Başkan Kaya'dan Geyve'yi uçuracak teklif

Başkan Kaya'dan Geyve'yi uçuracak üniversite teklifi.. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, "SUBÜ merkez kampüsü ve rektörlüğüne talibiz" dedi. Üniversite kampüsünün Geyve'de kurulması için ısrarcı olan Başkan Kaya “260 dönüm yerimiz hazır. SUBÜ’ye ücretsiz tahsis ederiz” dedi.

Başkan Kaya'dan Geyve'yi uçuracak teklif
18 Ocak 2020 - 02:50
Reklam

KAMPÜS VE REKTÖRLÜK

Sakarya uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık kampüs ve rektörlük binası için alternatif yerleri değerlendirdiklerini açıklamıştı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Alifuatpaşa Meslek Yüksek Okulu hizmet binasının imza töreninde SUBÜ’nün merkez kampüsü ve rektörlük hizmet binasına talip olduklarını açıkladı. Başkan Kaya “Şehrin ikinci üniversitesinin bölgemizde olmasından onur duyarız. Merkez kampüsü ve rektörlük binasının Geyve’de olmasını çok istiyoruz. 260 dönümlük arsamızı ücretsiz tahsis etmeye ve binaların inşasında da katkı vermeye hazırız” dedi.

ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin en hızlı şekilde kampüs ve rektörlük hizmet binasının hayata geçirilmesi gerekiyor. Tarım, turizm ve daha birçok konuda piyasaya insan kaynağı oluşturacağına inandığımız üniversitenin merkez yerleşkesinin Geyve’de olması için biz elimizden geleni yaparız. Rektörümüz belli alternatiflerinin olduğunu ve değerlendirme aşamasında olduklarını ifade ediyor. Biz ikinci üniversitemizin bölgemizde olmasını çok istiyoruz. Bu sebeple sadece ücretsiz arsa tahsisi değil binaların inşasında da destek vermeye hazırız. Rektörümüze talebimizi ilettik” dedi. (haberlisin.com)

Bu haber 1794 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • gerçek
    8 ay önce
    merkez ilçelerden birine erenler veya arifiyeye yapılacak hiiiç heveslenmeyelim maalesef