Bu şikayet Geyve çarşısından

Geyve ilçe merkezinde yaşayan bir ziyaretçimiz çarşıda bacasından yoğun duman tüten Öğretmenevi'nin fotoğraflarını gönderdi..

Bu şikayet Geyve çarşısından
16 Şubat 2020 - 23:39

Resimlerin bugün çekildiğini ifade eden ziyaretçimiz "Gönderdiğim resimler Geyve Kültür Merkezi, Öğretmenevi'nın bacası.. Gördüğünüz gibi bacasından simsiyah dumanlar çıkmakta ve bu dumanlar ilçede hava kirliliğine sebep olmaktadır. Doğalgaz gibi temiz bir enerji varken, böylesine hava kirliliğine neden olan taş kömürü kullanılması, astım ve solunum rahatsızlığı olanlar için oldukça zararlı bir hava ortamı oluşturmaktadır. Yetkililerden bu konuda daha anlayışlı bir tutum sergilemelerini istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Bu haber 2526 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Düşünen insan
  1 ay önce
  Geçim derdi, hayat pahalılığı nedeniyle insanlar evlerinde ve işyerlerinde doğalgaz yakamamakta, daha ekonomik bir ısınma için odun, kömür, lastik vs. ne bulursa onu yakmaktadır. Kükürt, azot, karbon gibi ağır duman ve hava Geyve'nin üzerini kaplamakta insanlar zehir solumaktadır. Kanser, astım, solunum yolu hastalıklarının hızla yayıldığı-yayılacağı ortadadır. Yetkililer sadece seyretmekte, klimalı odalarından amirlik yapmaktadırlar. Geyve halkının durumu allaha emanettir. Havamız, suyumuz, ovamız, dağlarımız talan edildi. Daha ne kadar seyirci kalacağız.
 • H.T
  1 ay önce
  Yazık zaten Geyve merkezin havası basık insan sağlığı ile oynuyorlar hadi dogalgaz yok iken neyse fakat artık var.