Vali Nayir'den Geyve'yle ilgili dikkat çeken açıklama

Vali'den Corona ile ilgili dikkat çeken Geyve açıklaması.. (VİDEO)Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir: "Yasaklara rağmen Geyve'de bayram görüşmeleri ve bir araya gelişler tespit ettik"

Vali Nayir'den Geyve'yle ilgili dikkat çeken açıklama
02 Haziran 2020 - 21:43 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 21:49

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Yenihaber'in Youtube canlı yayınında gazeteci Azim Çelik'in sorularını yanıtladı. Vali Nayir, Corona mücadelesinde Sakaryalı vatandaşlara uyarılarda bulunarak "Bu iş şakaya gelmez, son rakamlar tedirgin etti. Normalleşme sürecinde rahat davranırsak eskiye dönebiliriz" dedi.

Vali Nayır, Geyve'yle ilgili; "Bu Bayram görüşmelerinde özellikle Kocaali, hendek ve Geyve ilçelerimizde yasaklara rağmen bir araya gelişler oldu" açıklamasında bulundu.

İşte Vali Nayır'ın açıklamalarından önemli kesit..

GEYVE'DE GÖRÜŞME TESPİT ETTİK

Vali Nayir yaptığı açıklamada; "Yasaklar kalktıktan sonra vaka sayılarının artışında bir yoğunluğu biz de gözlemliyoruz. Hatta iki gün üst üste vaka sayısı 3 olduğunda çok mutlu olmuştuk. Fakat bu son bayram görüşmelerinde özellikle Kocaali, hendek ve Geyve ilçelerimizde yasaklara rağmen bir araya gelişler olduğunu tespit ettik. Bu artışlarda tekrar 10'lu rakamların üstüne çıktı. Son artış rakamımızı söyleyeyim, 35 vakaya ulaştık ki bu bizi tedirgin etti. Yani bizler alınması gereken tedbirlerin devamından yana ağırlığımızı koymaya devam edeceğiz. Herkes mutlaka bu tedbiri almalı. Herkes kendini Covid'li olarak değerlendirip, maskesini takıp karşı tarafa zarar vermemeli. Herkes karşısındaki şahsı da Covid taşıyabileceği düşüncesiyle mesafesini kontrol ederek gitmeli" dedi.

BU İŞ ŞAKAYA GELMEZ 

Vali Nayir sözlerini şöyle sürdürdü "Panik havası yaratmadan çalışmalar yürüttük. Basında bize bu konuda yardımcı oldu. Panik havası salgında bazen tedirgin edici sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Şakaya gelir tarafı yok bu konunun. 3 basit kural var maske, mesafe ve el temizliği. Bunlara uyarsak gelecek günlerimiz güzel olacak. Her şeyin normale döneceği günlere kavuşmak için çok önemli. Sakarya olarak çok temiz bir sayfamız yok, dediğimiz gibi dikkat etmezsek eskisine dönebiliriz".
 


Bu haber 2083 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • gercek
    1 ay önce
    bugun ıtıbarıyle 50 vaka var kımse acıklamıyor herkez şımarık bır sekılde carsıda kahvehanelerde bılıncsızce