Kızılay Kan Bağış Aracı Geyve'de

Kızılay Kan Bağış Aracı Geyve’de.. Gönüllü kan bağışında bulunacaklar için Kızılay Kan Merkezi’nden ekip Geyve’ye geldi.

Kızılay Kan Bağış Aracı Geyve'de
22 Mayıs 2020 - 13:40

Yaşanan Corona virüs kapsamında uzun süredir kan stoklarını kullanan ülkenin kan bankası Kızılay, kan stoklarının azaldığını belirtmesi sonrasında ülke genelinde kan bağışlarına ağırlık verdi. Geyve’ye gelen Kızılay Seyyar Kan Otobüsü'nde Ramazan dolayısıyla akşam vakitlerinde kan alınmaya başlandı.

İftar sonrası Geyve Belediye binası önünde kurulan Kızılay Kan Alım Otobüsü'ne gelen vatandaşlar kan bağışlamak için kuyruk oluşturdu.. Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilen kan verme işleminde Geyve’li vatandaşlar kan bağışında bulundu.

Geyve Kızılay Başkanı Mehmet Çakır Kan bağışının yaş aralığı olarak 18-65 yaş arası ve kilo bakımından 50 kilogramın üzerinde olan her sağlıklı vatandaşın bağış yapabileceğini, bayanlar için 1 yıl içerisinde, erkekler için ise yıl genelinde 4 kez kan bağışında bulunabileceklerini belirtti. Kan bağışı sağlık açısından da faydalı olduğu ve yapılacak her kan bağışının bir can kurtarabileceğini vurgulayarak bağışçılara teşekkür etti.

(Geyvemedya.com)

Bu haber 372 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum