Taraftardan "KİRALIK" forma tepkisi

Tatangalar'dan "KİRALIK" formaya tepki.. Sakaryaspor'un Ergene Velimeşespor maçında göğüsünde "Kiralıktır" yazılı formayla çıkmasından sonra Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar'dan tepki geldi..

Taraftardan "KİRALIK" forma tepkisi
12 Ocak 2020 - 16:58

Sakaryaspor yönetimi radikal bir karara imza atarak Ergene Velimeşespor maçına göğüsünde 'Kiralık' yazılı formayla sahaya çıktı. TRT Spor ekranlarında canlı yayınlanan maç sırasında göze çarpan bu detayla birlikte sosyal medyada yönetime tepki gösterildi. Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar sosyal medya hesaplarından Sakaryaspor gibi koca bir çınarın sponsorluk anlayışına tepki olarak formaların önüne kiralık yazdırılması kabul edilemez olduğunu paylaştılar.

Tatangalar'ın sosyal medya hesabından paylaştığı yazı şu şekilde;

KABUL ETMİYORUZ!!!

Bugünün tek hasadı armanın etrafında kenetlenmiş büyük Sakaryaspor taraftarıdır. Bizim için deplasman tribünleri kiralıktır, formalar bizimdir.

Daha önce aynı durumla baş başa kalan kulübümüz formasının önüne taraftarının ismini yazarak kendi yolunu çizmişti. Bugün alınan bu altı doldurulamaz kararı kendimize yediremiyoruz.

Bugün de gördük ki, Sakaryasporumuz sponsorluk konusunda bilerek ve istenerek siyaset tarafından birçok kirli polemiğin içerisine çekilmeye çalışılmaktadır.

İnsanlar için temizlenmenin yolu çamurda yuvarlanmak değildir!

Biz her zaman Sakaryaspor’u tertemiz sevdik!

Kiralık umutlarınız, satılık hayalleriniz sizin olsun.

Sakaryaspor bizim!

Armamıza ve formamıza bin selam olsun!


KİRALIK FORMA SKANDALI
Transfer yasağını ligin ikinci yarısının başlamasına 2 gün kala kaldırmayı başaran Sakaryaspor yönetimi Velimeşe Ergenespor maçına takımı üzerinde "KİRALIK" yazan formalarla çıktı. Başkan Cumhur Genç’ın kararı ile yapıldığı öğrenilen olayla ilgili taraftarlar büyük tepki verdi.

BMC TEPKİSİ Mİ?
Geçtiğimiz sezon BMC firması ile yapılan sponsorluk anlaşmasından 2 Milyon TL alan Sakaryaspor yönetimi bu anlaşmanın bu sezon devam etmemesi üzerine forma reklamını kaldırdı.  Bu gelişmenin ardından Yeşil Siyahlılar ikinci yarının yarının ilk maçında alışılmışın dışında bir yöntemle sahaya çıktı. Sakaryasporlu futbolcular, Velimeşe maçına göğüslerinde ‘’KİRALIK’’ yazan formalarla çıkması şok etkisi yarattı.

DİSİPLİN CEZASI
Sakaryaspor’un sahaya bizzat başkan Cumhur Genç’in talimatı ile bu formalarla çıktığı öğrenilirken yeşil siyahlıların TFF Talimatlarına aykırı bu hareket nedeni ile Profesyonel Disiplin Kuruluna sevk edileceği gelen bilgiler arasında. İzinsiz yapılan bu protesto amaçlı forma tasarımı ile ilgili yeşil siyahlı kulübün PFDK’dan ceza almasına kesin gözü ile bakılıyor.

Bu haber 1291 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum