Son Yorumlar
Geyve'de o mahallede muhtar değişti
misafir@hotmsil.com
Sutalan dogancil muhtarlati ve nucesi geyve de oturuyor garibana gelin...
Yorumu Oku

Traktör kanala uçtu: 1 ölü
İzah
Bu traktörlerde neden U demiri kullanılmaz...
Yorumu Oku

Traktörün altında kalan minik Mesut yaşamını yitirdi
cenabuallah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin inşaallah.
Yorumu Oku

Geyve'de seçimlere bir de bu açıdan bakın
eee
hdp oyları kime gitti
Yorumu Oku

Geyve'de seçimlere bir de bu açıdan bakın
mmm
eee yani. Hayırlı uğurlu olsun.. :) :grin
Yorumu Oku

 
Geyve Boğazı'nda Şehit Çoban anıldı
Pazartesi, 08 Nisan 2019

Geyve Boğazı'nda Şehit Çoban anıldı... Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği'nin düzenlediği 8. Geleneksel Şehit Çobanı Anma programı Geyve Akıncı'da gerçekleşti.

Geyve Boğazı’nda düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise, ışıksızı ne kadardır” deyip kaçırttıran “Çobanı Anma”yürüyüşü gerçekleştirildi

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince düzenlenen geleneksel Şehit Çoban`ı anma etkinliğine Yenilenebilir Enerji Profesörü, Marmara Üniversitesi, İstanbul Başkan Yardımcısı, WBA Dünya Biyoenerji Birliği Başkan Yardımcısı, WWEA, Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği Başkan Tardımcısı, EUROSOLAR, Avrupa Yenilenebilir Enerji Birliği Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar , Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı,Liberal Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Haluk Avcı, Sakarya Medya Derneği Başkan Vekili Fehmi Duman, Sakarya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlisi Adem Arı, Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar, Sakarya Motosiklet Klübü Başkanı Adem Koç, İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi başkanı Hüsnü Gürpınar ,
Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (Kanser-Der) Başkanı Nihal Akar, Sakarya Ziraat Odası Eski Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Hamdi Şenoğlu, Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Doç.Dr.Mahnaz Gümrükçüoğlu Yiğit, Sakarya Vergi Dairesi eski Başkanı Recep Alp, Gazeteci Bahtiyar Bodur ve çok sayıda doğasever katıldı

Geyve Boğazında düşmana "Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır" dedirtip kaçırtan şehit çobanı anma yürüyüşü etkinliği yapılıyor. Bir gece Geyve Boğazı Çoban Kale mevkiinde karargah kuran düşman birliğini fark edip, onları korkutmak amacıyla sürüsündeki keçilerin boynuzuna çıra bağlayıp yakarak Kocatepe sırtlarında dolaştırıp düşmanın ”TÜRKLERİN IŞIKLISI BU KADAR İSE IŞIKSIZI KİM BİLİR NE KADARDIR” dedirterek kaçıran çobanı anma yürüyüşüne katılanlar çoban pilavı ve ıhlamur çayı içtiler..

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince düzenlenen geleneksel Şehit Çoban`ı anma etkinliğinin Sekizincisi yapıldı.

Geyve Akıncı Mahallesinde doğa yürüyüşü ile başlayan Şehit Çobanı Anma Yürüyüşü sebzeli bulgur pilavı ve ıhlamur çayı ikramıyla son buldu.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan “Geyve Boğazında düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır” dedirtip kaçırtan şehit çobanı anma yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. (sakarya54.net)

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 425 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.