Erdoğan'ın 30 yıl önce Geyve'deki konuşması

Erdoğan'ın 30 yıl önce Geyve'deki konuşmasının videosu ortaya çıktı
Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 yıl önce Geyve'de yapmış olduğu konuşmanın video kaydı ortaya çıktı. Recep Tayyip Erdoğan, "Geyve'deki kardeşlerim. Bir füze de Geyve'ye düştüğü zaman mı, biz kendimize geleceğiz"
 
Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 yıl önce Geyve ziyareti sırasında yapmış olduğu konuşma..

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın 30 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken Geyve'ye yapmış olduğu ziyaret sırasında Geyvelilere yapmış olduğu konuşmanın video kaydı ortaya çıktı.

Geyve'nin tanınmış isimlerinden, Sakarya eski İl Genel Meclis Üyesi Fikret Işık'ın kayda aldığı videoda Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulunuyor.

19 Ocak 1991 tarihli video kaydına göre; Erdoğan, Körfez Savaşı'nda dönemin iktidarını Saddam'ın değilde G.Bush'un yanında olmakla itham ediyor.

Erdoğan, konuşmasında "Geyve'deki kardeşlerim. Bir füze de Geyve'ye düştüğü zaman mı, biz kendimize geleceğiz" diyerek dönemin savaş politikasını eleştiriyor.

Erdoğan'dan Kayserili ve eşek hikayesi

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Kayserili ve eşek hikayesini anlatarak, Avrupalı devletlerin sözde barış gözlüğü, kardeşlik gözlüğü adıyla ülkemizde pembe gözlük takıldığına vurgu yapıyor.

Erdoğan konuşmasında Kayserili ve eşek hikayesi"ni şöyle anlatıyor;

  "Artık Avrupa'da temel haklar dönemi başladı. Avrupa'da inançlara ve düşünceye saygı dönemei başladı. Hakikat bu muymuş? Bunlar Kayserili'nin eşeğe ot yedirme hikayesine benziyor. Hatırlıyorsunuz. Bu hikayeyi bilenleriniz var. Hani Kayserili sonbaharda eşeğe ot yedirecek. Ama eşek alışmış yeşil ot yemeğe.. Yeşil otu da önüne getiremeyince, başladı sarı otu önüne koymaya.. Fakat eşek yemez. İnat eder. 'Yahu bunu ye'.. yemez. 'Ye', yemez.. En sonununda 'Ben bu otu sana yedireceğim diyor kayserili. Bir tane yeşil gözlük buldu. Getirdi taktı Kayserili yeşil gözlüğü eşeğin gözüne.. Eşek tabi sarı otu yemyeşil görmeye başladı. Ondan sonra o otu kuzu kuzu yedi. Ee ben sana demedim mi az önce ben senden daha akıllıyım. Ben sana bunu yediririm. 'İşte bak yedin' dedi. İşte bizim gözümüze de bir gözlük takıldı. Ama bizim gözlüğümüz yeşil değil, farklı.. Bizimkisi pembe gözlük. Dünyayı toz pembe görüyoruz. Gözlüğün adı barış gözlüğü, gözlüğün adı kardeşlik gözlüğü, gözlüğün adı sevgi gözlüğü.. Ama bunlar sahte gözlük.. Gelin bu gözlükleri atalım da hakikatleri bütün çıplaklığıyla görelim bu dünyada".

Videoda, bugün hayatta olmayan pek çok Geyveli, Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dinlerken görülüyor.

Geyve.com / ÖZEL


Bu video 749 defa izlenmiştir..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum