Son Yorumlar
"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
Belediyeci
BORC OLMADIGINI BELEDIYE DE BULUNAN MURAT KAYA BELGELEMELI YOKSA KOLAY...
Yorumu Oku

"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
Böyle haberleri inanmıyorum
Madam 150 trilyon borcu var belge koymamız gerekiyor vatandaşın önüne ...
Yorumu Oku

"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
BAŞKAN ATİLLA
BÖYLE TEMİZ DÜRÜST BİR ADAMI GEYVEYE KAZANDIRMAK BOYNUMUZUN BORCU. HAY...
Yorumu Oku

Geyveli Polis Barış Ulu hayatını kaybetti
Canım arkadaşım ;((
Yorumu Oku

Hastalar Geyve'ye sevk ediliyor
Olsada ne fark eder ki. Anlmayipda gonderiyorlar
Yorumu Oku

 
Ayva üreticisine müjde!
Perşembe, 29 Kasım 2018

Ayva üreticisine müjdeli haber.. Geyve ve Pamukova Ziraat Odası ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, ayvadaki Pembe-Gonca dönemi Tarsim don sigortası kapsamına alındı..

Ayva üreticilerinden yoğun bir şekilde gelen ayva ile ilgili Tarsim poliçelerinde Pembe-Gonca döneminin don kapsamı dışında tutulduğu yönünde yaşanan sıkıntılar ve şikayetler üzerine Geyve ve Pamukova Ziraat Odası ile Geyve, Pamukova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün 2016 yılında Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar'ın desteğiyle başlattığı girişimler sonuç verdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar'ın öncülüğünde Geyve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar ve Pamukova Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya, 24 Ekim 2018'de Ankara da yapılan Marmara Bölgesi Ziraat Odaları toplantısında Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaptığı görüşmede, ayva üreticisinin Pembe-Tomurcuk dönemini de Tarsim Sigortası kapsamına alınması yönünde istekte bulunmuşlardı.

Geyve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü vasıtası ile Pamukova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ise 2016 yılından bu yana yaptığı çalışmaları bir rapor halinde hazırlayıp Pamukova Kaymakamlığı vasıtası ile Tarım Orman Bakanlığına iletti.

Yapılan bu çalışmalar sonrası geçtiğimiz gün Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada üreticilerden gelen yoğun talepler üzerine sigorta poliçe sayısının artırılması ve dolayısıyla sigortalılık oranlarının yükseltilmesi maksadıyla çıkartılan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 2019 yılında bitkisel ürün sigortası çerçevesinde incir ve üzüm ürünlerinde 'yağmur riskinin' verdiği zararlar teminat kapsamına alındığını, ayrıca elma, armut ve ayva ürünlerinde teminat başlangıcı 'pembe/beyaz tomurcuk dönemine' çekildiğini açıkladı.

Bakan Pakdemirli'nin bu açıklaması ile ayva da Pembe-Tomurcuk dönemi de Tarsim sigortası kapsamına alınmış oldu.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 985 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.