Alifuatpaşa pazarının günü ve yeri değişiyor

Alifuatpaşa pazarının günü ve yeri değişiyor.. Geyve'nin Alifuatpaşa mahallesinde Perşembe günleri kurulan halk pazarının günü değişiyor.

Alifuatpaşa pazarının günü ve yeri değişiyor
19 Şubat 2020 - 14:48 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 14:49

Alifuatpaşa esnafı ve halkının talepleri doğrultusunda, Alifuatpaşa muhtarı Adem Arıcan, halk pazarının gününün ve yerinin değişmesi için Geyve Belediyesi Encümenliğine başvuruda bulundu.

Yüksek Hızlı Tren (YHT) nedeniyle demiryolu hemzemin geçidinin kapanması nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan ve ayakta durma mücadelesi veren Alifuatpaşa esnafı bu değişikliğin mahalleye yeni bir canlılık getireceğini düşünüyor.

Alifuatpaşa halk pazarının Cumartesi veya Pazar gününe kaydırılması talebinde bulunan mahalle muhtarı Adem Arıcan; çarşı içinde hem kahvehane önünde olması, hem de 112 Acil ambulansının geçiş güzergahı üzerinde bulunması nedeniyle pazar yerini de eski demiryolu hemzemin geçidinin bulunduğu sokağa taşınması için girişimde bulundu.

Alifuatpşa'da kapalı pazar yeri beklentisi
Alifuatpaşa halkının uzun bir süredir talepte bulunduğu kapalı pazaryeri beklentisi de devam ediyor. Alifuatpaşalıların kışın karda yağmurda; yazın sıcaklarda daha rahat alışveriş yapabilecekleri kapalı bir pazaryeri arayışı ve talepleri de sürüyor.

Alifuatpaşa'nın eski canlılığına kavuşması için esnaf ve vatandaşların pazar günü ve yerinin değişikliği büyük önem taşıyor.

Geyve.com / ÖZEL HABER

Bu haber 3301 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum