Son Yorumlar
Geyve'de örnek davranış
Haber konusu köpek Geyve ve Büyükşehir Belediyesi tarafından tedavi ed...
Yorumu Oku

Geyve'de örnek davranış
örnek
İşte geyvemin insanı
Yorumu Oku

Geyve'de örnek davranış
teşekkürler
Hem hayvansever vatandaşa hem geyve belediyesine teşekkürler.imsanlık ...
Yorumu Oku

Geyve'de 230 kök kenevir ele geçirildi
Oturup kalktığımız insanların kim olduğunu bilmek istiyoruz. Gençlerim...
Yorumu Oku

Tren-Kapı-Melek
Tren
Ne güzel anlatmışsınız; şiir gibi. Severek okudum ve trende adeta yolc...
Yorumu Oku

 
Türkiye yasta! Helikopter düştü: 13 şehit.
Perşembe, 01 Haziran 2017

Türkiye yasta! Şırnak’ta askeri helikopter düştü: 13 şehit.. Şırnak’ta yüksek gerilim hattına çarparak düşen helikopterde Kato Dağı’ndaki operasyonu yöneten Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın da aralarında bulunduğu 13 askeri personel şehit oldu

Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesindeki Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndan birlikleri denetlemek için kalktığı öğrenilen TSK'ya ait AS 532 Cougar tipi helikopter yaklaşık 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Kazada bölücü terör örgütü PKK'ya ağır darbe indirilen Kato Dağı'ndaki son yılların en büyük operasyonu da yöneten 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile 2 albay, bir yarbay, bir binbaşı, 3 yüzbaşı, bir üsteğmen 2 başçavuş ve 2 uzman çavuş şehit oldu.

TSK'DAN İLK AÇIKLAMA
TSK'dan yapılan açıklamaya göre, AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğradı. Açıklamada olayla ilgili incelemenin devam etiği belirtildi.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ
Helikopterde bulunan ve şehit düşen 13 kişinin isimleri şöyle: 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemir, Albay Gökhan Peker, Yarbay Songül Yakut, Binbaşı Koray Onay, Yüzbaşı İlker Acar, Yüzbaşı Nuri Şener, Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Pilot Üsteğmen Aldülmüttalip Kesikbaş, Başçavuş Mehmet Erdoğan, Teknik Başçavuş Fevzi Kıral, Uzman Çavuş Zeki Koç ve Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekal.

AKAR BÖLGEYE GİTTİ
Acı haberin alınmasının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Şırnak'a gitti. Beştepe'de MGK oplantısının ardından MGK üyelerine verilen iftar esnasında helikopter kazasıyla ilgili ilk bilgilere ulaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yetkililerden bilgi aldı ve kazada şehit olan askerler nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a başsağlığı dileklerini iletti.

Tümgeneral Aydoğan Aydın, Kato'daki operasyonlar hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 15 Mayıs'taki ziyaretinde cep telefonuyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da bilgi vermişti.

KATO'da destan yazan komutan 15 Temmuz'dan sonra terfi almıştı
Feci kazada şehit olan 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın terörle mücadelede önemli kahramanlıklar gösterdiği ve PKK'nın korkulu rüyası olduğu ortaya çıktı. 15 Temmuz'da FETÖ kalkışmasında Kayseri Zincidere Komando Tugay Komutanı olan Aydın'ın, "Bir tek er dahi dışarı çıkmayacak" diye askerlerine emir verdiği 28 Temmuz'da yapılan YAŞ'ta da tümgeneralliğe terfi ettirildiği öğrenildi. Aydın, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik 19 Nisan'da başlatılan "Şehit Binbaşı Ahmet Karaman-2" operasyonunu sevk ve idare ediyordu.

Türkiye'nin ilk kadın ilçe jandarma komutanı olan Yarbay Songül Yakut da feci helikopter kazasında şehit oldu.


Ulusal Haberler hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 321 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.