AFAD bu kez Geyve'de bilinçlendirdi

AFAD bu kez Geyve’de bilinçlendirdi.. AFAD İl Müdürlüğü’nün Kaymakamlıklar ve Belediyelere yönelik bilgilendirme toplantısı Geyve'de devam etti. 

AFAD bu kez Geyve'de bilinçlendirdi
28 Şubat 2020 - 13:36 - Güncelleme: 28 Şubat 2020 - 13:46
Reklam

Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü’nün; Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Sakarya Afet Müdahale Planı (TAMP Sakarya) çerçevesinde 'Afet Farkındalığı' ve 'TAMP Bilgilendirme' toplantıları İlçe Kaymakamlıklarında ve Belediyelerde devam ediyor. Eğitimler ile İlçe Kaymakamlıkları ve İlçe Belediyeleri olası afet ve acil durumlar öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğini ve vatandaşlara afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapması gerektiği hakkında da eğitimlerle bilgilendirici ve tedbir alma konularında bilinçli durumuna getirecek. 

Toplantı Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediyesi çalışanları ile devam etti.
Sabah Geyve İlçesinde gerçekleşen eğitim ve tamp toplantısına; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Geyve'deki Kamu kurum yöneticileri, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, kaymakamlık ve belediye çalışanları katıldı. 

AFAD Sakarya Müdürü Hüseyin Kaşkaş, afet anında ortaya koyulan hassasiyet ve duyarlılığın afet öncesinde de gösterilmesi gerektiğini belirterek, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) bu konuda çalışma yürüttüğünü kaydetti.

2007’DEN ÖNCEKİ BİNALAR
Binaların mutlaka sağlam yapılması gerektiğini vurgulayan Kaşkaş, "Bunun için diyoruz ki mutlaka 2007 yılından önce yapılmış binaların deprem performans analizi yaptırılmalı ve güçlendirmesi gerekenler güçlendirilmelidir. Dere yataklarına ve heyelan bölgelerine kesinlikle ev ya da iş yeri yapılmamalıdır. Evdeki eşyalarımız mutlaka sabitlenmelidir. Ayrıca her evde mutlaka yangın söndürme cihazı ve bir afet çantası bulunmalıdır. Her aile evinin yakınında güvenlikli bir alan toplanma yeri olarak belirlemelidir." ifadelerini kullandı. Vatandaşlara AFAD gönüllüsü olmaları yönünde çağrıda bulunan Kaşkaş, katılımcılara Sakarya Afet Müdahale Planı hakkında kaymakamlık ve belediyelerin görev ve sorumlulukları, olası afet ve acil durumlarda kamu görevlilerinin neler yapması gerektiği konuları hakkında bilgi verdi.

Bu haber 915 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum