeni sistemde tüm sorumluluğu cumhurbaşkanı üstleniyor. Hükümeti de kendisi kuruyor. Fakat cumhurbaşkanı adaylarından bazıları bu değişimi yanlış anlamış. Türkiye'ye cumhurbaşkanı değil bazıları kral olacaklarını sanıyorlar. Ali Kıran baş kesen kesildiler. Kemal Kılıçdaroğlu'nun "gel bakalım Muharrem" diyerek Cumhuriyet Halk Partisine cumhurbaşkanı adayı yaptığı kişinin Afrin operasyonumuzun komutanı Metin Temel Paşa ile ilgili hadsizliğini duydunuz değil mi? Meydan meydan gezip ben bu kişinin apoletlerini sökeceğim diyor. Sen kimsin ya sen nesin. Sen bu ülkenin bir hukuk devlet, olduğunu öğrenemedin mi? Sana o apoletleri söktürmezler. Sen apolet mi sökeceksin, gidip de kendisini ziyaret ettiğin Selahattin Demirtaş'a mı takacaksın o apoletleri. Hale bak, benim 53 tane vatandaşımı, Kürt kardeşimi, Diyarbakır'da ölümüne neden olan kişi bu ülke de cumhurbaşkanı adayı. Bu Muharrem Efendi de gidip onu ziyaret ediyor. Bir diğer ziyaret etmek lazım diyor. Teröristten cumhurbaşkanı adayı olmaz."

KÜRT KARDEŞLERİM OYUNU BOZACAK

"Onun için diyorum ki değerli kardeşlerime bugün Sakarya'dan tüm Türkiye'ye sesleniyorum, benim Kürt kardeşlerim bu oyunu bozacak. 53 tane kürk kardeşimin ölümüne nede olan bu kişi şu anda cumhurbaşkanı adayı olması onun saflığına delil değildi. Onu ziyaret edenlerde özgürlük adına yapmıyor. Oradan oy devşiririm zannediyor. Devşiremezsin. Benim halkım böyle bir teröristi gidip türbe ziyareti gibi ziyaret eden bir kişiye 24 Haziran'da dersini verecektir. "

BEN BAŞKOMUTANIM

"Bizde 15 temmuzda 150 tane generalin apoletini sökmüşüz. Her şeyden önce 15 temmuzda kendi milletine silah çeken masumların kanını döken alçaklar üniforma giymiş, birer FETÖ teröristiydi. Onlarla onu birbirine karıştırma. Metin Temel Paşamız ise o teröristlerle Afrin'de göğüs göğüse mücadele eden bir paşamız. Metin Temel Paşa protokolün mensuplarından. Beni alkışlamış, ben baş komutanım. Ben anayasaya göre başkomutanım. Ey Muharrem sen kendini ne zannediyorsun, bir dur bakalım. Daha sen çırak bile değilsin, dur bakalım. Ama Tayyip Erdoğan şu anda anayasaya göre zaten başkomutan".

PROMTER DERSİNİ VERİRİM

"Cumhurbaşkanının kimsenin apoletini sökmek gibi bir yetkisi yoktur. Yargı yapar bu işi yargı. 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren hain örgütün mensuplarını hukuka göre yargı cezalandırmıştır. Bu kişinin ayakları daha adayken yerden kesilmiş durumda. Gözleri kimseyi görmüyor. Öyle ki kamu görevlilerini işten atmakla tehdit ediyor. Daha dur, dur neredesin. Geçen gün prompterı unutuşum onu diyor, ben prompterı falan unutmadım, prompter dersini veririm sana".

MÜCADELEYE DEVEM EDECEĞİZ


"Suriye ve Irak'ta silahını ülkemize doğrultmuş tek bir terörist bırakmayana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Yanındakilerden elinden tutup meclise taşıdıklarından kaç tanesinin fetöden hapse girdiğini sayamadığımız CHP genel başkanına Sakarya'dan öyle öyle bir ses verin ki kulakları çınlasın, yüreği daralsın."

 

Sakarya Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 457 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.