Geyveli gazeteci hayatını kaybetti

Geyveli gazeteci Bülent Cihangir yaşamını yitirdi. Efsane GÜNAYDIN Gazetesi Ankara Bürosu Teknik Servis Servisi Sorumlusu, ustaların ustası Bülent Cihangir uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığa daha fazla dayanamadı ve 01 Nisan 2020 tarihinde İzmir’de hayatını kaybetti.

Geyveli gazeteci hayatını kaybetti
06 Nisan 2020 - 03:05

Günaydın Gazetesi Ankara Bürosu Teknik Servisi Sorumlusu, ustaların ustası Bülent Cihangir’in yakalandığı amansız hastalık sonrası hayatını kaybetmesi eski mesai arkadaşları arasında büyük üzüntüye neden oldu. 

Geyve doğumlu merhum Hilmi Cihangir ile Sabahat Cihangir’in oğulları Bülent Cihangir 1945 yılında Ankara’nın Ulus İlçesi İsmet Paşa Mahallesi’nde dünyaya gelen Bülent Cihangir, ilk ve ortaokulu Ankara’da, liseyi İstanbul’da Haydarpaşa Lisesi’nde okudu, gazetecilik mesleğine Ankara’da başladı.

ÇOK SAYIDA TEKNİK SERVİS ELEMANI YETEŞTİRDİ
33 yıl boyunca Gün, Saklambaç  GÜNAYDIN Ankara, TAN, FOTOSPOR ve ULUS Ankara gazetelerinin Pikaj-Montaj Servisi ile gazetelerin Teknik Servis Sorumluğu görevlerini başarıyla sürdüren ve yıllar boyunca çok sayıda teknik servis elemanı yetiştiren Bülent Cihangir basın camiasının teknik servis çalışanları ve yöneticilerince sevilip, sayılan, çalışma azmi ve yeteneğiyle, dönemin teknik servis çalışanlarının örnek aldığı, yeri doldurulamayacak bir insandı.

SOSYAL MESAFE KORUNDU 
Jeoloji Mühendisi Mert Hilmi Cihangir ve Doç. Dr. Zeynep (Cihangir) Çankaya’nın babaları,  Bülent Cihangir’in cenazesi 02.04.2020 tarihinde uzun süredir yaşadığımız Koronavirüs salgını nedeniyle “sosyal mesafe” korunarak  sadece aile bireylerinin katıldığı bir törenle Cebeci Asri Mezarlığı (Ada 162, Parsel 17)’ndaki Aile Kabristanı’na defnedildi. (Anadolu Gazetesi)

Bu haber 1653 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum