Son Yorumlar
Geyve'de 19 Mayıs kutlandı
Salonlara saklanan bayramlar
Neden utanıyorsunuz da salonlara saklıyorsunuz milli bayramlarımızı şi...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor,fakat
Sondan ikinci fotoğraf İstiklal marşı okunuyor polis selama durmuş bay...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor
Cumhuriyetimizin Temelleri olan 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramında...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
sn Ali Kaya
1973-1977 yıllarında geyve lisesinde okurken eczanene gelir çayını içe...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
Ağabeyim benim,dostluğun gurur veriyor.Rab sana sağlık ve mutluluk ver...
Yorumu Oku

 
Zeytinoğlu, dur durak bilmiyor
Perşembe, 07 Mart 2019

Zeytinoğlu, dur durak bilmiyor.. Belediye başkan adayı olduğu günden bu yana 40'ın üzerinde mahallede çalışmalarını tamamlayan İyi Parti Geyve Belediye Başkan adayı Atilla Zeytinoğlu dün Melekşeoruç ve Melekşesolak mahallelerini ziyaret etti. Geyve Belediyesi'nin iyi yönetilmediğini vurgulayan Zeytinoğlu, "Geyve'de Ak Partililerin de yüzde 50'sinin oyunu alacağım" dedi.

Millet İttifakı'nın İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu, Melekşeoruç ve Melekşesolak mahallelerini ziyaret etti. Ziyarette eski milletvekilli adayı Ahmet Pehlivan, İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Baran, CHP İlçe Başkanı Recep Güner, İyi Parti ilçe meclis üyesi adayları da hazır bulundu.

'Beka ekonomiye bağlıdır'

İlk olarak Melekşeoruç Mahallesinde konuşan belediye başkan adayı Atilla Zeytinoğlu, seçimlere katılan bütün adaylara başarı diledi. Belediyecilikte tecrübeli olduğunu aktaran ve yeni hizmetler hayata geçirmek için mahalle sakinlerinden oy isteyen Zeytinoğlu, "Yapılan kamuoyu araştırmalarına göre şu anda ülkemizin en büyük sorunu ekonomi. Her geçen gün insanların sofrasından birşeyler eksiliyor. Bu ülkenin bekası ekonomisinin iyi olmasına bağlıdır" dedi.

'Önce bölge ekonomisini düzeltmeliyiz'


Ülke içindeki ekonomik problemleri önce kendi içimizden çözmeye başlamamız gerektiğine vurgu yapan Zeytinoğlu, "Önce kendi evimizin önünü temiz tutmalıyız. Yani bölgemizde ekonomiyi kalkındırmalıyız. Melekşeoruç daha çok hayvancılığa uygun. Buralarda hayvancılığın ve arıcılığın desteklenmesi lazım. Tarımsal üretimde bölgede çok iyiyiz. Ancak pazarlama noktasında sorun yaşıyoruz. Tarım çalıştayları yaparak Geyveli çiftçilerimizin problemlerine çözüm arayacağız. İlçemizde alım garantili tıbbi bitkilerin yetiştirilmesini de istiyoruz" diye konuştu.

'Geyve'de işsizlik sorununu çözeceğiz'


Geyve'de işsizliğin de büyük sorun olduğuna değinen Zeytinoğlu, "Her gün onlarca hemşerimiz onlarca kilometre uzaklıktaki iş yerlerine gidiyor. Geyve'de işsizliği bitirmeliyiz. Düzakçaşehir'deki 550 dönümlük hazine arazisine fabrikalar geldiğinde bu sorun da ortadan kalkacak" ifadelerini kullandı.
Geyve Belediyesi'nin icraatlarını eleştiren Zeytinoğlu, "Önce karnımız doymalı. İşsizsek bana seyir tepesi lazım değil. Karnımız doymuyorsa bana yöresel ürünler lazım değil" dedi.

'Soğuk asfalt atmasını bilmiyorlar'


Melekşeoruç'un sorunları hakkında mahalle sakinlerinden bilgi alan Zeytinoğlu, "Mahallenin kanalizasyon problemini göreve geldikten kısa süre sonra çözüme kavuşturacağız. Köyün yolu da geçtiğimiz yaz asfaltlanmış. Ancak bu işler burada biraz yalap şalap olmuş. Kısa süre içerisinde bu yol bu hale geldiyse bunlar soğuk asfalt atmasını da bilmiyor demektir. Allah bize nasip ederse yol nasıl yapılır biz onlara gösteririz" şeklinde konuştu.

'Geyve halkının desteği ve rüzgarı benimle'

Ardından Melekşesolak mahalle sakinleriyle bir araya gelen Zeytinoğlu, hayli yüksek farkla belediye başkanlığına seçileceğine inandığını belirterek, "Teröre destek verenler hariç tüm partilere gönül veren hemşerilerimizin oyuna talibim" dedi.

Bu seçim döneminde rüzgarı sırtında hissettiğini belirten Zeytinoğlu, “Her seçimde siyasi rüzgara karşı mücadele verirdim, şimdi ise Geyve halkının desteği ile bu rüzgarı yanıma aldım ve inanıyorum ki Geyve’de alınan en yüksek oyla belediye başkanı olacağım” dedi.

'10 yıldır neden hizmet yapmadın?'

Bazıları Ak Parti'den aday gösterildiysem insanlar bana oy vermek zorunda diye düşünüyor. Böyle bir şey yok. İnsanlar istediği hizmeti alamadığında, partisini çok sevse de bu duruma tepki göstermek için oy vermeyebilir. Ben Geyve'deki Ak Partililerin de yüzde 50'sinin oyunu alacağım. Ekrem Yüce bana sahip çıkacak', 'Ben hizmet getireceğim' diyor. 10 yıldır Büyükşehir'de kendi partinin başkanı vardı, yapsaydın sana engel olan mı vardı?" açıklamalarında bulundu.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 718 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.