Son Yorumlar
Geyvespor'un maestrosu CENGİZ
CENGİZ REİS
Cengiz Reis her daim inandığı sahip çıktığı ilkelerinin peşinden giden...
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi'ni üzen ölüm
Vaybe Benim nikah şahididm hüsniye abla gerçekten çok üzdün bizleri.da...
Yorumu Oku

Beyaz Masa'ya gelen şikayet yazısı
Geyve soförleri insalar olan adabı
Geyve soförleri insani degerlere hic Bi sekile özen göstermiyor serbes...
Yorumu Oku

Kamışlı'da heyelanın izleri siliniyor
TAŞ TOZ TOPRAK
MERAK ETTİM NASIL BİR ASFALT DÖKÜLDÜ ACABA BEŞİKTAŞ TAŞ OCAĞININ TOZU ...
Yorumu Oku

Geyve'de acı ölüm
U demiri
Dikkat ediyorum da bu devrilip insanların hayatına sebep olan traktörl...
Yorumu Oku

 
"150 trilyon borç olduğu söyleniyor"
Pazartesi, 18 Mart 2019

Zeytinoğlu: ‘150 trilyon borç olduğu söyleniyor.’ (VİDEO) Millet İttifakı'nın İyi Parti Geyve Belediye Başkan adayı Atilla Zeytinoğlu, Sarıgazi mahallesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zeytinoğlu, "2009'da 21 trilyon borçla devir alınan Geyve Belediyesi'nin şu an 150 trilyon borcu olduğu söyleniyor" dedi.

İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu yerel seçim çalışmaları kapsamında eski milletvekili adayı Ahmet Pehlivan, İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Baran, CHP İlçe Başkanı Recep Güner ile partinin ilçe meclis üyesi adayları ile beraber Sarıgazi Mahallesini ziyaret etti.

Yaklaşık 150 araçlık konvoyla Geyve içerisinden Yörükler Mahallesi’ni dolaşarak Sarıgazi’ye ulaşan heyet ‘başkan Atilla’ sloganları, havai fişek ve meşale gösterileri ile karşılandı.

‘En yüksek oyla seçileceğim’

Ziyarette konuşan belediye başkan adayı Zeytinoğlu kendisine gösterilen ilgiye teşekkür ederek, “Mahalle ziyaretlerimizi tamamlamak üzereyiz. 2 buçuk ayda altmıştan fazla mahallemizde seçim çalışması yürüttük. Her gittiğim yerde insanların heyecanını görüyorum. Bu heyecan bize de pozitif yansıyor. İnşallah bu heyecanı son güne kadar sürdürüp 31 Mart’ta Geyve’de alınmış en yüksek oyla seçileceğiz” dedi.

‘Beka sorununun kaynağı ekonomi’

Son günlerde dillendirilen ‘beka sorunu’ üzerine de açıklamalarda bulunan Zeytinoğlu, “Bu millet dışardan gelebilecek her türlü tehlikeye terör saldırılarına karşı tek vücut olup gereken cevabı her zaman vermiş vermeye de devam edecektir. Ülkemizin ‘beka sorununun kaynağı ekonomidir. Ekonomi kötü olduğunda böyle bir sorundan bahsedilebilir” diye konuştu.

'Festival ile paramızı çarçur etmişsin'

Festivaller yaptılar. İyi güzel, festival sadece eğlence midir. Mutlaka eğlence de olmalı, ama ben soruyorum onlara kardeşim kaç tane ihracatçı firma çağırdınız. Kaç tane toptancı firma çağırdınız ve bu firmalarla ne kadar bağlantı yaptınız. Bizim ayvamızı, bizim üzümümüzü, bizim kirazımızı, bizim sebzemizi bu bağlantılarla pazarlayabilniz mi? Kendileri diyorlar 500 bin lira masraf ettik diyorlar, ama benim duyduklarıma göre de 3 trilyon masraf ettiklerini söylüyorlar. Yazık günah.. Sen bunları yap, harca.. Ama bunları yapmamışsın, sadece eğlence ve reklama yönelik yaptığın festivalle şimdi kalkmışsın bizim paramızı çarçur etmişsin. İşte biz bunlara müsade etmeyeceğiz. Festivali amacına uygun bir şekilde yapacağız.

'150 trilyon borç olduğu söyleniyor'

Şeffaf belediyecilik yapacağız dediler. 2009'da halkı kapalı spor salonunu topladılar. Vatandaşa dediler ki Biz bu belediyeyi 21 trilyon borçla aldık dediler. Bu borcu da bizden başka kimse ödeyemez dediler. Ama ondan sonra kesinlikle böyle bir toplantı yapmadılar. Ben de onlara soruyorum, gittiğim yerlerde, toplantılarda soruyorum Yahu arkadaş sosyal belediyecilik güzel bir şey.. Madem ki 21 trilyonu ödeyecektin, ödedin mi? Veya şu an ne kadar borcun var? Çıt yok.. Oraya değdiğin zaman ağızlarını açmıyorlar. Ama bizim duyumlarımıza göre 150-160 trilyon borcu olduğu söyleniyor.

‘İspat edemezse çekilecek mi?’

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın kendisi hakkında ‘15 kişiyi işten çıkardığı’ iddialarına çok sert tepki gösteren Zeytinoğlu, “Ben kimsenin ekmeğiyle oynamadım oynamam da. Herkesin ailesi çoluğu çocuğu var. Bu vebal altına girilir mi? Bu iftiraları asla kabul etmiyorum. Bu iftiraların sahibi iddiasını ispat ederse belediye başkan adaylığından çekilirim. İspat edemezse o da çekilecek mi? diye sordu.

‘2009’daki belediye başkanı şu an senin yanında’


2009 yılında belediyenin ‘saatinin pilinin olmadığı’, ‘kapı kollarının olmadığı’, ‘itfaiyesinin yangına gidemediği’ ve ‘personelinin 17 ay maaş alamadığı’ iddialarına Zeytinoğlu, “O zaman belediyeyi yöneten İdris Çakır’dı. Bu iddiaların muhatabı da şu an Murat Kaya’nın yanında” diye karşılık verdi.

Sarıgazi’ye hizmet sözü

Sarıgazi Mahallesi’nin sorunlarına değinen Zeytinoğlu, “Mahallemizin Hırka’yla bağlantı yolu problemini çözeceğiz. Mahallemize düğün salonu ve spor alanı da projemiz de olacak. Sabah akşam halkımızın Geyve’ye gidip gelebilmesi için servisimiz olacak” vaatlerinde bulundu.

Sulama masrafını 4'te 1'e düşüreceğiz

Ayrıca mahalle sakinlerinin Geyve ovasında birçok arazisinin olduğuna vurgu yapan Zeytinoğlu, “Bölgemizde tarımı ayağa kaldırmayı amaçlıyoruz. Sizlerin de ovada arazileriniz var. Sulamada enerji tüketimine çok fazla para harcanıyor. Otuz trafo kurup bölgedeki sulama masraflarını dörtte bire düşürmeyi hedefliyoruz. Her yıl ilkbaharda çiftçimizin don olaylarıyla göreceği kabusları bitirmek adına pervaneler kurmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1584 | E-posta

Yorumlar (7)
RSS Yorumlar
1. 18-03-2019 13:44
BAŞKAN ATİLLA
BÖYLE TEMİZ DÜRÜST BİR ADAMI GEYVEYE KAZANDIRMAK BOYNUMUZUN BORCU. HAYIRLISIYLA İNŞALLAH GEYVE BİR HİZMET YÜZÜ GÖRECEK. YOLUN AÇIK OLSUN BAŞKAN
Yazar GEYVELİ (Misafir)
2. 18-03-2019 15:25
Böyle haberleri inanmıyorum
Madam 150 trilyon borcu var belge koymamız gerekiyor vatandaşın önüne böyle bir siyaset anlayışı yok
Yazar Isimsiz (Misafir)
3. 18-03-2019 18:28
Belediyeci
BORC OLMADIGINI BELEDIYE DE BULUNAN MURAT KAYA BELGELEMELI YOKSA KOLAYCA ACIKLAR VARSA NERELERECE HARCAMA YAPILDIGINI ACIKLAR BU KADAR BASIT
Yazar Belediyeci (Misafir)
4. 19-03-2019 11:29
YALANA OY YOK
AK PARTİLİ OLARAK YAZIYORUM. BUNCA YALAN VE DOLANI GÖRDÜĞÜM İÇİN BU DÖNEM OYUM ATİLLA BEYE
Yazar ARGATLI (Misafir)
5. 19-03-2019 14:02
YALANA OY YOK
Baskanim bu is bitmis. Geyveye senin gbi durust beyfendi bi baskan yakisir. Bizm 16 oyumuz sana helaldir
Yazar S. Mert (Misafir)
6. 19-03-2019 18:39
KILIÇDAROĞLU
Kılıçdaroğluna özeti var herhalde
Yazar Yunus Genç (Misafir)
7. 20-03-2019 02:32
Asil
Yeni ozel kalemi niye aldigini aciklarmi murat kaya nicin acaba (edit) dur demeli zaten belediye kimler yonetiyor
Yazar Asil (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.