Sakaryalı Uzm.Doktorun rekor kıran paylaşımı

Sakaryalı Uzman Doktorun rekor kıran paylaşımı: "Sakarya'da salgın çok hızlı yayılıyor.. Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız".

Sakaryalı Uzm.Doktorun rekor kıran paylaşımı
03 Nisan 2020 - 12:18

Sakaryalı Uzman Doktorun rekor kıran paylaşımı: "Sakarya'da salgın çok hızlı yayılıyor.. Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız".
Sakarya Bilge Hastanesi, Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanı Doktoru Cihan Kolip'in ilk defa paylaştığı mesai günlüğüne büyük ilgi gösteriliyor..

İşte Cihan Kolip'in o paylaşımı;

1 Nisan saat 04:00'te hastanemiz acil ünitesine ağır solunum yetmezliğinde 53 yaşında bir erkek hasta geldi. Hemen yoğunbakıma aldık, on dak sonra kalbi durdu, müdahale sonrası kalp çalıştı ve entübe edip solunum cihazına bağladık, hemen tahlillerini aldık.
Verilen tedaviye hastamız çok güzel yanıt verdi ve dün hastamızı makinadan ayırdım gayet güzel bir şekilde soluyor ve şuuru tam olarak yerindeydi öğlen test sonuçları geldi corona pozitif çıktı ...
Biz yoğunbakım çalışanlarına bulaştımı bulaşmadı mı bilmiyoruz.
Hiçbir personelim hasta olacağı endişesi taşımayıp hastamızın hayatını kurtarmış olmanın haklı sevincini taşıyorlardı.
Hepsiyle gurur duyuyorum.
Hastamızı dün öğleden sonra SEAH karantina Yoğunbakıma gönderdik. Akşam hastamızın çok iyi olduğunu öğrendim. Moralimiz çok yüksek olarak çalışmaya devam ediyoruz.

Aynı gün öğleden sonra tekrar acil servisimize bir hasta daha geldi.
Genel durumu çok ağır, solunum ve dolaşım yetmezliği mevcut idi, şuuru yerinde değil söyleneni anlamıyor ve yeterince soluyamıyordu.
Hastamızı hemen yoğunbakım ünitemize kaldırdık fakat yatağına almamızla birlikte kalbi durdu yaklaşık on- onbeş dakika canlandırma sonucunda kalbi çalıştı ve entübe ederek solunum cihazına bağladık şu anda yaşam mücadelesi veriyor.

İlk defa bir mesai günlüğümü sizlerle paylaşıyorum.

Aynı günde benzer iki hastayla karşılaştık bunun anlamı şudur.
Sakarya’da salgın çok hızlı ve trajik olarak yayılıyor.
Eğer önlem almazsak bu hastalık yakın bir zamanda ya bizim yada sevdiklerimizin kapısını mutlaka çalacaktır.
Yarın keşke şöyle yapsaydık demenin geç kalan pişmanlığını yaşamamak için bütün Sakarya olarak bu haftasonu işyerimizi açmayalım, hiçbir ihtiyaç için sokağa çıkmayalım .
Evine kim ekmek götüremiyorsa mutlaka bana ulaşsın, bir yolunu bulur buluşturur size ulaştırırım.
Sadece Ateş, öksürük ve boğaz ağrısı şikayetimiz varsa en yakın sağlık kuruluşuna veya aile hekiminize müracaat edin yada 112'den destek isteyin.
Biz sağlık çalışanları olarak sizin ve sevdikleriniz için 24 saat görevimizin başındayız.

Bütün Sakaryalı hemşerilerime sesleniyorum,
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız.!


Sevdiklerimizle birlikte sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum.

Uzm.Dr.Cihan KOLİP

Cihan Kolip kimdir?
Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Cihan Kolip, 1969 yılında Kocaali Kestanepınarı Köyü'nde doğdu. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine devam ettikten sonra, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını tamamladı. Van, İstanbul, Gaziantep gibi illerde görev yaptı. 25 yıllık meslek hayatının 16 yılını Sakarya'da geçirdi. Çeşitli mesleki dernek ve sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. Fransızca bilen Kolip, evli ve 3 çocuk babası.

Bu haber 3719 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum