Ali Fuat Cebesoy bugün anılacak

Vefatının 52. yılında Ali Fuat Cebesoy anılacak. Milli Mücadele komutanlarından Atatürk'ün silah arkadaşı merhum Org. Ali Fuat Cebesoy, bugün Alifuatpaşa'da ve Geyve'de anılacak.

Ali Fuat Cebesoy bugün anılacak
10 Ocak 2020 - 03:05 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 03:14
Vefatının 52. yılında Ali Fuat Cebosoy anılacak. Milli Mücadele komutanlarından Atatürk'ün silah arkadaşı merhum Org. Ali Fuat Cebesoy, bugün Alifuatpaşa'da ve Geyve'de anılacak.

Geyve Kaymakamlığı ve Geyve Belediyesi'nce düzenlenen anma programının ilki Alifuatpaşa'da saat 11:00 Ali Fuat Cebesoy'un kabri gerçekleşecek.

Öğleden sonra saat 14.30'da Geyve Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek "Ali Fuat Paşa, Milli Mücadele, Geyve ve Yöresi" konulu 2 farklı sempozyumda Ali Fuat Cebesoy ve Milli Mücadele konuşulacak.

 Sempozyumun  "Ali Fuat Paşa ve Milli Mücadele" konulu ilk oturumunda, Prof.Dr Bünyamin Kocaoğlu, Timsal Karabekir, Dr. Nuri Yazıcı, ve Dr. Halit Eken;

"Milli Mücadele'de Geyve ve Çevresi" konulu 2. oturumunda Doç.Dr. İsmail Şahin, Dr. Cemile Şahin, Dr.Resul Narin, Dr.Metin Atalar, gazeteci emekli öğretmen Namık Cihan ve emekli öğretmen Ahmet İşsever konuşmacı olarak katılacaklar.
Bu haber 2895 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum