Son Yorumlar
Abdullah Karataş hayatını kaybetti
Baş sağlığı ve sabır dilerim. Vecihi
Yorumu Oku

Uzun ailesinin anne acısı
Baş sağlığı ve sabır dilerim. Vecihi
Yorumu Oku

Yusuf Baran'ın evlat acısı
Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli Yusuf Baran ailesine ve yakınların...
Yorumu Oku

İl Orman Müdürü Geyve'deydi
İzah
Bölge müdürünün eli cebinde.. Yorum size ait...??
Yorumu Oku

Pamukova'da tarihi gece
EKMEKÇİ
GEYVELİ İDARECİLERİN SİYASİLERİN BUNU YAPMAYA AKILLARI ERMİYOR HER HAL...
Yorumu Oku

 
Geyve'de 29 Ekim coşkusu
Salı, 29 Ekim 2019

Geyve'de 29 Ekim coşkusu.. Cumhuriyetimizin 96. yılı Geyve Atatürk Ortaokulu bahçesinde coşkuyla kutlandı.

5 yıldır Geyve Meydanında kutlanmayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl da maalesef yine okul bahçesine sıkıştırıldı.

Kutlama programı 28 Ekim günü Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma programına Geyve Kaymakamı lyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, daire amirleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi sabah Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, makamında ilçe protokolü ve halkımızın tebriklerini kabul etti.

Tebrik kabul töreninden sonra Geyve Atatürk Ortaokulu bahçesinde yapılan kutlama törenlerine geçildi. Programa Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve MYO Müdürü Doç. Dr. Nermin Akyel daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunmasının ardından, Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Bugün, geçmişi insanlık tarihiyle başlayan yüce milletimizi, kendi kendinin hâkimi ve efendisi yapan Cumhuriyetimizin, 96. yıl dönümüne ulaşmanın engin mutluluğunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren milletimizin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar kuvvetli olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.
Cumhuriyet, asırlardır bağımsızlık, onur ve hürriyetinden taviz vermeyen asil milletimizin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.
İstiklal mücadelesindeki başarımızı, nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için en büyük ihtiyacımız yine birlik ve beraberliğimiz olacaktır. Bu birlik; tek devlet, tek vatan, tek bayrak ve tek millet anlayışı ile özgür ve eşit vatandaş olmanın sevinci ve gururunu birlikte yaşama arzusunun sembolüdür.
Bugün gelinen noktada ülkemiz, Cumhuriyetimizi çağdaş bir demokrasiyle taçlandırma yolunda önemli mesafe kat etmiştir. Son yıllarda gerçekleştirilen köklü reformlar, özgürlükleri genişletirken, hukukun üstünlüğünü esas alan modern bir devlet ve toplum düzeninin temellerini de güçlendirmiştir.
Ülkemiz, demokratik ve insan haklarına saygılı yönetim sistemi ile bölgemize ve dünyaya örnek bir model sergileyerek atalarımızdan aldığımız mirası gelecek nesillere daha sağlam ve daha güvenilir bir şekilde ulaştırmaya olan inancından asla taviz vermeden Cumhuriyetimizin 100. yılına muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.” dedi.

İlyas Memiş konuşmasını; Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederek, halkımızın ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutlayarak tamamladı.

Kutlama töreni öğrencilerin şiir okumaları, halk oyunları ile Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ve tören geçişinin ardından sona erdi.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 665 | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumlar
1. 31-10-2019 08:40
cumhuriyet ruhla yaşatılır.
Pamukova 29 ekim cumhuriyet bayramını halkla beraber fener alayı düzenliyor . 
Geyveliler Ayvamı toplamaya gönderildi.
Yazar Ahmet Geyveli (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.