Son Yorumlar
Geyve'de ucuz atlatılan orman yangını
baskan
nerdesin baskanım
Yorumu Oku

Alifuatpaşa Belediyesi'nden spora destek
baskan
nerdesin baskanım
Yorumu Oku

AK Parti'de başvuru tarihi uzatıldı
Şuana kadar başvuru yapan adayları toplasan 1 aday yapmaz.kimse kusura...
Yorumu Oku

Cafer Uğural'dan hizmete devam kararı
Devam
Cafer abi mahallemizde sevilen bir muhtar oldu çalışmalarından ötürü t...
Yorumu Oku

Hakkı Kır başvurusunu yaptı
Kim bu adam.
47 yıllık geyveliyim bu beyfenfiyi tanımıyorum..kimdir necifir hangi o...
Yorumu Oku

 
Geyve Cezaevi için şok iddialar!
Cumartesi, 03 Kasım 2018

Geyve Cezaevi için şok iddialar! Bizim Sakarya gazetesinin haberine göre; Geyve Açık Cezaevi’ndeki bir grup hükümlü, cezaevi yönetiminin insanlık dışı muamelelerine maruz kaldıklarını belirterek yardım çağrısında bulundu.

Şikâyetlerini Bizim Sakarya gazetesine ulaştıran hükümlüler, cezaevi yönetiminin özellikle öğrenimine devam edenler üzerinde baskı oluşturmaya çalıştığını, son dönemde bu baskının eziyete dönüştüğünü, insanlık dışı muamelelere maruz kaldıklarını belirtti. 40 kişilik koğuşta 80 kişinin kaldığı, tüm boşlukların yatak ile dolduğu ve nefes alınamaz duruma gelindiği belirtilerek, cezaevi yönetiminin okula giden mahkumları cezaevinden uzaklaştırma çabasında olduğu iddia edildi.

DESTEK BEKLERKEN ZULÜM

Mahkûmlar adına gazetemize açıklamada bulunan bir hükümlü, öğrenim gördükleri için destek görmeyi beklerken zulümle karşılaştıklarını söyledi. Uygulanan baskının çıplak arama boyutuna taşındığını iddia eden hükümlü, şunları anlattı: “Koğuşta ne kadar kişi kalıyorsa toplayıp soyunmamızı istediler. Narkotik köpeği ile çıplak şekilre arama yaptılar. Mahkûmların üzerinde hiçbir şey bulunamadı. Köpek bir şey bulamadı ama nasıl olduysa koğuşun başka bölümünde gardiyanlar bir miktar uyuşturucu buldu.”

İNSANLIĞIMIZDAN UTANDIK

“Bundan birkaç gün sonra yine topladılar ve bu kez çırılçıplak soyunmamızı istediler. Ardından elle arama yaptılar. İnsanlığımızdan utandık, onurumuz zedelendi. Buradakilerin büyük bölümü öfkesinden, utancından ağladı.”

KANTİN VE KIYAFET SORUNU
Baskının bununla sınırlı kalmadığını da belirten hükümlü, kantinde hiçbir şey bulunmadığını, dış kantinde ise fiyatların çok yüksek tutulduğundan yakındı. Şampuan, diş macunu ve parfüm bulmakta sıkıntı yaşadıklarını, kapalı cezaevlerinde olan kıyafet sınırlamasının kendilerine de getirildiği vurgulayan hükümlü, “Galiz küfürler de bu işin cabası. ‘Yemin ettim yarınızı kapalıya göndereceğim’ diyor” ifadelerini kullandı. Okula gitmeyen mahkûmlara da iyi davranılmadığını söyleyen hükümlü, özellikle Sakaryalı olanların başka illerin cezaevlerine gönderilmesi için çaba harcandığını öne sürdü.

BÜLBÜL: KONUYU ARAŞTIRACAĞIM

MHP Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül, Geyve Açık Cezaevi’ndeki iddiaları ilgiyle dinledi ve konuyu araştırıp doğruysa üzerine gideceğini söyledi. Bülbül, daha sonra konuya ilişkin açıklamada bulunacağını da sözlerine ekledi.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1925 | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumlar
1. 05-11-2018 16:10
umuyorum üstü örtülmez araştırılır
inşallah araştırılıp eğer gerçekse gerekenlere cezası kesilir sakarya baş savcısını bu konu ile ilgili araştırma yapmasını diliyorum.
Yazar kemal (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.