O hastane kapatılıyor. Hastalar Geyve'ye sevk edilecek

O hastane kapatılıyor. Hastalar Geyve'ye sevk edilecek.. SON DAKİKA! Pamukova Devlet Hastanesi kapatılıyor! Pamukova Devlet Hastanesi kapatılarak Arifiye ilçesine taşınıyor. Cuma günü hastane Arfiye'ye taşınacak. 112 istasyonu görevine devam ederken, hastalar Geyve Devlet Hastanesine gidecek. İŞTE DETAYLAR..

O hastane kapatılıyor. Hastalar Geyve'ye sevk edilecek
08 Nisan 2020 - 20:36 - Güncelleme: 08 Nisan 2020 - 20:39

Sakarya'nın Türkiye'de en çok vaka olan 5 ilden biri olduğunun açıklanmasının ardından sağlıkta şok önlemler alınmaya başladı. Bu kapsamda Pamukova Devlet Hastanesi kapatılarak tüm personel Arifiye'de ki Muhammet Safitürk KYK yurdunda göreve başlatılacak.

Sakarya'da corona vakalarının oranının her geçen gün biraz daha fazlalaşması nedeniyle bazı radikal önlemler alınmaya başlandı. Bu önlemlerin en önemlisi ise Arifiye'de bulunan Şehit Kaymakam Muhammet Safitürk KYK yurdunun adeta Corona hastanesine çevrilmesi oldu. 

Tam bir hastane gibi görev yapmayacak olan yurt, Coronaya yakalnmış ve evde karantina sürecini tamamlayamayacak olan hastalar ile durumu daha sonra kötüye gidebileceğinden şüphelenen hastalar için karantina yurdu olarak kullanılacak. 

Bu kapsamda Pamukova'da bulunan Pamukova Devlet Hastanesi tamamen kapatılıyor. Hastanede sadece güvenlik görevlileri görev yapacak. Pamukova'da bulunan tüm hastalar ise Geyve ve şehir merkezindeki diğer hastanelere sevk edilecek. 10 Nisan Cuma günü Pamukova Devlet Hastanesi Arifiye'ye taşınmış olacak.

Öte yandan pamukovada sadece 112 Merkezinin görev yapacağı olası vakaların ilk olarak Geyve Devlet hastanesi'ne getirileceği belirtildi.

Pamukova Devlet Hastanesi haricinde diğer ilçelerden ve merkezdende 1'er 2'şer hemşire ve gerekli personelin Şehit Kaymakam Muhammet Safitürk KYK yurduna kaydırılacağı ve burada hizmete başlayacağı öğrenildi. 

Bu kararın özellikle Sapanca ve Arifiye'de çok sayıda Corona vakasına rastlanması ve şehre  yakın olması nedeniyle alındığı, KYK yurdunun yetersiz olması durumunda diğer KYK yurtlarında da aynı uygulamanın başlatılacağı öğrenildi. (Pamukovahalk.com)
 

Bu haber 3472 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum