Son Yorumlar
Geyve'de 19 Mayıs kutlandı
Salonlara saklanan bayramlar
Neden utanıyorsunuz da salonlara saklıyorsunuz milli bayramlarımızı şi...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor,fakat
Sondan ikinci fotoğraf İstiklal marşı okunuyor polis selama durmuş bay...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor
Cumhuriyetimizin Temelleri olan 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramında...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
sn Ali Kaya
1973-1977 yıllarında geyve lisesinde okurken eczanene gelir çayını içe...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
Ağabeyim benim,dostluğun gurur veriyor.Rab sana sağlık ve mutluluk ver...
Yorumu Oku

 
Kanser hastalarının büyük çilesi
Perşembe, 09 Mayıs 2019

Gerçekten çok yazık! Kanser hastalarının çilesi büyük.. Halk arasında 'kemotrapi' diye adlandırılan ışın tedavisi alan kanser hastaları, Korucuk Kampüsü'ndeki ışın tedavisi yapan radyoterapi makinasının sık sık arıza yapmasından dertli.

Şanslı olup serviste tedavi gören hastalar ise tuvalet ihtiyaçlarını servisin bulunduğu kattaki tuvaletlerin kapalı olması nedeniyle zor anlar yaşıyorlar..

Sakarya Halk Gazetesinin haberine göre; Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü'ndeki Onkoloji Servisi'nde tedavi gören kanser hastalardan şikayet geldi. Serviste bulunan tek ışın makinasının bazen haftanın 1-2 günü, bazen ise 1 günü arızalı olduğunu dile getiren hastalar, "Sakarya'nın bir çok bölgesinden tedavi amaçlı buraya geliyoruz. Ancak ışın makinası arıza yapınca sıkıntı yaşıyoruz. Hatta bu sıkıntı nedeniyle verilen tarihler bazen ileriki bir tarihe atanıyor. bunu defalarca yetkililere ilettik ama çözüm bulunamadı" dedi.

TUVALET SORUNU BÜYÜK

Onkoloji Servisi'nde tuvalet sorununu da aktaran hastalar, "Servis zemin katta bulunuyor. Biz ışın tedavisini su içerek alıyoruz. Su içtikçe tuvalet ihtiyacımız oluyor. Tuvalete gidiyoruz ama bizim bulunduğumuz zemin kattaki tuvaletlerin kapıları kilitli oluyor. Bu kez 1. kata çıkıyoruz. Burada tuvalete girdikten sonra makinaya geliyoruz. Yine su içerek ışın tedavisi alıyoruz. Yine tuvaletimiz geliyor ve yine üst kata çıkıyoruz" dediler.

VALİYE SESLENDİLER

Kendilerin zaten hasta olduklarını belirten hastalar, " Hastayız ve ışın tedavisi alıyoruz. Bunlar yetmiyormuş gibi her seferinde tuvaletimiz için üst kata çıkıyoruz. Kilitli olan tuvaletlerin anahtarları personelde ama nedense açmıyorlar. Bu konuyu da yetkililere ilettik ama çözüm olmadı. Makina sıkıntısını söylüyoruz, çözüm bulunmuyor. Tuvalet sorunu basit görünse de hasta, hasta üst kata çıkmak insanı bitiriyor. Bu nedenle Valimiz Ahmet Hamdi Nayir'den yardım bekliyoruz" dedi

 

Sakarya Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 736 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.