Geyve'nin gururu: Uğur Kobaş

Geyve'nin gururu: Uğur Kobaş.. Karatede ilk Tokyo bileti Geyve'nin Karate duayeni Uğur Kobaş’ın.. Geyve Karate Antrenörü ve Dünya Karate Federasyonu Hakem Kurul Üyesi; Milli Hakem Uğur Kobaş, karate branşında Tokyo Yaz Olimpiyatları'nda il bileti alan isim oldu.

Geyve'nin gururu: Uğur Kobaş
10 Şubat 2020 - 03:14 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 03:16
Reklam

TOKYO 2020 Olimpiyat Oyunları'nda ilk kez yer alacak karatede ülkemizden vizeyi alan ilk isim Dünya ve Avrupa Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş oldu. Aynı zamanda Dünya ve Avrupa Hakem Kurulu Üyesi olan Kobaş, Tokyo 2020'de görev yapacak 15 hakem arasına seçildi. Olimpiyat Oyunları'nda 6-8 Ağustos arasında yapılacak karate müsabakalarını yönetecek hakemler Dünya Hakem Kurulu Başkanı Javier Escalante tarafından Paris'te açıklandı. Karate 1 Premier League turnuvası öncesi yapılan hakem seminerinde tek tek kürsüye çağrılan isimlere Japon hakem Koji Kamatsu tarafından küçük hediyelikler verildi. Escalante, Japonya'ya özel bu hediyelerin Tokyo 2020 öncesi yapılacak hakem brifinginde açılacağını söyledi. Kobaş, Paris'te Tokyo 2020'de görev yapacak diğer hakemlerle birlikte Dünya Karate Federasyonu Başkanı Antonio Espinos tarafından kabul edildi.

Gurur duyuyorum
KOBAŞ, başarısının Türk karate hakemliği için de önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi. Sporcuların olimpiyatlara katılmak için iki yıllık zorlu bir maratona girdiğini belirten Kobaş, "Ben de bu yolda büyük fedakârlıklar yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Ancak burada bir başarı varsa bu başarı Türk karate camiasınındır. Sadece beni değil tüm Türk hakemlerinin her zaman en büyük destekçisi olan Karate Federasyonu Başkanı Sayın Esat Delihasan'a da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bu haber 1309 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum