Sakarya Eşraf Platformu'nun ilk konuğu Ekrem Yüce oldu

Sakarya Eşraf Platformu'nun ilk konuğu Ekrem Yüce oldu.. Sakarya eşrafına mensup isimlerin bir araya gelerek oluşturdukları Sakarya Eşraf Platformu'nun ilk konuğu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu.

Sakarya Eşraf Platformu'nun ilk konuğu Ekrem Yüce oldu
11 Şubat 2020 - 01:14 - Güncelleme: 11 Şubat 2020 - 01:19
Reklam

Geyvelilerin yakından tanıdığı işadamı siyasetçi Faruk Kır'ın başkanlığını yaptığı; Sakarya'nın önde gelen isimlerinin geçtiğimiz yıl oluşturduğu Sakarya Eşraf Platformu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Sakarya Eşraf Platformu'nun Serdivan'da gerçekleşen yemekli buluşmanın ilk konuğu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu. 

Faruk Kır: "Ekrem Yüce tesadüf değildir"
Platform Başkanı Faruk Kır: "Platformumuzun ilk toplantısına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce'yi davet etmemiz, bizim için çok önemli idi. Zarar eden bir Çaykur'u kar'a geçiren, DOKAP'ta başarılı işlere imza atan Büyükşehir Belediye Başkanımızın Sakarya'da göreve getirilmesi tesadüf değildir. Sakarya'da gönüllere giren başkanımıza çalışmalarında destek olmak için platform olarak yanında olduğumuzu, şehir için bir değer olduğumuzu bilmesini istiyoruz. 2020'de şehrimizde gerçekleşecek olan Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası'nın büyük bir kazanç olduğunu ve bu düzenlenecek olan organizasyonda sivil toplum örgütü olarak bizlere görev düşerse, buna hazır olduğumuzu ve bu organizasyona destek vermek istediğimizi bildirmek istiyoruz. Bizler şehir için fikir üreten, şehir için mücadele eden, şehir için kalbi atan bir topluluğuz. Bu anlamda şehrimizle ilgili bir görev olursa, fikrimizin alınması gereken bir durum olursa bizler her zaman katkı sunmaya hazırız" dedi.

Ekrem Yüce destek verdi
Toplantıya konuk olan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise; "STK'lar şehirler için, bizim olmazsa olmazlarımızdandır.  Platformun şehre katacağı değer, ortak akla verdikleri önem ve gelecek ortak akılla daha da güzel şekillenecek. Yeni kurulan bu platformun başarılı olacağına inanıyor ve destekliyorum. Programı düzenleyen hemşehrim Faruk Kır ve arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum en kısa zamanda ben de sizleri müsait bir ortamda 50'şerli gruplar halinde ağırlamak isterim" açıklamasında bulundu.

Platform üyelerinin Ekrem Yüce'ye yakın ilgi gösterdikleri toplantı hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.

Geyve.com

Bu haber 686 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum