Geyve'de anayol 3 yıldır su altında

Geyve Tepeciklerde 3 yıldır bu su akıyor (VİDEO)… Sulama Birliği ise 3 yıldır bakıyor! Geyve Tepecikler Mahallesinde Sulama Birliğine ait sulama kanalının deşarjı olmaması nedeni ile 3 yıldır her kanallara su verildiğinde su asfalta akıyor. Vatandaşın tüm müracaatlarına rağmen Sulama Birliği 3 yıldır bir türlü önlem almıyor.

Geyve Tepecikler Mahallesi İstanbul Caddesi sular altında kaldı. Sebebi ise vatandaşların iddialarına göre, Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü Pamukova sulama birliğine bağlı kuruma ait sulama suyunun deşarjının olmamasından kaynaklanıyor. Üç yıldır kanallara su verilmesi ile bu manzara ortaya çıkıyor.

Vatandaş içme suyu hattının patladığını zannedip SASKİ’ye  haber veriyor, ancak SASKİ ekipleri yaptıkları kontrolde,  su sızmasının şebeke suyundan değil, Sulama Birliğine ait sulama kanalından kaynaklandığını ifade ediyor.

Vatandaşlar ise 3 yıldan bu yana Pamukova Sulama Birliğine yazılı ve sözlü başvurularına rağmen bir türlü önlem alınmıyor.

Tonlarca su boşa akarken Sulama Birliğinin duyarsızlığı vatandaşı çileden çıkarıyor. Vatandaşlar akan suyun İstanbul Caddesinde asfalta da zarar verdiğini, tonlarca suyun boşa aktığını Sulama Birliğinin Bir an önce soruna çare bulmasını bekliyor.

(geyvelim.com)


Bu video 250 defa izlenmiştir..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum