Son Yorumlar
Avcı ailesin baba acısı.
Başı Sağolsun
Amcamız iyi birisiydi. Allah rahmetiyle muamele etsin. Avcı ailesinin ...
Yorumu Oku

Geyve Rüzgar Santrali satılıyor
Kriz
:roll Normal yani
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Kaldırım çilesi
Hiçbir yerde Kaldırımdan yürüyemiyoruz yolun ortasından gidiyoruz bu i...
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Dogrucu davut54
BU SAYGISIZLIGI CIMERE SIKAYET EDELIM BRN ETTIM GORUNTULU OLARAK COK O...
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Layikiz
KALDIRIM ISGALI GEYVENIN BASIBOS BIR YONETIM TARAFINDAN YONETILDIGINI ...
Yorumu Oku

 
Dereköy diken üstünde
Pazartesi, 04 Şubat 2019

Kamışlı'daki heyelan nedeniyle Dereköy diken üstünde.. Köylü tedirgin! Toprak kayması köye ulaşacak mı? Aktif heyelan bölgesi olarak belirlenen ve toprak kaymasının sürdüğü Geyve ilçesi Kamışlı Mahallesi'nin 5 kilometre uzağında bulunan Dereköy halkı, toprak kaymasının köylerine ulaşmasından korkuyor. AFAD mühendisleri ise böyle bir ihtimalin bulunmadığını, korkulacak bir şeyin olmadığını ifade etti.

Geyve ilçesi Kamışlı Mahallesi'nde kar sularının erimesiyle kopan büyük kaya parçası heyelana neden olurken, toprak kaymasının etkilediği 3 ev, ahır ve tavuk çiftliği tamamen yıkılarak yerle bir oldu.
Mahallenin Ortaköy mevkisinde yaklaşık 100 dönümlük alanda yaşanan toprak kayması ise her gün biraz daha devam ediyor.

DEREKÖYLÜLER TEDİRGİN
Geçtiğimiz günlerde toprak kaymasının yaklaşık 4-5 kilometre uzaklığında bulunan Dereköy'de yağmur yağışı ile birlikte menfezler tıkanınca hareketli dakikalar yaşandı. Sel ve su baskınına karşı dere yatağı üzerinde bulunan 14 ev tedbir amaçlı boşaltıldı. AFAD'ın bildirmesi üzerine SASKİ ve Geyve Belediyesi ekipleri kanalı temizleyip, dere yatağının belirli kısımlarını genişletmesiyle birlikte vatandaşlar bir gecenin ardından yeniden evlerine döndü.

SADECE BİR GECELİK 14 EV BOŞALTILDI
AFAD tarafından aktif heyelan bölgesi tespit edilen Kamışlı Mahallesi'ne giden AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve ekibi, bölgede incelemelerde bulundu.
Son durum ile alakalı olarak konuşan Kaşkaş, "Dereköy'de 14 ev sadece bir geceliğine boşaltıldı. O da yağmurdan dolayı. Yağmur ile birlikte akan çamurlu su menfezleri tıkayınca sel ve su baskınına karşı bir geceliğine evleri boşalttık. Ancak ertesi gün kanalın temizlenmesi ve dere yatağının genişletilmesi için DSİ'ye yazı yazdık. SASKİ ve Geyve Belediyesi çalışma yaptı. Yapılan çalışmaların ardından da vatandaşlar evlerine döndü" dedi.

HEYELAN DEREKÖY'E ULAŞMAYACAK
Dereköy Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, toprak kaymasının köylerine ulaşmasından korkuyor. Durum ile alakalı olarak AFAD mühendisleri çevrede inceleme yaptı ve heyelanın Dereköy'e ulaşmasının mümkün olmadığını belirtti.

AFETE MARUZ BÖLGE
AFAD ekipleri tarafından Kamışlı Mahallesi'ndeki aktif heyelan bölgesi ile ilgili 'Afete Maruz Bölge Kararı' alma çalışmaları ise devam ediyor.

RAPORU BEKLİYORUZ
Kamışlı Mahalle Muhtarı Mahmut Yemiş, "Köyümüzde 70-80 dönümlük bir arazide bulunan 3 ev, bir ahır ve bir tavuk çiftliği tamamen yerle bir oldu. Biz de AFAD'dan gelecek raporu bekliyoruz. Yaz geliyor, Uzuntarla, Orta Mahalle, Kazaklar Mahallelerimize geçmek için 5 kilometrelik yeni bir yol yapılması gerekiyor" dedi.
(MedyaBar.com)

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1026 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.