CHP'de 2. Ecevit Keleş dönemi

CHP Sakarya'nın yeni il başkanı Ecevit Keleş oldu.. Keleş'in yönetiminde 1 Geyveli.. CHP'de 2. Ecevit Keleş dönemi.. Ecevit Keleş CHP'nin yeni il başkanı oldu..

CHP'de 2. Ecevit Keleş dönemi
15 Şubat 2020 - 22:50 - Güncelleme: 16 Şubat 2020 - 23:57

Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugün yapılan 3 adaylı kongresinde  başkan adaylarından Ecevit keleş 133 oy alarak il başkanlığına seçildi. 


Diğer adaylar  Avukat Reyhan Şahin 103 oy alırken, son başkan Erdoğan ısır 92 oy aldı.. Oyların kesinleşmesinden sonra Ecevit Keleş salonda tebrikleri kabul etmeye başladı..

Ecevit'in yönetiminde 1 Geyveli
6 yıl aradan sonra yeniden CHP Sakarya İl Başkanı olan Ecevit Keleş'in yönetiminde bir Geyveli dikkat çekti. CHP Geyve İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahu Can, CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilirken; Geyve Belediye Meclis Üyesi Gürkan Kar, çarşaf liste nedeniyle, kıl payıyla CHP Kurultay Delege Üyeliğini kaçırdı.

Ecevit Keleş 2012 yılında yapılan  CHP Sakarya il kongresinde il başkanlığına seçilmişti.

ECEVİT KELEŞ KİMDİR?

1973 Trabzon doğumludur. İlk ve Orta öğrenimimi Trabzonda tamamladı. Lise öğrenimini ise Sapanca Şehit Albay Güner Ekici Lisesi'nde bitirdikten sonra 1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İnşaat sektörü, Mühendislik sektörü ve Tavuk Üreticiliği alanlarında iş hayatı faaliyetlerini sürdürüyor 2004-2009 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi'nden Sapanca Belediye Meclis Üyeliği yapan Keleş, 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı oldu. 29 Nisan 2012 yılında yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı'na seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi'nden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için 10 Temmuz 2013 tarihinde görevinden istifa etti. Keleş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu haber 1123 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum