Son Yorumlar
Fikriye Özkan vefat etti
cenabuallah rahmet eylesin inşaallah.
Yorumu Oku

"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
Asil
Yeni ozel kalemi niye aldigini aciklarmi murat kaya nicin acaba (edit)...
Yorumu Oku

"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
KILIÇDAROĞLU
Kılıçdaroğluna özeti var herhalde
Yorumu Oku

"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
Baskanim bu is bitmis. Geyveye senin gbi durust beyfendi bi baskan yak...
Yorumu Oku

Zeytinoğlu'ndan çarşı ziyareti
2 DEFA MURATA OY VERDİM DÜRÜSTLÜGNE EMİN OLDUĞUM İÇİN OYUM ZEYTİNOĞLUN...
Yorumu Oku

 
Geyve Cezaevi için şok iddialar!
Cumartesi, 03 Kasım 2018

Geyve Cezaevi için şok iddialar! Bizim Sakarya gazetesinin haberine göre; Geyve Açık Cezaevi’ndeki bir grup hükümlü, cezaevi yönetiminin insanlık dışı muamelelerine maruz kaldıklarını belirterek yardım çağrısında bulundu.

Şikâyetlerini Bizim Sakarya gazetesine ulaştıran hükümlüler, cezaevi yönetiminin özellikle öğrenimine devam edenler üzerinde baskı oluşturmaya çalıştığını, son dönemde bu baskının eziyete dönüştüğünü, insanlık dışı muamelelere maruz kaldıklarını belirtti. 40 kişilik koğuşta 80 kişinin kaldığı, tüm boşlukların yatak ile dolduğu ve nefes alınamaz duruma gelindiği belirtilerek, cezaevi yönetiminin okula giden mahkumları cezaevinden uzaklaştırma çabasında olduğu iddia edildi.

DESTEK BEKLERKEN ZULÜM

Mahkûmlar adına gazetemize açıklamada bulunan bir hükümlü, öğrenim gördükleri için destek görmeyi beklerken zulümle karşılaştıklarını söyledi. Uygulanan baskının çıplak arama boyutuna taşındığını iddia eden hükümlü, şunları anlattı: “Koğuşta ne kadar kişi kalıyorsa toplayıp soyunmamızı istediler. Narkotik köpeği ile çıplak şekilre arama yaptılar. Mahkûmların üzerinde hiçbir şey bulunamadı. Köpek bir şey bulamadı ama nasıl olduysa koğuşun başka bölümünde gardiyanlar bir miktar uyuşturucu buldu.”

İNSANLIĞIMIZDAN UTANDIK

“Bundan birkaç gün sonra yine topladılar ve bu kez çırılçıplak soyunmamızı istediler. Ardından elle arama yaptılar. İnsanlığımızdan utandık, onurumuz zedelendi. Buradakilerin büyük bölümü öfkesinden, utancından ağladı.”

KANTİN VE KIYAFET SORUNU
Baskının bununla sınırlı kalmadığını da belirten hükümlü, kantinde hiçbir şey bulunmadığını, dış kantinde ise fiyatların çok yüksek tutulduğundan yakındı. Şampuan, diş macunu ve parfüm bulmakta sıkıntı yaşadıklarını, kapalı cezaevlerinde olan kıyafet sınırlamasının kendilerine de getirildiği vurgulayan hükümlü, “Galiz küfürler de bu işin cabası. ‘Yemin ettim yarınızı kapalıya göndereceğim’ diyor” ifadelerini kullandı. Okula gitmeyen mahkûmlara da iyi davranılmadığını söyleyen hükümlü, özellikle Sakaryalı olanların başka illerin cezaevlerine gönderilmesi için çaba harcandığını öne sürdü.

BÜLBÜL: KONUYU ARAŞTIRACAĞIM

MHP Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül, Geyve Açık Cezaevi’ndeki iddiaları ilgiyle dinledi ve konuyu araştırıp doğruysa üzerine gideceğini söyledi. Bülbül, daha sonra konuya ilişkin açıklamada bulunacağını da sözlerine ekledi.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 2153 | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumlar
1. 05-11-2018 16:10
umuyorum üstü örtülmez araştırılır
inşallah araştırılıp eğer gerçekse gerekenlere cezası kesilir sakarya baş savcısını bu konu ile ilgili araştırma yapmasını diliyorum.
Yazar kemal (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.