Son Yorumlar
"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
Belediyeci
BORC OLMADIGINI BELEDIYE DE BULUNAN MURAT KAYA BELGELEMELI YOKSA KOLAY...
Yorumu Oku

"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
Böyle haberleri inanmıyorum
Madam 150 trilyon borcu var belge koymamız gerekiyor vatandaşın önüne ...
Yorumu Oku

"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
BAŞKAN ATİLLA
BÖYLE TEMİZ DÜRÜST BİR ADAMI GEYVEYE KAZANDIRMAK BOYNUMUZUN BORCU. HAY...
Yorumu Oku

Geyveli Polis Barış Ulu hayatını kaybetti
Canım arkadaşım ;((
Yorumu Oku

Hastalar Geyve'ye sevk ediliyor
Olsada ne fark eder ki. Anlmayipda gonderiyorlar
Yorumu Oku

 
Zeytinoğlu Başkanlığa Yürüyor
Çarşamba, 13 Mart 2019

Zeytinoğlu Başkanlığa Yürüyor.. İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında Safibey ve Çengel Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Büyük ilgiyle karşılanan Zeytinoğlu, bölgenin tüm problemlerine çözüm üreteceklerini belirterek destek istedi.

Atilla Zeytinoğlu 31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala mahalle ziyaretlerini sıklaştırdı. Seçim çalışmalarını Safibey ve Çengel mahallelerinde sürdüren Zeytinoğlu'na İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Baran, CHP İlçe Başkanı Recep Güner, partinin ilçe meclis üyesi adayları ve sevenleri eşlik etti.

Görkemli karşılama


İlk olarak Safibey Mahallesine gelen başkan adayı Zeytinoğlu meşaleler, havai fişek gösterileri ve 'Başkan Atilla' sloganlarıyla karşılandı. Ziyarette konuşan Zeytinoğlu kendisine gösterilen teveccühe teşekkür ederek, "Yaklaşık altmış mahallede hemşerilerimizle buluştuk. Her gittiğimiz yerde bu güzel teveccühü ve sevgiyi görmek beni sevindiriyor. Yapacağımız güzel hizmetlere teşvik ediyor. Bu heyecanı 31 Mart'a kadar sürdürüp inşallah zafere ulaşacağız" dedi.

'Safibey'e üretici hali'


Tarımın bölge ekonomisi için önemine dikkat çeken Zeytinoğlu, "Çok bereketli topraklarımız var ve üretim konusunda çok iyiyiz. Ama pazarlama olanaklarımız kısıtlı. Geçen yıl Geyve'de 'Ayva Festivali' yapılmıştı. Ancak alıcı ve satıcı arasında hiçbir bağlantı gerçekleştirilmedi" diye konuştu.
Bölge için üretici halinin gerekli olduğuna değinen Zeytinoğlu, "Safibey'in girişinde enerji içeceği fabrikası kurulması için bir temel atılmıştı. O temele ek bir temel atıp buraya üretici hali kurmayı planlıyoruz. Aynı zamanda üreticilerimizin masada muhatap alınması için örgütlü olması gerekiyor. Bunun için kooperatifler kurmalıyız" dedi.

'Meralar köylünün'

Bölgedeki meraların kiralanmasına tepki gösteren Zeytinoğlu, "Bayat'ta meraları kiraladılar. Kozan ve Safibey'de de bu girişimlerde bulundular. Kimin malını satıyorsunuz? Buna ancak bölge halkı karar verebilir" açıklamalarında bulundu.

'Don pervaneleri'

Zeytinoğlu ilkbahar geç donlarından bölgede zarar gören çiftçilerin olduğunu belirterek, "Bölge halkı her yıl kötü senaryoyu yaşamaktan korkuyor. Don tehlikesi olduğunda saman ve lastik yakmak yerine pervanelerin kullanılması gerekiyor. Bu pervaneler kilometrelerce alanı dondan koruyabiliyor" şeklinde konuştu.

'Sulama maliyetlerini düşüreceğiz'


Tarımsal sulamada akaryakıt giderlerinin yüksek maliyetine vurgu yapan Zeytinoğlu, "Ovanın sulama probleminin çözümünü araştırdık. Otuz trafoyla bölgenin sulama sorunu çözülebiliyor. Bunu hibe krediler veya belediye olarak çözebiliriz. Bu şekilde sulama maliyetlerini dörtte bire düşürmüş oluruz. Ayrıca hasat zamanı çiftçilerimizin ürünlerinin güvenliği için dört ay boyunca ovada korucular görevlendirmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Safibey'e hizmet sözü


Safibey mahallesine kapalı bir düğün salonu sözü veren başkan adayı Zeytinoğlu, "Mahallede çok fazla kereviz üretiliyor. İnsanlarımız yağmurda ve soğukta dışarıda kereviz yıkıyor. Kerevizlerin yıkanması için kapalı bir yer sözü veriyorum. Ayrıca doğalgazı mahallemize getireceğiz. Safibeyspor'a da sahip çıkacağız" vaatlerinde bulundu.

'Çengel'in problemlerini çözeceğiz'

Ardından Çengel Mahallesinde mahalle sakinleriyle buluşan Zeytinoğlu, mahallenin anayolunun en son yirmi yıl önce asfaltlandığını hatırlatarak, "Mahallenin yolunu genişletip sıcak asfalt yapacağız. Aynı zamanda ara yolları da düzeltip kanalizasyon ile ilgili aksaklıkları gidereceğiz" dedi.

"On yıldır neredeydin'

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce'nin Çengel mahallesinden olduğuna dikkat çeken Zeytinoğlu, "Ekrem de bizim kardeşimiz. Kendisine başarılar diliyorum" dedi. Mevcut Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'ya yüklenen Zeytinoğlu, "On yıldır hiçbir şey yapmamış. Şimdi 'Ekrem abim geldi hizmet yağdıracak.' 'Cumhurbaşkanımız hizmet yağdıracak' diyor. Onlar yapacaksa hizmeti sana ne gerek var? Sen yapacaksan on yıldır neredeydin?" Neden hizmet yapmadın?" eleştirilerinde bulundu.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1066 | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumlar
1. 13-03-2019 10:07
burmacık
sayın Zeytinoğlu; 
Başarılar diler, gözlerinden öperim.
Yazar celal şaylan (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.