Geyveli Şehit Teğmen Şenol Kamış anıldı

Geyveli Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış şehadetinin 30. yılında Geyve'nin Şerefiye Mahallesinde kabri başında anıldı.

Geyveli Şehit Teğmen Şenol Kamış anıldı
25 Ocak 2020 - 19:19 - Güncelleme: 25 Ocak 2020 - 19:30

Anma programına Şehit Teğmen'in ailesi, Harp Okulu'ndan dönem arkadaşları, Kosava Türk Birliği eski komutanı Geyveli kurmay albay Saim Bağcı, CHP Geyve ilçe başkanı Recep Güner, Saadet Partisi Geyve ilçe başkanı Fikret Özer, Saadet Partisi eski ilçe başkanı İrfan Tufanoğlu, Geyve Muharip Gaziler Derneği teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenol KAMIŞ Kimdir?

Geyve ilçesinde altı kardeşin 5.si olarak 20 Ağustos 1965 tarihinde dünya’ya geldi.Çocukluk Yılları Geyve ilçesinde geçti. İlkokulu Geyve Atatürk Okulu,Orta Okulu Geyve Lisesinde sürdürdü.Askeri Lise sınavlarına girerek 1980 yılında Bursa Işıklar Askeri Lisesi'ne girdi. Askeri Lisesi bitince 1983-1987 Öğretim yılında Ankara Kara Harp Okulu'na girdi. 4 yıl sonunda Harp Okulu'ndan mezun oldu. Daha sonra 2 yıl Tuzla Piyade Okulu'nda eğitim gördükten sonra 8 ay Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda eğitim gördü. İstanbul Samandıra’da 23’üncü Mot. P. Tümeni'nde göreve başladı. Daha sonra Geçici görevle Timiyle beraber Şırnak’ta göreve gitti. Cudi Dağı'nda 25 Ocak 1990 günü şehit oldu. Cenazesi Geyve Boğazında Şerefiye Mahallesinde aile kabristanlığına defnedildi.

Şenol Kamış;
19 Aralık 1989’da Çekmeköy Tabur Komutanlığı takdir belgesi
Haziran 1989 1.Piyade Bölük Komutanlığı takdir belgesi
12 Ocak 1990 Genel Kurmay Başkanlığı Ödüllendirme
Şenol Kamış, Ffutbol yeteneğinin yanında sanata yatkınlığı da çok fazlaydı. Geyve Lisesi bandosunda bas çalmaya başladı. Türk Sanat Müziği enstrümanlarından trombon, saz ve neyde de iyiydi.. Masa tenisi, bilardo da da söz sahibiydi.

Bu haber 724 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum