Saadet'ten Övün'e tepki; "Yakıştıramadık"

Saadet Partisi'nden Övün'e tepki; "Yakıştıramadık".. Saadet Partisinden Başkan Övün ile ilgili ilk açıklama " Yakıştıramadık.."

Saadet'ten Övün'e tepki; "Yakıştıramadık"
24 Ocak 2020 - 11:48 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 11:54
Reklam

Pamukova Saadet Partisinde gerçekleştirilen  İlçe Divan Kurulunda İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü ve İlçe Başkanı Kemal Taş Başkan Övün'ün Ak Parti'ye geçişi ilgili ilk açıklamayı yaptılar "Kendisine yakıştırmadık"dediler. 

Pamukova Saadet Partisi de gerçekleşen İlçe Divan Kurulu Toplantısına katılan Sakarya İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü ve İlçe Başkanı Kemal Taş, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün'ün Ak Parti'ye geçişi ile ilgili açıklama yaptılar.

İlçe Başkanı Taş,  " Başkan Övün dün saat :10.00 da istifasını verdi. Yolu açık olsun.."

İlçe Divan Kurulunda açıklama yapan SP İlçe Başkanı Kemal Taş, Belediye Başkanı Güven Övün'ün dün Saat:10.00 da kendisini ve belediye meclis üyesi Musa Atmaca'yı makamına çağırarak Saadet Partisinden istifa ettiğini kendilerine söylediğini ifade ederek " Bizde kendisine bu zamana kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettik. Bundan sonra yolunun açık olmasını söyledik. dedi.

Taş, " 6 Meclis üyemizden 2'si Övün ile Ak Partiye geçeceklerini deklare ettiler "

SP ilçe Başkanı Taş öğleden sonra Saadet Partisi'nin 6 belediye meclis üyesi ile toplantı yaptıklarını ifade ederek, "Meclis üyelerimize Belediye Başkanının partimizden istifa ettiğini kendilerine bildirdik. Belediye Meclis üyelerimizden Musa Atmaca, Ahmet Şen, Metin Işık ve  Rasim Akengin Saadet Partisinde kalacaklarını deklare ettiler. Ancak  Belediye meclis üyeleri Muhittin Akın ve Osman Salihoğlu Belediye Başkanı Güven Övün ile beraber Ak Parti'ye geçeceklerini deklare ettiler.  Ben tekrar başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Partililerimizinde Belediye Başkanına karşı kem ve kötü söz söylememesini istirham ediyorum" dedi.

İl Başkan Yardımcısı Ünlü "Beklemediğimiz bir durumla karşılaştık. Kedisine yakıştırmadık.."

SP İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü, beklenmedik bir durumla karşı karşıya olduklarını ifade ederek " Başkan Övün'ün kendisinden beklemediğimiz bir davranış. Belediye başkan adayı olarak kolunu ilk kaldıran kişi bendim. Bugünde bu kötü haberi duyurmakta bana nasip oldu. Biz arkasından kötü şeyler söyleyecek değiliz. Kendisine yakıştıramadığımı ben özellikle söylemek istiyorum. Teşkilatımızla uyum içerisinde çalışan bir belediye başkanımızdı. Parti olarak kendisine her türlü desteği veriyorduk.  Ve böyle bir sonucu Saadet Partisi hak etmedi.  Yolu açık olsun. Bu teşkilat mensuplarını bu partilileri  bu güzel insanları çok arar. Bundan sonra Saadet Partisi Belediye meclis üyeleri , Pamukova halkının, milletimizin hayrına yapacağı her şeyi arkadaşlarımız destekleyecek arkasında duracaktır. Ancak  Yanlış gördüğümüz hatalı gördüğümüz davranışları, Pamukova'ya ve memlekete  zarar verecek davranışları eleştirmekten ve engellemeden geri durmayacaklardır.  Kendi tercihidir yolu açık olsun" dedi.

Ünlü " Bunu Ak Parti'nin gidişinin ayak sesleri diye de söyleyebiliriz"  

SP İl Başkan Yardımcısı Ünlü, bu ve buna benzer hareketlerin sistem tartışmasını daha da yukarı çekeceğini söyleyerek " Tek adam anlayışı, iktidarın gücünün her alanda baskı unsuru olarak kullanılması Türkiye'nin hayrına bir davranış değildir. Demokrasimizin geliştirilmesi açısından da hayırlı bir gidişat değildir. Ama bunu uzun zamandır Ak Parti iktidarında yaşıyoruz.  Bunu Ak Parti'nin gidişinin ayak sesleri diye de söyleyebilir iz" dedi.

Şen, "Trenden inenler indikleri trene bindiler "

Saadet Partisi Belediye meclis üyesi Ahmet Şen, bu olayların basit olaylar olduğunu, hızlarını kesemeyeceğini ifade ederek "Kim nereye giderse gitsin biz dimdik ayaktayız.  Ben buna tek bir cümleyle karşılık veriyorum. Trenden inenler indikleri trene bindiler" dedi.
 


Bu haber 554 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum