2 tane dolmuşu var.. Gören şaşkına döndü!

2 tane dolmuşu var... Gören şaşkına döndü! Sakarya'da 2 tane kırmızı dolmuş plakası olan şoför Hasan Süzer, mazot parası toplayamayınca aracı bırakıp sokakta kağıt topladı. Süzer,"Taşıyacak yolcu kalmadı, hırsızlık mı yapalım? Kimse bizimle ilgilenmiyor" diyerek yetkililere sitem etti.

2 tane dolmuşu var.. Gören şaşkına döndü!
27 Mart 2020 - 13:06 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 13:08

KRİZ VURDU
Koronavirüs, dünyada olduğu gibi ülkemizde de her sektörü vurmuş durumda. Sakarya'da bulunan Beşköprü-Yeni Stadyum Kırmızı Dolmuş Hattı'nda iki adet aracı ve plakası olan şoför Hasan Süzer, koronavirüs krizi sebebiyle isyan etti.  

YOLCU BİNMİYOR 
Salgın sebebiyle yolcu sayılarının azalmasından sonra, İçişleri Bakanlığı'nın "yolcu kapasitesinin yarısı taşınacak" kararıyla birlikte işleri kötüye giden Süzer, ilginç bir protestoda bulundu.  

YETKİLİLERE SESLENDİ 
Dolmuş şoförü mazot parasını çıkaramadığı için kendisine çöp aracı alıp sokakta kağıt topladı. Çöpü karıştırırken çekilen görüntüde yetkililere seslenen Süzer, yaşadıkları krize çözüm bulunmasını istedi.  

"HIRSIZLIK MI YAPALIM?" 
Dolmuşçu Hasan Süzer, "1 haftadır mazot parası çıkaramıyoruz. Araçlarımızı yarı yarıya böldük. Şu anda çalışan araçlarımızın sadece yarısı çalışıyor. İçişleri Bakanlığımızın yolcu sayısının yarısının taşınması kanunu çıkarmasından bu yana mazot paramızı çıkaramıyoruz. Hırsızlık mı yapalım? Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda duyarlı olmasını, bize yardımcı olmasını istiyoruz. Onlardan yardım talep ediyoruz. Konuyla ilgilenmesini istiyoruz." diye konuştu. 

Azim Çelik (sakaryayenihaber.com)


Bu haber 1347 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum