Geyve Belediyesi nefes alacak

Belediyelere müjde! Geyve Belediyesi nefes alacak.. İller Bankası, Hazine Bakanlığı'ndan gönderilen ödeneği 3 ay kesinti yapmadan belediyelere aktaracak.

Geyve Belediyesi nefes alacak
27 Mart 2020 - 02:32
Reklam

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinde borçlarına karşılık yapılan 3 milyar TL'lik 3 aylık (Nisan-Mayıs-Haziran) kesintinin yapılmayacağını duyurdu.

GEYVE BELEDİYESİ NEFES ALACAK!
Belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinde borçlarına karşılık İller Bankası'ndan kesintinin yapılmaması en çok Geyve Belediyesi'nin elini rahatlatacak. SGK, borcu ve vergi borcu yüksek olduğu düşünülen Geyve Belediyesi'nin İller Bankası'ndan yapılacak kesintisiz ödeme ile nefes alacağı konuşuluyor. Geyve halkı, Coronavirüs mücadelesinin yoğun olarak yaşandığı bu süreçte bu desteğin hizmet olarak yansımasını bekliyor.

ALBAYRAK'TAN 3 MİLYAR TL'LİK MÜJDE!
Hazine Bakanlığı, İller Bankası aracılığıyla belediyelere her ay nüfusa göre ödenek gönderiyor, İller bankası da belirli kesintiler yaparak bu ödenekleri Belediyelere aktarıyordu. Yeni açıklanan paket ile belediyeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 3 aylık süreç içerisinde vergi borçları ve kredi borçları kesintisi yapılmadan iller bankasından ödeneklerini alacaklar. 
Bakan Albayrak, koronavirüs salgını nedeniyle alınan yeni kararlara ilişkin, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Belediyelerin vergi payı ödemelerinde borçlarına yapılan kesintilere ara verildiğini duyuran Albayrak, şöyle devam etti:
“Ayrıca Belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinde borçlarına karşılık yapılan 3 milyar TL’lik 3 aylık (Nisan-Mayıs-Haziran) kesinti yapılmayacaktır. Böylece tüm belediyelere, koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli bir kaynak sağlanmış olacak.”

Bu haber 1966 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Geyve Köylüsü
    4 ay önce
    Bu kadar kirli havada Geyve biraz zor nefes alır. Kanser olmadın da...