Geyve Meydan Projesi ihaleye çıkıyor!

Geyve Meydan Projesi ihaleye çıkıyor!  İLK KEZ GÖRECEKSİNİZ.. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından Ocak ayında müjdesi verilen Geyve Meydan Projesi 5 Haziran'da ihaleye çıkıyor.

Geyve Meydan Projesi ihaleye çıkıyor!
14 Mayıs 2020 - 13:17 - Güncelleme: 14 Mayıs 2020 - 13:29

Proje çok konuşulacak
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Geyve Meydan Projesi, Ocak ayında yayınlanan projeden farklı görünüyor.

Atatürk Anıtı meydanın ortasından kalkıyor
Projede Geyve Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık 60 yıldan beri bulunan Atatürk anıtı kaldırılmış görünüyor. Onun yerine Geyve Belediye binası önüne yeni Atatürk anıtı geliyor veya oraya taşınacak.

Atatürk anıtının olduğu yere ilçenin sembolü ayva meyvesini stilize eden tematik heykel geliyor.

Meydan yine otopark durumunda
Ayrıca projede, meydanda park halinde araçlar görünmekte. Oysa Meydan Projesi gündeme geldiği günden beri Geyve halkı özellikle meydana park edilen araçlardan kurtulmayı bekliyordu. Meydanın yine otopark olarak kullanılması hayal kırıklığı olarak yorumlanması bekleniyor.

Projede Geyve eski Hükümet Konağı ve askerlik şubesi binasının yıkıldığı, Ziraat Bankası'nın yerinde kaldığı görülmektedir.

Ekrem Yüce Ocak ayında müjdelemişti
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Ocak ayında Geyve Meydan Projesi'nin müjdesini verirken  "Geyve Meydanı eskiden Sakarya’da bütün ilçelerin parmakla gösterdiği bir meydandı. Geyve Meydanı’nı tekrar şehrin gözdesi haline getireceğiz" açıklamasında bulunmuştu.

Başkan Kaya: Geyve Çifte Bayramı Yaşayacak
Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Meydan Projesi'yle ilgili
"Geyve Çifte Bayramı Yaşayacak... İlçemizin çehresini değiştirecek Geyve Meydanı projesi 5 Haziran 2020 tarihinde ihaleye çıkıyor.

Dünyanın birçok yerinde şehirler meydanlarıyla anılır. Yıllardır özlemle beklediğimiz, Geyvemizin vitrini olacak ‘Geyve Meydanı’ projesi 5 Haziran’da yapılacak ihalenin ardından start alacak.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ’nin direktifleriyle hayata geçirilecek proje ile adeta iki bayramı bir arada yaşayacağız.

İlçemizin vitrini olacak projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere, başta Ağabeyimiz, Kıymetli Büyüğümüz Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ilçem adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım"
açıklamasında bulundu.

Geyve.com/ ÖZEL HABER
 

Bu haber 1681 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mağdur geyveli
  1 hafta önce
  Ankara dan başlayan bir Atatürk hazımsızlığı da GEYVE de ..Atatürk heykeli kaldırılıp belediye önüne koyulacakmış.geykelin yerine de ayva simgesi..yahu ne derdiniz var yollardır meydanda duran bu memleketi kurtaran lidermizin atamızın illa heykelini kaldırmak nedir..yap belediyenin önüne ayva simgesini olsun bitsin.bu insanların aklıyla oynamayın.artık yeni nesil sizin nasıl bir zihniyetiniz var ve ne yapmak istediğinizi o kadar iy anlıyor ki bunun hesabını sandıkta size verecek.iktidar olduğunuzdan ber her resmî bayram da saçma sapan açılışlar ,sokağa çakma yasakları Atatürk ismini kaldirma ve silme çabaları..kardeşim bu belediye de iki tane çapsızın taptığım bu proje de tek gördüğüm son model bir belediye binası..meydan projesi dediğiniz projede GEYVE yararına tek bişey yok.Ne araç trafiği azalıyor ne de kamu yararına bişey göremedim.umarım ben yanlış görmüşümdür ve haksız çıkarım.
 • geyveli
  1 hafta önce
  Önceki seçim vaadinde meydan altı otopark vardı.
 • Paşalı
  1 hafta önce
  Ünv ihalesi ne oldu müjdesi verilmişti