Son Yorumlar
Geyve'de 19 Mayıs kutlandı
Salonlara saklanan bayramlar
Neden utanıyorsunuz da salonlara saklıyorsunuz milli bayramlarımızı şi...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor,fakat
Sondan ikinci fotoğraf İstiklal marşı okunuyor polis selama durmuş bay...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor
Cumhuriyetimizin Temelleri olan 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramında...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
sn Ali Kaya
1973-1977 yıllarında geyve lisesinde okurken eczanene gelir çayını içe...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
Ağabeyim benim,dostluğun gurur veriyor.Rab sana sağlık ve mutluluk ver...
Yorumu Oku

 
Zeytinoğlu: "Karacaören kararını vermiş"
Cuma, 15 Mart 2019

Atilla Zeytinoğlu: "Karacaören kararını vermiş".. Seçim çalışmalarını sürdüren Geyve Belediye Başkan adayı Atilla Zeytinoğlu, Karacaören'de vatandaşlarla buluştu. Karacören'de her mahalleyi tek tek ziyaret eden Zeytinoğlu "Karacaörenli hemşerilerimizle bir araya geldik. Gördük ki Karacaören kararını vermiş. Coşkulu karşılamaları ve bizlere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı muhtarıma ve tüm Karacaören'e teşekkür ederim " dedi.

İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu yerel seçim çalışmalarını Karacaören Mahallesinde sürdürdü.

Zeytinoğlu Karacaören'den Rekor Oy İstedi

Karacaören'de vatandaşlara seslenen Zeytinoğlu, bölgede problemleri çözeceğini ve birçok proje gerçekleştireceğini söyledi. Karacaören'de vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Zeytinoğlu, "Ben bu bölgenin çocuğuyum. Sizden sandıkları patlatmanızı istiyorum" diyerek destek istedi.

Karacaören ziyaretine Zeytinoğlu'nun yanı sıra İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Baran, CHP ilçe Başkanı Recep Güner, partinin ilçe meclis üyesi adayları ve onlarca seveni katıldı. Karacaörenin her parçasını dolaşan ve buralarda mahalle sakinlerine hitap eden Zeytinoğlu, yoğun ilgiyle karşılandı. Karacaören'in her mahallesinde havai fişek ve meşale şovu yapıldı.

'Bu bölgenin çocuğuyum'


Ziyarette konuşan başkan adayı Zeytinoğlu, "İlginize ve sevginize çok teşekkür ederim. Bu bölgenin çocuğuyum ve özellikle kendi bölgemin bana sahip çıkması onur verici. İnşallah 31 Mart'ta sandıkları patlatacaksınız. Ben de sizlere gereken ne varsa her hizmeti sağlayacağım" diyerek söz verdi.

'Borsa oluşturmalıyız'

Karacaören'in tarımsal gelişmişliğine değinen Zeytinoğlu, "Mahallemizde birçok tarım ürünü yetiştirilebiliyor. Üretim konusunda çok da iyiyiz" dedi. Pazarlama olanaklarının kısıtlı olduğunu belirten Zeytinoğlu, "Malınızın değerini mahalleye gelen aracılar belirliyor. En dip fiyattan alıyorlar. Ancak bir borsa oluşturursak mahsüllerinizi hak ettiği rakamlara satabilirsiniz. Bu şekilde de aradakilerin aldığı para sizlerin cebine girer" şeklinde konuştu.

'Karacaören denince akla araka geliyor'


Zeytinoğlu özellikle araka sebzesinin bölgede yoğun ve başarılı şekilde yetiştirildiğine vurgu yaparak, "Karacaören denilince akla araka geliyor. Karacaörenliler araka yetiştirilmesi konusunda uzmanlaşmış. Ama bu kaliteli ürünün değerini başkaları belirliyor. Biz borsa oluşturup üretici halimizde pazarlamasını yaparsak köylümüz daha çok kazanır" dedi.

Baraj ihtiyacı


Karacaören'den geçen Göynüksuyu deresinin önemine dikkat çeken Zeytinoğu, "Tarımın olmazsa olmazı sudur. Bu su bölgemizde var. Ancak bu sudan tam olarak istenilen verim alınamıyor. Göynüksuyu'na bir baraj yapılması gerekiyor. Bu şekilde bölge tarımı daha da desteklenmiş olur" açıklamalarında bulundu.

'Karacaören'in sorunlarını çözeceğiz'


Karacaören'in altyapı sorununu ele alan Zeytinoğlu, "Yıllardır bu bölgeye hizmet getirilmedi. Karasu, Akyazı, Sapanca gibi ilçelerde insanların bahçelerine kadar sıcak asfalt atılmış. Burada ise köyün iç yollarının bile hali ortada" diye tepki gösterdi.
Tarımın yanı sıra hayvancılığın da her geçen gün terk edildiğini söyleyen Zeytinoğlu, "Eskiden bu bölgede ipekböceği yetiştirilirdi. Yeniden teşvik edeceğiz. Tıbbi aromalı ve alım garantili bitkilerin yetiştirilmesi için gereken ne varsa sağlayacağız. Karacaörenlilere Geyve Köylü Pazarı'nda ürünlerini satabilecekleri geniş bir yer ayıracağım. Aynı zamanda Karacaören'in kanalizasyon ve yol sorununu çözeceğimizi taahhüt ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 861 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.