Son Yorumlar
Geyve'de 19 Mayıs kutlandı
Salonlara saklanan bayramlar
Neden utanıyorsunuz da salonlara saklıyorsunuz milli bayramlarımızı şi...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor,fakat
Sondan ikinci fotoğraf İstiklal marşı okunuyor polis selama durmuş bay...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor
Cumhuriyetimizin Temelleri olan 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramında...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
sn Ali Kaya
1973-1977 yıllarında geyve lisesinde okurken eczanene gelir çayını içe...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
Ağabeyim benim,dostluğun gurur veriyor.Rab sana sağlık ve mutluluk ver...
Yorumu Oku

 
Zeytinoğlu halkın umudu oldu
Cumartesi, 16 Mart 2019

Zeytinoğlu, Akdoğan ve Ceceler'de halkın umudu oldu.. Akdoğan ve Ceceler'de hizmet sözü veren İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu, halkın yüzünü güldürerek, halka umut oldu. Başkan Kaya'yı eleştiren Zeytinoğlu, "Geyve halkı onu gondola bindirip gönderecek" dedi.

İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu yerel seçim çalışmalarını Akdoğan ve Ceceler mahallelerine yaptığı ziyaretle devam ettirdi. Ziyaret programına Zeytinoğlu'nun yanı sıra eski milletvekili adayı Ahmet Pehlivan, İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Baran, CHP İlçe Başkanı Recep Güner ve birçok partili katıldı. Zeytinoğlu, hemen her yerde olduğu gibi Akdoğan ve Ceceler'de de havai fişek ve meşale şovuyla karşılandı.

Kınama

İlk olarak Akdoğanlılara hitap eden belediye başkan adayı Zeytinoğlu Yeni Zelanda'da Cuma namazı sırasında teröristlerce şehit edilen müslümanları anarak, "İbadet eden kardeşlerimizin teröristlerce canice şehit edildiğini gördük. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İslama ve müslümanlara saldırıyı şiddetle kınıyorum. Din ve etnik köken üzerine yapılan kavgaların son bulmasını bekliyoruz" dedi.

'Heyecanımız 31 Mart'a kadar sürmeli'


Seçim çalışmalarını günlerdir aynı heyecanla sürdürdüğünü söyleyen başkan adayı Zeytinoğlu, "60'ın üzerinde köy gezdim ve her yerde bu heyecan var. Aynı şekilde Akdoğan'da da bu heyecanı görüyorum. Bu heyecanı bozmayalım ve 31 Mart'a kadar götürelim. Ben inandım siz de inanın Geyve'de alınmış en yüksek oyla belediye başkanı olacağım" diye konuştu.

'En büyük sorunumuz ekonomi'

Son yıllarda yapılan anketlerde ülkenin en önemli sorununun yüzde 60 oranında ekonomi olarak gösterildiğine dikkat çeken Zeytinoğlu, "İnsanlarımız iktidarlara her zaman bir şans daha vermek ister. Ancak her gün soframızdan bir şeyler eksiliyor. Halkımız çok müsamaha gösterse de sofrasından eksilirse hesap sorar" ifadelerini kullandı.

'Tarım ve hayvancılığı destekleyeceğiz'


Bölge ekonomisinin ayağa kalkması gerektiğini vurgulayan Zeytinoğlu, "Bizim ekonomimiz tarım. Tarımsal üretimi ayağa kaldırmalıyız. Üretimde sıkıntımız yok. En iyiyi üretsek de pazarlama noktasında sıkıntılar yaşıyoruz" dedi. Belediye başkanı seçildiğinde her ay tarımın taraflarıyla toplantı yapacağını ifade eden Zeytinoğlu, "Altı ayda bir tarım çalıştayı yapacağız. Kararlaştırılan uygulamaları hayata geçireceğiz. Hayvancılığı destekleyeceğiz. Arıcılık ve ipekböcekçiliğini canlandıracağız. Kekik ve lavanta gibi alım garantili tıbbi aromalı bitkiler yetiştireceğiz. Bu konuda belediye olarak üzerimize düşeni yaparak üreticilerimize yol gösterici olacağız" şeklinde konuştu.

'Akdoğan'a üretici hali'

Akdoğan mahallesinin merkez bir mahalle olduğuna dikkat çeken Zeytinoğlu, "Akdoğan civarın merkez mahallesi konumundadır. Burada küçük bir üretici bir hali yapıp mallarımızın borsasını kendimiz tayin edebiliriz. Bu şekilde bölgede yetiştirilen tarım ürünlerinin satışından daha fazla kazanç sağlanabilir" açıklamalarında bulundu.

'Koordineli çalışacağız'

Seçilecek olan Büyükşehir belediye başkanıyla koordineli çalışacacaklarını belirten Zeytinoğlu, "Hiç kimseye bu bizim işimiz değil Büyükşehir'e gidin demeyeceğiz. Uzun süreli işlerimizi muhtarlarımızla beraber takip ederek Büyükşehir belediye başkanından söz alarak yaptıracağız" dedi.

Akdoğan mahallesinin kanalizasyon sorununu çözeceklerini belirten Zeytinoğlu, "Mahalleye düğün salonu, spor alanı ve köy konağı yapacağız. Sulama barajındaki boruları genişleteceğiz. Mezarlık yolunu mıcır döküp asfaltlayacağız. Sıcak asfaltı Ceceler'den Akdoğan mahallesine getireceğiz. Ayrıca Kuran Kursunu onarıp 10 yıllığına derneğe vereceğim" ifadelerini kullandı.

'10 yıldır borcu açıklamıyorlar'

2009 yılında Geyve Belediyesinin borcunun 21 milyon TL olarak açıklandığını hatırlatan Zeytinoğlu, "Arkadaşlarımız belediyeyi devralırken şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini belirterek o anki borcu açıkladılar. Ama aradan on yıl geçmesine rağmen kimse güncel borcu açıklamıyor. Belediyenin borcunun 150-160 milyon TL olduğu konuşuluyor. Belediyenin borcunu soruyorum. Cevap vermedikleri gibi 'Seyir Terası' ve 'Yöresel Ürünler Merkezi' yaptıklarını söylüyorlar. Bunları da kredi çekip yaptılar. Borcu da yerlerine gelen belediye yönetimine yükleyecekler. Parkımızı sattı. Şimdi de gondoldan bahsediyor. Geyve halkı onu gondola bindirip gönderecek" diye konuştu.

'Murat Kaya özür dilemeli'

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'nın kendisine yönelik eleştirilerine cevap veren Zeytinoğlu, "15 kişiyi işten çıkardığımı iddia etmiş. Kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Bunu ispat ederse adaylıktan çekilirim. Ama edemezse o da aynı hassasiyeti gösterebilir mi? Bana iftira atmasın. Yarın yine yüz yüze bakacağız" ifadelerini kullandı. Başkan Kaya'nın 2009 yılında belediyenin maaşları aylarca ödeyemediği ve itfaiyenin yangına gidemediği gibi eleştirilerini değerlendiren Zeytinoğlu, "O zamanda belediye başkanı İdris Çakır'dı. Şu an kendisi senin yanında. Ben senin ağabeyinim. Ben belediyeciyim. Bana karşı kullandığın kötü sözlerden dolayı Geyve halkından özür dilemelisin" dedi.

‘Hep özverili çalıştım’

Ardından Ceceler Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Zeytinoğlu, belediyecilik tecrübelerini mahallelilere anlattı. Belediye başkanlığı döneminde belediyenin 7 milyon TL borcu olduğunu ve bunu yarıya indirdiğini söyleyen Zeytinoğlu, "Hep özverili çalıştım. Tecrübelerimle elimden gelen her hizmeti yerine getirme sözü veriyorum" dedi.

‘Hizmet sözü’

Ceceler Mahallesi'nin sorunlarına çözüm getireceğini belirten Zeytinoğlu, "Özellikle köyün içme suyu borularının değiştirilmesiyle ilgileneceğiz. Alıplar-Ceceler yolunu düzelteceğiz. Mevcut köy konağı imama tahsis edilmiş. Yeni bir köy konağı yapacağız. Bize gelen tüm talepleri değerlendirip gerekenleri yaparız" şeklinde konuştu.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1128 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.