Son Yorumlar
Geyve'de 19 Mayıs kutlandı
Salonlara saklanan bayramlar
Neden utanıyorsunuz da salonlara saklıyorsunuz milli bayramlarımızı şi...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor,fakat
Sondan ikinci fotoğraf İstiklal marşı okunuyor polis selama durmuş bay...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor
Cumhuriyetimizin Temelleri olan 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramında...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
sn Ali Kaya
1973-1977 yıllarında geyve lisesinde okurken eczanene gelir çayını içe...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
Ağabeyim benim,dostluğun gurur veriyor.Rab sana sağlık ve mutluluk ver...
Yorumu Oku

 
Cihan Kolip: 'İsraf haramdır'
Pazar, 24 Şubat 2019

Kolip: 'İsraf haramdır'..  İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Büyükşehir Belediyesinin, seçimden sadece 15 gün önce çıkacağı 1 milyon adetlik mevsimlik çiçek ihalesini, göreve gelmeleri durumunda iptal edeceklerini belirterek "İsraf haramdır" dedi.

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin, seçimden sadece 15 gün önce çıkacağı 1 milyon adetlik mevsimlik çiçek ihalesini, göreve gelmeleri durumunda iptal edeceklerini belirterek, "Sakarya'mızın güzel görünmesini tabiî ki isteriz ama, önceliklerimizi iyi belirlemeliyiz. Çok fazla borcumuz varken, sadece 2 ayda solacak 1 milyon adet çiçek almayı israf olarak görürüz ve buna engel oluruz" dedi.

Kan verene ücretsiz ulaşım

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Kızılay ve Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonunun Genel Kurullarına katıldı. Burada dernek üyeleri ile sohbet eden Uzm.Dr. Cihan Kolip, özellikle Kızılay'ın kan verme kampanyalarına katılan ve senede 2 kere kan veren Sakaryalıların, belediye toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma gibi teşvikler vereceklerini söyledi.

2 ayda solacak 1 milyon çiçek almayız

Uzm. Dr. Cihan Kolip, şehrin önceliklerinin farkında olduklarını ve tüm çalışmalarında kaynakların doğru kullanımı için savurganlığın önüne geçeceklerini söyledi. Sakarya Büyükşehir Belediesi'nin 15 Mart 2019 tarihinde, mevsimlik çiçek ihalesine çıkacağını vurgulayan Uzm. Dr. Cihan Kolip, "İlçelerimizde, köylerimizde insanlarımız yol beklerken, asfalt beklerken, siz şehir merkezine dikmek için 1 milyonun üzerinde, 2 ayda solacak çiçek alacaksınız. Bu kadar borcumuz varken ve daha önemli konularda ihtiyaç varken 2 ayda solacak çiçeğe para veriyoruz. Bunu kabul edemeyiz. Ve göreve gelirsek, bu ihaleyi iptal edeceğiz. Bunu şimdiden duyurmak istiyorum" diye konuştu.

Daha güzelini yaparız


Sakarya'yı çok daha güzel yapacaklarını da ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, "Biz peyzajın nasıl yapılması gerektiğini gayet iyi biliyoruz. 2 ayda bir ihaleye çıkıp milyonlarca çiçek alacağımıza, etap etap, daha kalıcı profesyonel bir sistem uygulayacağız. Örneğin sadece süs ağaçları dikeceğimize, meyve ağaçlarına da ağırlık vereceğiz. Çiçek grubu ve çalı grubu bitkilerimiz, şehrimizin yapısına uygun, daha kalıcı bitkilerden oluşacak. Hatta tüm bunlarla ilgili Sakarya Büyükşehir Bünyemizde Bitki ve Ağaç A.Ş.'yi kuracağız." dedi.

 

Sakarya Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 489 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.