Son Yorumlar
Geyve Belediyesi hacizli banka hesaplarından dolayı onay aldı
belediye şaha kalkacaktı
herşeyi boş verin murat başkan ilk geldiğinde dedi ki geyve belediyesi...
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi hacizli banka hesaplarından dolayı onay aldı
ZORUNA MI GİTTİ
:zzz
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi hacizli banka hesaplarından dolayı onay aldı
İsim ne isim kara şeffaf
adma şeffaf belediyecilik diye basmış yorumu.o kadar şeffaf olmak niye...
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi hacizli banka hesaplarından dolayı onay aldı
ŞEFFAF BELEDİYECİLİK
ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İSTİYORUZ AÇIKLAYIN BİZE DOĞRULARI GERÇEKLERİ. G...
Yorumu Oku

Mustafa Hamdullah Ergin'i kaybettik
Taziye mesajı
Allah rahmet eylesin, ailesine ve sevenlerine sabır versin, mekanı cen...
Yorumu Oku

 
Ekrem Yüce oda başkanlarıyla buluştu
Cumartesi, 14 Eylül 2019

Ekrem Yüce oda başkanlarıyla buluştu.. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Geyveli Esnaf Odası Başkanlarının da katıldığı toplantıda konuştu.

SESOB Başkanlar Birliği toplantısında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak esnaf ve sanatkârlarımızın beklentilerine cevap verebilecek, sorunların çözümünde pay sahibi olabilecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Hem ahilik kültürü, ahilik ahlakının yayılması için hem de esnaflarımızın geleceği için yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin her yıl Eylül ayında düzenlediği ‘Başkanlar Birliği’ toplantısına katıldı. Sen Otel’de düzenlenen programda Başkan Yüce’nin yanı sıra SESOB Başkanı Hasan Alişan, Geyve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Bulur, Geyve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aykut Yurt, ilçe oda başkanları, kamu kurumu temsilcileri, basın mensupları ve davetliler yer aldı. SESOB Başkanı Alişan’ın faaliyet sunumu ile başlayan program, görevlerinde başarılı olan Genel Sekreterlerin ödül almaları ile devam etti.
 
Hepimiz birer ahiyiz

SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Bizim en birinci görevimiz sorunları çözüme kavuşturmaktır.  Kendi sorunumuzu kendimizin çözebileceği bir sistem geliştirmeye çalışıyoruz. Ülkemizde çıraklık diye bir durum artık ortadan kalktı gibi bir şey.  Ama bu durum için sorunları çözüme kavuşturacağız. Biz yereldeki esnafı ulusal standartlara taşımak için çalışmalar yapıyoruz. Bunu da sınav çerçevesinde yaparak kendimize özgü bir sistem kurduk. Bizler esnaf ve sanatkarlığı bir adım öne taşımak gibi bir misyon üstlendik. Böylelikle çeşitli alanlarda Türkiye’nin ilerisindeyiz. Hepimiz birer ahiyiz. Bizler birer aileyiz” ifadelerine yer verdi.

 Birlikte çalışacağız

Her zaman bir bütün ve denge halinde çalışacaklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Karşılıklı konuşarak sorunlarımızı her zaman çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Denge olduğu müddetçe her zaman kazanan Sakarya ve Sakaryalılar olur. Sizlerin gücü şehrimizin için çok önemlidir. Böyle önemli mesleklerle şehrimizin dinamiğini oluşturduğunuz için sizlere her zaman saygı duyuyoruz. Sakarya’yı marka şehir yapmak için esnaflarımızla birlikte çalışacağız” dedi.

 Üzerimize düşen görevleri yapacağız

Konuşmalarına devam eden Başkan Ekrem Yüce, “Esnaf ve sanatkârlarımızı ülkemizin mihenk taşı, birlik ve beraberliğimizin teminatı olarak görüyorum. Esnaflık dünyanın en eski, en kabul gören mesleklerinden birisidir. Derdimizi, sevincimizi paylaşabileceğimiz dostlarımızdır. Esnaf ve sanatkârlarımızın her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Sorunlarınızın çözümü olmaya gayret gösteriyoruz. Bu tarz toplantılar bizim içinde çok verimli oluyor. Esnaflarımızla olan birlikteliğimizden, ortak hareketten keyif alıyoruz. Esnafımızın sorunlarına çözüm olma konusunda üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız” dedi.

 Yeni projeler hayata geçireceğiz


Başkan Yüce, “Şehrimizde ticari hayatın devamlılığı ve başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Küçük işletmelere verilen desteklerin ülkemiz ve şehrimiz ekonomisi için önemli katkıları olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple esnaflarımızın her daim desteklenmesi gerektiğini her ortamda dile getirmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak esnaf ve sanatkârlarımızın beklentilerine cevap verebilecek, sorunların çözümünde pay sahibi olabilecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Hem ahilik kültürü, ahilik ahlakının yayılması için hem de esnaflarımızın geleceği için yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum” dedi.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 596 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.