Son Yorumlar
Yusuf Baran'ın evlat acısı
Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli Yusuf Baran ailesine ve yakınların...
Yorumu Oku

İl Orman Müdürü Geyve'deydi
İzah
Bölge müdürünün eli cebinde.. Yorum size ait...??
Yorumu Oku

Pamukova'da tarihi gece
EKMEKÇİ
GEYVELİ İDARECİLERİN SİYASİLERİN BUNU YAPMAYA AKILLARI ERMİYOR HER HAL...
Yorumu Oku

Geyve'de 29 Ekim coşkusu
cumhuriyet ruhla yaşatılır.
Pamukova 29 ekim cumhuriyet bayramını halkla beraber fener alayı düzen...
Yorumu Oku

Pamukova'da tarihi gece
HELAL OLSUN
Helal olsun Pamukova'ya kıskandım yemin ederim.
Yorumu Oku

 
Geyve dahil, Sakarya'da sivrisinek alarmı
Salı, 03 Eylül 2019

Geyve dahil, Sakarya'da sivrisinek alarmı.. İl genelinde son bir aydır yaşanan sivrisinek kabusuna karşı belediyeler bir dizi önlem aldı. Öyleki bu yıl görülen sivrisineklerin Isırdığı yerde yara oluyor kovucu tablet, jel ve spreyler fazla işe yaramıyor.

İl genelinde son bir ay içerisinde Karasu'dan Pamukova'ya, Akyazı'dan Geyve'ye kadar il genelinde özellikle de şehir merkezinde görülen sivrisinek kabusu sürerken, belediyelerde sivrisinekle mücadele için ekip sayısını artırdı.

Adeta kabus yaşatan sivrisinekler önceki yıllara göre daha farklı. Gece gündüz ısırıyorlar ve geldikleri farkedilmiyor. Bu yıl görülen sivrisineklerin ısırıkları kaşıdıkça yaraya dönüşürken alerji sorunu olanlarda şişkinliğe neden oluyor.

Şehirde kabus gibi görülen sivrisineklere karşı belediyeler mücadelelerini artırdı. Özellikle şehir merkezinde Adapazarı Belediyesi ekip sayısını 3'e çıkarttı. Gelen ihbarlarda değerlendirilerek ihbar gelen bölgede ilaçlama yapılıyor.

Serdivan Belediyesi'de ilçe merkezinde ilaçlama yapan ekip sayısını iki katına çıkarttı.
Dışarıda hizmet veren bazı işletmeler de sivrisineklere karşı müşterilerine sinek ilaçları dağıtırken, sinek kovucu tablet jel ve sprey satışları da arttı.

ZİKA VİRÜSU ENDİŞESİ
Bilindiği gibi bir süredir Dünya sağlık örgütlerini zika virüsünün taşıyıcısı olan “Aaedes aegypti” türü sivrisineklerin hızlı artışı meşgul ediyor. Hamile kadınları soktuklarında, eğer zika virüsü taşıyorsa, Mikrosefali yani “küçük kafa” olarak bilinen bebek doğumlarına neden olduğu bilinen Uganda kökenli bu sivrisineğin yayılması endişeyle izleniyor. Güney Amerika’dan sonra Avrupa’da da görülmeye başlanan bu sivrisineklere Türkiye’de de ilk kez bu yıl Batı Karadeniz bölgesinde rastlanmıştı. Sakarya'da ise büyük bir yoğunluk yaşanan bu sivrisinek kabusu sırasında ilgililerin bunların türleriyle ilgili bir araştırma yapıp yapmadıkları bilinmiyor.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1120 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.