Son Yorumlar
Geyve'de o mahallede muhtar değişti
misafir@hotmsil.com
Sutalan dogancil muhtarlati ve nucesi geyve de oturuyor garibana gelin...
Yorumu Oku

Traktör kanala uçtu: 1 ölü
İzah
Bu traktörlerde neden U demiri kullanılmaz...
Yorumu Oku

Traktörün altında kalan minik Mesut yaşamını yitirdi
cenabuallah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin inşaallah.
Yorumu Oku

Geyve'de seçimlere bir de bu açıdan bakın
eee
hdp oyları kime gitti
Yorumu Oku

Geyve'de seçimlere bir de bu açıdan bakın
mmm
eee yani. Hayırlı uğurlu olsun.. :) :grin
Yorumu Oku

 
Sakaryaspor'un anıları yaşayacak
Perşembe, 15 Kasım 2018

Sakaryaspor'un anıları yaşayacak.. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akademi Sakaryaspor platformunun üyeleriyle bir araya geldi.

Grup Sözcüsü Yusuf Hacıoğulları ve üyelerden bilgiler alan Başkan Toçoğlu, Millet Bahçesi yapılacak alanda tarihsel arka planı göz önünde bulunduracaklarını söyledi.

Akademi Sakaryaspor platformunun üyeleriyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, "Yürüttüğünüz çalışmaları sosyal medyadan takip ediyor ve müze talebinizi biliyorum. Biz zaten bu alanda çalışma yaparken bu bahsetmiş olduğunuz tarihsel arka planı göz önünde bulunduracağız. Mimarlarımız projeyi hazırlarken buranın eski Sakaryaspor stadyumu olduğunu, bu alanda özel anılar olduğunu, Sakaryalıların hafızasında çok önemli bir yere sahip olduğunu biliyor ve bu doğrultuda hareket ediyorlar" dedi.
 

MÜZE DÜŞÜNCESİ

Heyet adına açıklamalarda bulunan Yusuf Hacıoğlulları, "Sayın Başkanım; Akademi Sakarayspor olarak Sakaryaspor tarihine ışık tutmak, unutulmuş bazı olayları gün yüzüne çıkarmak ve Sakaryaspor sevgisinin gelecek nesillere en güzel şekilde aktarılmasını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Dünyanın birçok ülkesinden, şehrinden destekçilerimiz var. Sosyal medya hesapları üzerinden de kampanyalar yürütüyoruz. Tek bir derdimiz var Sakaryaspor. Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği Sakarya Millet Bahçesi projesini yürütüyorsunuz. Bu kapsamda sizden talebimiz Millet Bahçesiyle ilgili yürüttüğünüz projede Sakaryaspor müze düşüncesini göz önünde bulundurmanız. Biz eski stadyumun müze olmasını arzuluyoruz" dedi.

HARİKA ÇALIŞMALAR

Akademi Sakaryaspor üyelerinin çalışmalarını takip ettiğini belirterek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, "Sizlerin yürüttüğü çalışmaları sosyal medyadan takip ediyorum. Özellikle Twitter'dan yürüttüğünüz kampanyalar çok ilgi çekici. Eski Sakaryasporlu futbolculardan verdiğiniz örnekler, hepsi harika çalışmalar"

TARİHSAL ARKA PLAN

Başkan Toçoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Sakarya mitinginde bu alanın Millet Bahçesi olması için bir müjde paylaşmıştı. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak bu kapsamda çalışmalarımızı başlattık. Sizin talebinizi değerlendiririz. Hiç sorun değil. Ancak şunu belirtmek isterim; biz zaten bu alanda çalışma yaparken bu bahsetmiş olduğunuz tarihsel arka planı göz önünde bulunduracağız. Mimarlarımız projeyi hazırlarken buranın eski Sakaryaspor stadyumu olduğunu, bu alanda özel anılar olduğunu, Sakaryalıların hafızasında çok önemli bir yere sahip olduğunu biliyor ve bu doğrultuda hareket ediyorlar" dedi.

GELEN ÖNERİLERE HER ZAMAN AÇIĞIZ


Başkan Zeki Toçoğlu, "Bu kapsamda projemizde Sakaryaspor'u hatırlatacak özelliklere zaten yer vereceğiz. Sizin bu taleplerinizi değerlendireceğiz. Sizler mimar arkadaşlarımızla bir araya gelin, taleplerinizi ifade edin, projenin konseptine uygun olanlar üzerinde birlikte yol alabiliriz. Millet Bahçesi halkımızın dinleneceği, gezeceği, ailece mutlu zaman geçireceği, yeşili, ağacı, yürüyüş yolları bol bir alan olacak. Bu kapsamda gelen önerilere tabi ki her zaman açığız. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

Sakaryaspor hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 774 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.