Son Yorumlar
Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
gündeme dair
geyve belediyesi işletme hakkı kendinde kalmak şartıyla aytemizle olan...
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
satılık değil, kiralık
Emin bey, satılık değil, kiraya veriliyor :)
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
gündeme dair
yıllık getirisi 320.000 bin tl den fazla olan yer neden satılmak isten...
Yorumu Oku

Ak Parti Geyve adayı Murat Kaya
geyve 1312 yılından beri işgal görmeyen
geyvemize daha iyi hizmet nasıl verilir onun çarelerini aramamız gerek...
Yorumu Oku

Ak Parti Geyve adayı Murat Kaya
BİHABER
ŞİMDİ MURAT KAYA VE ÇIKARCI ETRAFI ÇOK MUTLU GÖRÜNÜYOR FAKAT ŞİMDİDEN ...
Yorumu Oku

 
Geyve-Adapazarı hattına yeni bir firma..
Perşembe, 10 Ocak 2013

Geyve-Adapazarı hattına yeni bir firma geliyor! Geyve-Adapazarı hattı yolcu taşıma hizmetine yeni bir firma daha geliyor... 32 minibüsü ile Geyve-Adapazarı hattında ulaşım hizmeti verecek Geyve Köy Koop, 2 yıldır mahkemenin kararını bekliyor.

2010 yılında Geyve Belediyesi'nden durak ve güzergah izinlerini alan Geyve Köy Koop, Adapazarı hattı için Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) nezdinde başvuruda bulunduğu mahkemenin kararını bekliyor.

Konuyla ilgili Geyve Köy Koop Başkanı Aykut Yurt, Geyve.com'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Adapazarı UKOME'yi Bölge İdari Mahkemesi'ne vereli Bir buçuk yıl oldu. İlk mahkemeyi kazandık UKOME reddetti, ikinci kez mahkemeye gittik... Eğer mahkemeyi kazanırsak.. ki temyiz hakkı var, 2 hafta gibi. Onay geldiği zaman, başlamak için hazırız, arkadaşlarımızı toplayacağız. Arabalarımızı yenileyeceğiz, yeni olanlar var zaten. Gerekli belge ve işlemlerimizi hazırladıktan sonra, Geyve ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne dilekçemizi vereceğiz. Bizim durağımız, güzergahımız belli... Bir de Adapazarı bölge Müdürlüğü'ne yazacağız, gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması, kalkacağımız yeri ve güzergahımızı belirteceğiz. Ondan sonra Allah nasip ederse başlayacağız" dedi.


"D-4 belgelerini aldık"

Aykut Yurt sözlerini şöyle sürdürdü. "Bolu'dan Ulaştırma Daire Müdürlüğü'nden D-4 belgelerini almak için bir başvurumuz oldu. Bütün arkadaşlarımızın komisyondan çıkan evrakı kanuna uygun bir şekilde gönderilip D-4 belgelerini temin ettik. D-4 belgesi olmayan Geyve-Adapazarı hattında değil başka bir yerde dahi çalışamaz.

UKOME, Geyve Köy Koop'un Adapazarı'ndan hangi duraktan kalkacağını hangi güzergahtan geçeceği yerle ilgili bilgi verecek. Otobüslerimiz Geyve'de güzergah olarak şehir içinde mahalleleri dolaşıp, Geyve Devlet Hastanesi'nin oradan, Eşme kavşağından Adapazarı'na devam edecek".

Rekabet gelecek mi?
Geyve Köy Koop Başkanı Aykurt Yurt, Adapazarı hattı taşımacılık hizmetinde rekabetin oluşup oluşmayacağı ile ilgili şu açıklamaları yaptı "Valiliğin belirlemiş olduğu km başı fiyat listesinden aşağı inmemiz mümkün değil. Liste fiyatının daha aşağısından taşımacılık yapmamız mümkün değil. Hizmet kalitesinde bir rekabetin oluşacağını söylemek daha doğru olur. Vatandaş hangi otobüsün daha iyi hizmet verdiğine bakarak tercihte bulunabilir. En iyi hizmet veren firmaya müşterinin ilgisi daha fazla artacağından, onun kazancı daha çok olacaktır"..

Sırada İstanbul hattı var..
Aykut Yurt, Geyve'den İstanbul'a yolcu taşınmasıyla ilgili de bilgi verdi. Yurt, yaptığı açıklamada "Kanunlar çerçevesinde, devletin yetkisinde imkanlar ölçüsünde halkımıza hizmet etmek için elimizden gelen gayreti göstermek için çalışacağız. 5 bin nüfuslu bir Göynük hergün İstanbul'a 4-5 tane otobüs kaldırıyor. Geyve'den niye olmasın...Halkımız neden Geyve'den otobüse binip Harem'e kadar gitmesin. Vatandaşlarımız buradan Alifuatpaşa'ya gidip, Bilecik yönünden gelen otobüslere binerek İstanbul'a gidiyor. Günde 3-4 otobüs Geyve'den İstanbul'a neden kaldırmayalım.

Yeri gelmişken halkımızdan bir istirhamım olacak, Geyve'nin otobüslerine sahip çıksınlar. İstanbul hattında çalışacak Geyve otobüslerinin tercih edilmesi hem ekonomik, hem de rahatlık açısından halkımızın yararına olacaktır" dedi. (Geyve.com)


Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 10216 | E-posta

Yorumlar (32)
RSS Yorumlar
1. 10-01-2013 02:42
oh
Hele şükür Geyve-Adapazarı yoluna alternatif firma geliyor. Çok sevindim buna. Bakalım zihniyetler nasıl olacak yeni firmayla :grin  
 
Ayrıca Geyve den direk Otobüs olması kesinlikle çoğu kişiyi büyük dertten kurtaracak. Umarım başarıyla gerçekleşir bunlar.
Yazar Ömer (Misafir)
2. 10-01-2013 10:54
oh
Halkımıza hizmet açısından faydalı olur inşaallah.Rakipsiz olunca hizmetin kalitesi düşüyor ve suistimaller oluyor.Mesela şehiriçi güzergah saatte bir dolaşılıyor. duraklarda bekle babam bekle kimin umurunda.
Yazar ilçe sakini (Misafir)
3. 10-01-2013 12:25
cok sevindim
ailecek otobüslere binilmiyor artık yolda almıyolarda müşteriyi mağdur ediyolar geyveköy kop gelsin hep ona bincem
Yazar geyveli (Misafir)
4. 10-01-2013 13:08
poff
tabii oh diyen arkadaş duraklarda çok bekliorsun deme 5 dk araba evden alıp eve bırakıyorlar yeni arabalar yazın soguk kışın sıcak varmı başka bi istegin :grin
Yazar poff (Misafir)
5. 10-01-2013 14:48
poff
geyve köy koop bu hattı faaliyete sokabildiyse bunu k.s.ye ve arkadaşlarına borçludur.
Yazar burak (Misafir)
6. 10-01-2013 14:51
Ohh be sonunda
SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM SİZİN DE BU İŞE DESTEK OLMANIZ GEREKİR GEYVE HALKININ GELECEGİ İÇİN REKABET GÜZELDİR GEYVE KOOP AŞIRI DERECE HADDİNİ AŞARAK VATANDAŞLARIMIZA HİZMETİNİ EKSİK SUNMAKTADIR. 
A.Y.'UN BU GİRİŞİMDE HİÇ BİR PAYININ OLMADIGINA EMİNİM ANCAKK HAZIR EKMEK HAYIRLI OLSUN GEYVELİ HEMŞERİLERİM HAYIRLI OLSUN YÜRÜ BE KÖY KOOP..
Yazar Vatandaş (Misafir)
7. 10-01-2013 14:43
Hayırlı olsun
Hayırlı olsun geyve halkı için güzeldir
Yazar Geyve (Misafir)
8. 10-01-2013 16:15
poff a atfen
Değerli okuyucularımız ve yorumcularımız, Aykut YURT 2002 yılında bu hatları alırken yanında ne K.S. ne de arkadaşları ne de üyelerinin haberi vardı. Bunu Geyve adına yaptı.  
Bu yorumları yapan art niyetli arkadaşların Dikkatine; bahsettiğiniz şahıslar sayesinde 2 sene önce faaliyete girecek olan bu firma ancak şimdi girecektir.
Yazar poff a atfen (Misafir)
9. 10-01-2013 16:20
Temenni
Yalnız otobüslerde Geyve Köy Koopyazmazsa daha iyi olur düşüncesindeyim.  
Geyve'nin köy olduğu kanısı algılanır. Prestij meselesi olmasın :)
Yazar Temenni (Misafir)
10. 10-01-2013 16:23
hayırlı olsun
daha iyi hizmet için geyvedeki taşıma sektörünün tekelden kurtulması gerekliydi bunu gerçekleştiren köy koop başkanı Aykut YURT ve yönetimine teşekkürlerimizi bir borç biliriz.ALLAH yolunuzu açık etsin başarılar dilerim
Yazar hayırlı olsun (Misafir)
11. 10-01-2013 16:27
Ohh be sonunda ya atfen
oturduğumuz yerden sizin de destek olmanız gerekir onunda destek olması gerekir gibi konuşacağımıza yorumlarla kafa karıştıracağımıza geyveye kendimiz destek versek daha iyi olmazmı. A.YURT'un hiçbir payı olmadığına emin isen demek ki 2002 yılında Köy Koop'un hatlarını sen aldın 2007 yılında ve şimdi yenilemelerini sen yaptın. madem bu kadar çalıştın çabaladın be kardeşim söyle A.Y.a da koltuğa sen otur :)
Yazar vatandaşa (Misafir)
12. 10-01-2013 16:43
hayırlı olsun
çok iyi olmuş.. ücretler çok yüksekti.ben ankarada yaşıyorum 35 km yol gidiyor otobüsler 1.750 tl. yada dolmuşla 2.00 tl ama geyve adapazarı arası 5.00 tl.. olmuyordu bu böyle. ben çok sevindim bu rekabete :))
Yazar çiğdem bağcaz (Misafir)
13. 10-01-2013 17:05
hayırlı olsun
başkana hayırlı olsun dileklerimi iletirken bu gibi güzel yeniliklerin her meslekde olması geyveye canlılık kazandırır. tabi bunu derken yenilik diyorum. yani senelerdir taşımacılık faaliyeti ile hizmet vermeniz karda kışda çile çekmenizin meyvası da olmalı hakkınız bence. ewet yenilik diyordum yenilik demek bakkalda kontör satmak kuruyemişçi de ekmek satmak değildir. kendi işinde uzmanlaşmaktır. saygılar sunuyorum. inşallah kısa zamanda binmek nasip olur.
Yazar halk (Misafir)
14. 10-01-2013 17:07
hayırlı olsun
bildiğim tek şey paraya hizmet edenler kaybeder. halka hizmet eden kazanır. bir bardak su dağıtılırdı önceden bir kolonyalı mendil vs. para veriyoruz bilet bile alamıyoruz şimdi :)
Yazar halk (Misafir)
15. 10-01-2013 20:45
Acabaa
(edit) Evvet haklısınız A.Y. bi zamanlar uğraştı bu iş için ama bi zamanlar bu işi bu dereceye getiren E.T. K.D Dir kim olduklarını herkez iyi biliyor saygılar..
Yazar Geyvelilerr (Misafir)
16. 10-01-2013 20:50
Ohh be sonunda ya atfen
Ohh be sonunda ya atfen . Zaten A.Y. (edit) nerdeydı ya 2002 yılından beri 2007 yılında yenileme almış arkadaşım burda (edit) hiç boşuna konuşma ağzınıda yorma Kimin bu işi bu dereceye getirdigini sende biliyorsun bende HELAL OLSUN
Yazar Gülüncekk adamsın (Misafir)
17. 10-01-2013 20:05
geyve köy koop hayırlı olsun
çok iyi bunu bekliyorduk mahkeme nihayet sonlanmış inşallah sonları yeşil geyve kooplar gibi olmaz hayırlı olsun istanbula otobüs fikri de güzel yalnız güzergah konusunda mezarlıktan ileriye hiç bir hat yok oradan geçerlerse çok iyi olur adapazarına gittiğimizde dönüşte ya da akşam bir yere gitmek istediğimizde vasıta bulamıyoruz köyden farksız.....
Yazar ayşin (Misafir)
18. 11-01-2013 00:17
geyve koop madurları
Yeşil Geyve koop geldiğinde binmiyordum,Geyve koop'u bekliyordum.Fakat şimdi Geyve Köy koop'u bekleyeceğim.Geyve kooop'a binmeyeceğim,çünkü;beklediğimiz ana yol üzerindeli duraklarda yolcu varmı diye bakmıyorlar hatta durağa yaklaşınca araba solluyorlar. İnciksuyu veya dörtyola yolcu olduğunda sinirlendiklerini bilerek yolcuya belli ediyorlar. Yolun açık olsun Aykut Abi....
Yazar geyveli madur (Misafir)
19. 11-01-2013 09:49
Açıklama
bakın arkadaşlar bekera karı boşaması kolay azı olan konuşuyuor mutlakaki belgelerin alımında birilerinin elini taşın altına koyması lazım bakıyorum yorumlarda 2002 den 2007 den bahsediyor arkadaşlar belgelerinizi aldınız madem 11 yıldır neredesiniz hayırdır kış uykusunamı yattınız neden çalışmadınız durağımız yokdi diyeceksin peyki bugün ne olduda a.y. açıklama yapma ihtiyacı duydu bugun bayramımı belgelerimiz geldi diyor sayın başkan sizin elinizde 2002 yılındada y belgesi vardı ozaman neden basın acıklaması yapma ihtiyacı duymadında bugun d. 4.belgelerimiz geldi ukame durak belirlerse mehkeme lehimize karar verirse ya allah bismillah başlıcaksın öylemi sen daha 11 yıl beklersin (edit) 1 de açıklama yapıyorsun elimizde 1 kazanılmış mahkame davası vardiye (edit) sen çalış bir sıfır öndesin senin düşüncen tavşana kaç tazıya tut bazı arkadaşlar sana muaalif olmuş muhalefetsiz liderlik olmaz burnunun dikine gitmekle benbilirim havasına bürünmekle ben başlanım kırk kesen ejdarhayım demekle bu işler yürümev senin benim bilmemle dememle deyil üyelerinin aktifolanıyla yönutiminin aktif olanıyla elini taşın altına koyacaksınız kimse size gel başla kardeşim demez kimse kimse için mücedele etmez sizi oyalıyorlar sizde üyeleri oyalıyorsunuz yapmayın allah aşkına yapmayın bunun vebali büyük oluyorsa oluyor olmuyorsa olur yanına bakmak lazım başkan murat kayayada burda çok iş düşüyor halka hizmet hakka hizmet alın salıcakla herkez üzerine düşeni yapsın olsun geyve kop ta arkadaşlarımız onlarında bu memlekete çok iyi kötü hizmeti var
Yazar hemşeriniz (Misafir)
20. 11-01-2013 09:51
Hayırlı olsun
bizler türk milleti olarak birbirimizi eleştirmeyi çok seviyorız eleştiriden ziyade halka neverebiliriz eleştiriden ziyade ekonemiye ne kazandıra biliriz hizmetin güle4r yüzün saygının olduğu güven ve hüzürün sağlandığı bir taşımacılık faliyeti isteriz faliyet görterecek firmaya allah başarılar versin bürokresininde bu hizmeti veren arkadaşlara desttek vermelerini temenni ederim arkadaşlar duyduğum kadarıyla azimli 6 arkadaş (edit) başlıyacakmış allah yolunu açık etsin çooooook güzel girişim başlamak başarının yarısıdır hayırlı olsun
Yazar yorumcu (Misafir)
21. 11-01-2013 09:34
tebrik
arkadaşlar geyveli olduğunuzu bu tip haberlerde ne kadar çok belli ediyorsunuzbiri iyi bişeyler yapmaya görsün takdir etmeye bi tarafa bırakalım kuyusunu kazmak için herşeyi yaparız işte geyveli profili bu.aykut abimizin çabalarını takdir ediyorum basarılarının dewamını dılerım.
Yazar GEYVE (Misafir)
22. 11-01-2013 21:48
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Alifuatpaşa'dan da yolcu alırsanız seviniriz
Yazar misafir (Misafir)
23. 11-01-2013 21:29
tebrikler
hayırlı ugurlu olsun biran önce başlasanız cok iyi olur
Yazar şaban (Misafir)
24. 13-01-2013 02:14
HAYDİ BELEDİYE BELEDİYE
ARKADAŞLAR BURADA OLMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEY T-E-R-M-İ-N-A-L EVET EVET OTOBÜS TERMİNALİ. NE OLUR KÖYLERDEN DE EŞME DOĞANTEPE DÜZENLİ KALKIYOR OTOBÜSLERİ VAR AMA DİĞER KÖYLER ÖĞRENCİ SERVİS ARAÇLARINDAN MEDET UMUYOR. NEDEN ÇÜNKÜ OTOBÜSLER GEYVEDE PARK EDECEK YER BULAMIYO BAŞLAMAK İSTEMİYO. AMA İKTİDARDA OLAN Bİ PARTİ İLE İKTİDARDA OLAN Bİ BELEDİYE BAŞKANI TERMİNAL SÖZÜ VERSEDE BU HABER BAŞLIĞI GİBİ KOCAMAN HABER YAPILSA DÜŞÜNSENİZE GEYVEYE OTOBÜS TERMİNALİ HAYIRLI OLSUN. AMA NERDEE HAYALLERDE :)
Yazar DURMAK YOK YOLA DEVAM (Misafir)
25. 15-01-2013 12:15
Teşekkürler köy koop
A.y. Beyin yıllarca Geyveye yeni bir hat kurmaya çalıştığını ve siyasi engellerden dolayı sonuca ulaşamadığını biliyorum.Malesef ülkemizde kararlar güçlününün istemesine kalmış.Güçlü isterse karar gece yarısı alınıyor istemezse yıllarca seni adliye kolidorlarında dolaştırıyor.A.Y. doğru olan hukiki sürecide lehine sonuçlandırıp önünün tamamen açılmasını bekliyor.Biraz sağduyulu olup ilçeye tamamen yerli olan bir firmanın girmesini beklemek.Sen yaptın ben yaptım kavgası köy kopu güçsüz kılar.Sonuçta geyveli kazanacak.
Yazar Sakaryalı (Misafir)
26. 19-08-2013 17:00
otobüs tamam da!
Otobüs firmaları çoğalsın, rekabet olursa halka yarar, ben farklı bir konudan bahsedeceğim, neden geyve de belediyenin meydanı gösteren yada başka yerleri bir webcam düşüncesi yok! Geyve dışında yaşayanların arada bir olsada özlem giderebilecekleri yeri geldiğinde internetten girip te Geyve sokaklarını izleyebilecekleri webcam'lar olmalı bence..
Yazar demirist (Misafir)
27. 13-08-2014 11:42
geyve köy koop
Geyve Köy Koop'un başlaması ile Geyve Koop arasında ki rekabet daha kaliteli ve daha düşük maliyetli olarak geyvelilere yansıması gerekmektedir. Özellikle Geyve Köy Koop'un Geyve-İstanbul otobüs seferlerini başlatması (günde 3-4 sefer olmayabilir, günlük düşünülmesi gerek)gerçekten herkesin olduğu gibi Geyve'nin yararına olacağı kanısındayım. İnşaallah en kısa zamanda hayata geçer.. Bu arada üstteki yazımda da bahsetmiş olduğum Webcam olayında sanırım hiç bir gelişme yok.
Yazar demirist (Misafir)
28. 13-08-2014 12:22
boşa sevinmeyin
yorumlara hep gülüyorum.boşa sevinmeyinalf paşa koopta da aynı olsu. yeşil geyve ne oldu. satın alırlar. zaten koopu kuranlar neden kuruyor. vatandaşa hizmet içinmi. güleyim. para kazanmak için. adada 20 km dur kaklk 1,5 tl burda kaymak gibi yol 5 tl. kazanç yüksek. yani avucunuzu yalarsınınz. ucuz olmaz. hizmet zaten olmaz.yanlız geyve koop satın almaz yada birleşmezlerse biraz daha sık araba olur.hayırlı olsun
Yazar akilic54 (Misafir)
29. 13-08-2014 12:37
BÜYÜKŞEHİR GİRSİN
İYİ OLUR YOL ÜCRETİ DÜŞER BİR DEBÜYÜKŞEHİR DE GİRSİN DEVREYE OTOBÜSLER BÜYÜSÜN ÇEHİRİÇİ MİNİBÜSÜ İLE İLÇEYE GİDİLİRMİ FAKAT BAŞINDA AYKUT YURT OLMASIN KİM OLURSA OLSUN O OLMASIN
Yazar HOCA (Misafir)
30. 13-08-2014 17:27
BÜYÜKŞEHİR GİRSİN
Oh be sonunda kurtuluyoruz geyve kooptan.arada rekabet olunca hızmet artacak tabiki.geyve koop tek firma olduğu için cıvıttı.indir dediğimiz yerde durmaz.milleti herkesin içinde asağılar.neden ?? Çünkü tek firmaydı başka seçenek yoktu.smdi köy kop gelince yine başlarlar (edit) yapmaya.helal olsun size bian önce gelsin..
Yazar Mustafa (Misafir)
31. 12-05-2017 17:02
sende ağla
:cry ağlayın
Yazar ağla (Misafir)
32. 28-12-2017 06:27
Eşme köyü
Eşmedende geçilsin artık karanlıkta kopek dolu mezarlık yolu insaf yani
Yazar Serkan (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.