Hangi başkan kaç maaşını bağışladı?

Milli Dayanışma Kampanyası'na destek! Hangi başkan kaç maaşını bağışladı? Sakarya'da bazı belediye başkanları ve kurum yetkilileri, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na maaş desteğinde bulundu.

Hangi başkan kaç maaşını bağışladı?
31 Mart 2020 - 06:27 - Güncelleme: 31 Mart 2020 - 06:42

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, milletin birliği ve beraberliği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına uyarak 6 aylık maaşını Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladığını bildirdi.

Başkan Kaya'dan 3 maaş
Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın açıklamış olduğu #BizBizeYeterizTürkiyem Kampanyasına ben de 3 maaşımı vererek katılıyorum" açıklamasıyla destek oldu.

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu da Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde başlatılan kampanyaya bu ayki maaşını bağışlayarak "Bismillah" dediklerini belirterek, "Bereket, kardeşlik ve dayanışmanın şehri Adapazarı'mız, yardımlaşmanın en güzel örneklerini yine gösterecektir. Haydi!" ifadelerini kullandı.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise bugünün birlik ve dayanışma günü olduğunu vurgulayarak üç aylık maaşını bağışladı.

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ve Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten 3 aylık maaş desteğinde bulundu.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da bir aylık maaşını kampanyaya bağışladığını belirterek "Allah zor günleri en az hasarla geçirmeyi nasip etsin." dedi.

MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI HESAP NUMARALARI

Bu haber 2232 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum