Geyve eski Müftüsü Ali Erhun, Bilecik İl Müftüsü oldu

Geyve eski Müftüsü Ali Erhun, Bilecik İl Müftüsü oldu.. Diyanet İşleri Başkanlığı'na ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre; 2 yıl önce Geyve Müftüsü iken İstanbul Tuzla ilçe Müftülüğü'ne atanan Ali Erhun, memleketi Bilecik'e İl Müftüsü olarak atandı.

Geyve eski Müftüsü Ali Erhun, Bilecik İl Müftüsü oldu
08 Nisan 2020 - 11:17

Diyanet İşleri Başkanlığı, Bilecik'in yanısıra 4 ilde daha yeni  Müftü ataması yaptı.

5 ilin müftüsü görevden alındı

Bingöl, Çanakkale, Erzincan, Erzurum ve Siirt müftüleri görevlerinden alındı.

Bingöl Müftüsü Muharrem Genç, Çanakkale Müftüsü Arif Gökce, Erzincan Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve Siirt Müftüsü Ahmet Altıok görevlerinden alındı.

Bilecik Müftülüğü’ne Ali Erhun, Bingöl Müftülüğü’ne Ahmet Süzen, Düzce Müftülüğü’ne Rüstem Can, Erzincan Müftülüğü’ne Burhan Çakır, Erzurum Müftülüğü’ne Şahin Yıldırım, Kastamonu Müftülüğü’ne Mustafa Bülbül ve Rize Müftülüğü’ne Naci Çakmakçı atandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na ilişkin atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Ali Erhun kimdir?

1967 yılında Bilecik ili merkez Cumalı Köyünde doğdu. Kuran öğrenimine küçük yaşta yıllarca imamlık yapmış olan dedesinin yanında başladı. İlkokulu köyünde, orta ve lise öğrenimini ise Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

İmam Hatip olarak Siirt- Eruh ilçesi Akmeşe Köyünde ilk görevine başladı. Müteakiben Trabzon ili Tonya ilçesi İskenderli Kasabasında Kuran Kursu Öğreticiliğine tayin oldu. Buradaki 3 yıllık görevinin ardından Bursa M.Kemalpaşa ilçesi Koşuboğazı Köyü Kuran Kursuna tayin oldu. Aynı yıl Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Görevinden istifa ederek fakülteye başladı. 2 yıl sonra Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaptı. 

Mevlana'nın yanındaki Selimiye Camiinde Müezzin Kayyım olarak göreve döndü. İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra kısa dönem olarak askerliğini yaptı. Akabinde Selçuk Eğitim Merkezine başladı ve 6. dönem olarak ihtisas kursunu tamamladı. 

Van Saray ilçe müftüsü olarak tayin oldu ve 3 yıl burada görev yaptı. Bu esnada Van Yüzüncü yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans dersleri aldı. 

Daha sonra Aydın Karpuzlu ilçe Müftülüğüne tayin oldu. 2002 yılında yurt dışı görevi için Hollanda'ya gitti. 4 yıllık yurt dışı görevinin ardından, 15 Eylül 2006 tarihinde Antalya Finike ilçe Müftülüğüne atandı. Finike de herkesin takdirini toplayan başarılı altı yılın ardından 2012 yılı Eylül ayında Sakarya Geyve Müftülüğüne atandı. Geyve de yapmış olduğu başta 150 Yataklı Yatılı Kuran Kursu olmak üzere başarılı hizmetlerinden dolayı Sakarya Valisi İrfan BALKANLIOĞLU tarafından kendisine başara belgesi verildi. 06.08.2018 tarihinde İstanbul Tuzla Müftülüğüne atandı.

Ali Erhun, evli ve 3 çocuk sahibidir.

Bu haber 912 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Rahmi Kara
  1 ay önce
  Vah ülkem vah Kimler büyük idareci oluyor Ankarada dayı olunca işler halloluyor Selim Yağcı sağolsun! Ahiret var iyiki
 • Ali CAN
  1 ay önce
  Böyle kişilerin böyle makamlara gelmesi acı verici. Müftülük makamında olan kişi naif olur kibar olur güler yüzlü olur yapıcı olur adil olur ama bu şahısta onların zerresi yok. Bu şahsın akrabası Ak Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı gerisini demeye gerek İl Müftüsü nasıl olduğunu anlamış oluruz. Artık Tuz'un bile koktuğu zamandayız.
 • Recep gülistan
  1 ay önce
  Bu Ali Ergün çok kendini beğenmiş bir adamdı sırf kendi için müftülük lojmanına bir sürü masraf yaptı ve ilçenin alt yapısı yapılırken herkesin aptest alırken kullandığı caminin tuvaletini kapattı sağolsun Hidayet kaya bey iyi bir para verdi iyi bir tuvalet yapılsın diye o parayıda çarçür etti doğru bir tuvalet yapmadı 3 kişi varken 4 kişiye tuvalet yok yazık bu adama ilime müftü yapmışlar
 • mustafa genç
  1 ay önce
  geyvede görevli iken iyi intibalar bırakmadı gençlerden dayak bile yedi sevimsiz