Karacan ailesini kahreden ölüm iddiası

Geyveli Karacan ailesini kahreden ölüm iddiası..  SEAH'ta "isim karışıklığı" öldürdü iddiası! Geçtiğimiz Cumartesi günü Geyve'de toprağa verilen Ayşe Karacan'ın ölümüyle ilgili aile yakınları şok iddiada bulundu.

Karacan ailesini kahreden ölüm iddiası
14 Ocak 2020 - 13:22

Geyveli Karacan ailesinin iddiasına göre;  SAÜEAH'ta ameliyat olan anne Ayşe Karacan'a başka bir Ayşe isimli hastanın kan grubundan kan verildi.

SAÜEAH'ta aynı serviste içinde tedavi gören Ayşe isimli 2 farklı hastadan 85 yaşındaki Geyveli Ayşe Karacan'ın ameliyat sonrası ölümünde "Yanlış Ayşe'ye kan verildiği için öldü" iddiası gündeme geldi. Aile şikayetçi oldu, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ise,"İnceleme başlatıldı, sonuç çıkmadan bir şey söylemek doğru olmaz" diye konuştu.

Sakarya Yeni Haber'in haberine göre;

Olay, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH)'nde 10 Ocak Cuma günü yaşandı. Alınan bilgiye göre hastanede tedavi gören 85 yaşındaki Ayşe Karacan ve Ayşe isimli bir başka  yaşlı kadın, tedavi için aynı serviste odaya yatırıldı.
Rahatsızlığı sebebiyle ameliyat olacak olan Ayşe Karacan, hemşireler tarafından hazırlanarak ameliyata alındı. Operasyon sırasında kan takviyesine ihtiyaç duyulan yaşlı kadına, iddiaya göre aynı serviste tedavi gören diğer Ayşe isimli kadının kan grubundan olan kan verildi. 

"PIHTI ATTI" VE "İSİMLER KARIŞTI" İDDİASI
Ameliyattan sonra fenalaşan Ayşe Karacan yaşamını yitirdi. Geyveli Karacan ailesi "İsim karışıklığı oldu, yanlış kan verildiği için öldü" iddiasıyla doktorlar hakkında şikayette bulundu. Bu iddia üzerine Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan, yaşlı kadının ameliyatta "pıhtı atması" sonucu da ölmüş olabileceği öne sürüldü. 

ŞU AN KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL
"İsim karışıklığının" sebep olduğu iddia edilen ölümle ilgili konuşan İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü,  sonuçlar çıkmadan konuşmanın doğru olmadığını belirterek, "İl genelinde şu anda SAÜEAH bünyesinde, olayın sorumlularıyla ilgili bir inceleme başlatıldı. Hasta yakınları şikayetçi oldu, Başhekimlik tarafından sorumlularla ilgili gerekli inceleme başlatıldı. İnceleme sonuçlanmadan bir şey söylemek doğru olmaz." diye konuştu.

İddia, hastanede yapılacak olan inceleme ve savcılığın yürüttüğü soruşturma sonrası netlik kazanacak. 

Bu haber 3156 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum