Son Yorumlar
Avcı ailesin baba acısı.
Başı Sağolsun
Amcamız iyi birisiydi. Allah rahmetiyle muamele etsin. Avcı ailesinin ...
Yorumu Oku

Geyve Rüzgar Santrali satılıyor
Kriz
:roll Normal yani
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Kaldırım çilesi
Hiçbir yerde Kaldırımdan yürüyemiyoruz yolun ortasından gidiyoruz bu i...
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Dogrucu davut54
BU SAYGISIZLIGI CIMERE SIKAYET EDELIM BRN ETTIM GORUNTULU OLARAK COK O...
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Layikiz
KALDIRIM ISGALI GEYVENIN BASIBOS BIR YONETIM TARAFINDAN YONETILDIGINI ...
Yorumu Oku

 
Defineciler bunu hiç beklemiyordu
Salı, 12 Şubat 2019

Sivil komutan video çekti, defineciler konuştu. Pamukova'da sit alanında define arayan şahıslara sivil kıyafetlerle baskın yapan jandarma komutanı bu anları kaydetti.

Video kaydında olay yerine gülerek giren kişinin komutan olduğunu fark etmeyen definecilerin rahat tavırları, jandarma aracını gördüklerinde son buldu.

Pamukova İlçesinde bir istihbaratı değerlendiren Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri Akçakaya Mahallesi'nde ikinci derece arkeolojik sit alanında kaçak kazı yapan M.S, M.G, İ.Ş ve C.Y'i kazıda kullandıkları 2 kazma, 1, balyoz, 3 kürek, 2 adet manivela, 1 kerpeten, 1 çekiç, 2 murç, 1 dürbün ve 1 adet testere ile suçüstü yakaladılar.

Sivil jandarma ekiplerinin yanına geldiğini fark etmeyen kaçak kazıcılar, sivil kişileirn jandarma olduğunu fark etmeyip çalışmalarına devam ettiler. Jandarmanın resmi elbiseli ekiplerininde olay yerine gelmesiyle birlikte çark eden kaçak kazıcılar, bir anda neye uğradıklarını şaşırdılar. Ellerindeki kürekleri hemen bırakan şahıslar jandarma komutanına durumu izah etmeye çalıştı. Operasyona katılan ilçe jandarma komutanı Kıdemlı Başçavuş Mustafa Alpaydın, bu anları cep telefonuyla kaydetti. Video kaydında komutanın kaçak kazıcıların yanına geldiği sırada gülerek "Nereden geldiniz?" sorusuna İznik'ten yanıtını alınca "Tarih orada, burada ne işiniz var?" cevabını vermesi dikkat çekti. Video kaydında bu diyalogda konuştukları kişinin komutan olduğunu fark etmeyen şahısların rahat tavırlar sergilediği görüldü. İkinci derece sit alanında arkeolojik kazı yaptıkları tespit edilen 4 kişi gözaltına alınarak karakola götürüldü. (PamukovaHalk.com)

 

Sakarya Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1681 | E-posta

Yorumlar (2)
RSS Yorumlar
1. 14-02-2019 00:12
büyük başarı
bu kadar suç aletiyle şahısları yakalamak büyük başarı,avrupada yakalanmış olsalardı ömür boyu hapis yatarlardı.
Yazar mehmet ateş-akdoğan. (Misafir)
2. 14-02-2019 02:50
hayret
kanunlarımız gerçekten çok gevşek,bu kadar suç aleti dururken nasıl bu insanlar rahat rahat dolaşıyorlar.ne cesaret adamlar kazma kürekle dolaşıyorlar,yakalayanları tebrik etmek gerekir.
Yazar GEYVE 1312 (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.